Život bankovního manažera se obrátí vzhůru nohama, když ho kamarád navede, aby předstíral smrt a vydal se za dobrodružstvím. (Netflix)

sedm.1

The Do Over je klasická sandlerovka, s jejím typickým humorem, zápletkou a postavami. Vtipnost se tudíž pohybuje někde na hranici ulítlosti, fekálnosti a soudnosti, nicméně Adamovým vyznavačům bude jistě i tentokrát po chuti, takže já se bavil, a to přestože to občas ne úplně zafungovalo, jak by mělo, každopádně ve výsledku asi ok. Zápletka pak působí dost naivně a prostě se v ní nemá cenu nějak vyloženě přehrabávat, je to hloupoučká kravinka, ovšem i v tomto ohledu bych se nakonec spíš přikláněl, a to i přes celkovou nevýraznost, k jemné spokojenosti, neboť jí nelze upřít spád, nudný to také není, trapný jen chvílemi, bláznivý tak akorát, takže též ok. A postavy jsou vesměs sympatické, kdy hlavní zábavnost na sebe samozřejmě očekávaně strhává právě Sandler, nicméně nečekaně výjimečně mě tentokrát neiritoval ani David Spade, kterého jinak fakt nemusím, ale zde Adamovi sekundoval statečně, příjemným oživením pak byli camea Swardsona a Guzmána a opomenout samozřejmě nemohu ani superkost Paulu Patton. Já se tedy u toho zkrátka bavil v rámci možností poměrně dobře, nicméně je nutné podotknout, že ti, co Sandlerův humor a styl filmů nemusí, měli by se právě této podívané vyhnout velkým obloukem, neboť tento jeho snímek zastupuje skutečně vše, proč je diváky buď milován, či zatracován. ()

Socrates

Taková průměrná "Sandlerovka". V mých očích to trochu víc sráží přemíra oplzlýho, místy až fekálního, humoru. S tím prostě tradičně mívám problém. A je to škoda, protože jinak si film udržoval po celou dobu opravdu žertovnou náladu a některý pasáže byly fakt povedený, jako ta na jachtě ze začátku filmu nebo ženská bitka v závěru. Nakonec bych rád zmínil, že jako správnýho filantropa, dobrodince a vůbec dobrýho a dokonalýho člověka, mě mrzí, že to není film podle skutečný události, protože ten lék už bychom opravdu sakra potřebovali. ()

VanTom

Přepálený "krimi-špionážní" příběh o komplotu kolem léku na rakovinu se sice v druhé polovině notně zadýchával, ale aspoň tu nějaký "smysluplný" vůbec byl. Sandler se Spadem nehráli žádné neschopy a blby, jejich obyčejní lůzři chytající za pačesy nový život dokonce působili sympaticky kamarádsky a rozhodně. Jestli mysleli filmaři vážně i dojímavé rodinné momenty, to netuším, ale svým typicky vulgárním, homofobním humorem překračovali čáru trapné nechutnosti jen sporadicky. ()

F.W.Colqhoun

My life fucking sucks. Film lze nejvýstižněji popsat líně: další Sandler. V duchu filosofie, že na tvůrčí reparát je vždy času dost, prodlužuje prosperující komik šidítko, jímž substituuje naplňování snů upadající střední třídy výjevy na televizní obrazovce. Hlavní hrdina za dramatických okolností opouští svůj zpackaný život úředníčka v pobočce banky (umístěné v supermarketu), aby se po boku cool Sandlerovy postavy vrhl do bezmála špionského dobrodružství - ženy, vily, jachty, you name it. Když nasvitne, že je všechno trochu jinak, můžete se utěšovat podprahovou zprávou, že i váš život může stát za starou belu, alespoň ale nemáte rakovinu. Sandler jaksi mimochodem sympaticky přihrává roličky méně úspěšným přátelům ((David Spade, neidentifikovatelný Sean Austin), celkem baví a zatvrzele rekonstruuje svou typickou hereckou polohu do podoby ostrého týpka, kterému všichni závidí, jak je super, aniž by přestal být ryze rodinný typ. (Poloha dement byla uvěřitelnější a o délku Zohanova pubického clupu zábavnější.) Finders keepers, lose your sneakers. ()

Timak

Slabší 3*. Bohužel je to prostě zase jen ten klasický Sandler. Vezmeš super nápad a uděláš z toho ... tohle. Není to vyloženě špatný, ale není to ani nijak dobrý. Upřímně, nic jsem o tom nevěděl a ani nevěděl, kdo tam hraje, ale jakmile se objevilo logo Sandlerovy produkční firmy, měl jsem chuť to vypnout. Ale zrovna nic jiného nebylo po ruce a nakonec to není vyloženě shit. Je to jen takové to poctivé, české uho (univerzální hnědá omáčka). Nijak dobře to nevypadá, ani nechutná, ani nevoní, ale najíš se (nebudeš mít hlad). ()

• Natáčelo se v Savannahu (USA) a v Portoriku. (kellne)

Sandler prodloužil s Netflixem

Sandler prodloužil s Netflixem

01.02.2020

2 miliardy hodin. Tolik času lidé strávili s filmy Adama Sandlera na Netflixu od premiéry The Ridiculous 6. Nejpopulárnějším z jeho snímků na streamovací službě byla jednoznačně komedie Murder… (viac)