Patnáctiletý středoškolák Neil je spolužáky považován za zakřiknutého introverta. Nikoho by ani nenapadlo, že volný čas věnuje psaní erotické fan fiction o mezigalaktických hrdinech. Když se jeho povídky ve škole provalí, Neil se stane terčem posměchu. Naštěstí se díky tomu seznámí se zkušenější spolužačkou Julií, která ho přesvědčuje, aby příběhy zveřejnil na internetu. To ale Neil netuší, že mu tohle rozhodnutí obrátí život vzhůru nohama. (Febiofest)

silentname

Asi mám pre tento film trošku slabosť a udelím mu plný počet hviezd. A už len čisto z dôvodu, že je to jeden z mála filmov, ktorý sa na nič nehrá. Postavy rozprávajú reálne, scénky sú urobené tak, ako keby sa skutočne udiali a aj tá obrovská neistota medzi Neilom a Juliou funguje skvele. Na jednej strane tam cítiť tú príťažlivosť, no súčasne ju niečo neustále drží v úzadí a bojí sa prelomiť svoje zábrany. Pretože momentálne je jej život nalinajkovaný tak, ako by ho chcela. Alebo ho tak chce naozaj? Všetko v tomto funguje. Lebo to hľadanie vlastného ja je tu zobrazené veľmi reálne. A preto si myslím, že "Slash" narozdiel od iných filmov tohto typu funguje. Alebo minimálne pre mňa. Uveril som príbeh, rovnako aj postavy a viem, že sa všetci snažili dať filmu maximum. A to rozhodne oceňujem. Občas to má scénku, alebo dve, ktoré mi tam úplne nepasujú, ale ako celok ma to bavilo. Celý čas. Hodnotenie: A- ()

hygienik

Je Slash analitický? 100% a veľmi kvalitne. Je Slash milý a vizuálne pekný? Nie. Osloví Slash veľa divákov? Len ich malý segment. Aký dojem urobí na ostatných divákov? Že je divný, ujetý, ba možmo až trochu zvrhlý (fantasy scénky). Proste tento film vo mne zanechal nepríjemný pocit. A pritom by stačilo len málo. Napr. ako predlohu k tomu fan fiction použiť Harryho Pottera, ktorého má rado veľa ľudí. Herecké obsadenie bolo nesympatické, ako vystrihnuté z nejakého britského filmu. ()

kaylin

Zajímavý příběh o hledání sebe sama a vlastní sexuality, který je napasovaný na fan fikci, což je sám o sobě dobře zvláštní krok, ale docela funguje. Bohužel příběh sám o sobě je nakonec veden způsobem, který mě nepřesvědčil o tom, že by se tvůrcům podařilo téma pořádně zvládnout v rámci jimi stanovených hranic. Škoda, postavy byly docela dobré. ()