Cobra Kai

• USA Cobra Kai
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, (2018–2024), 34 h 9 min (Minutáž: 22–49 min)

Ralph Macchio, William Zabka, Xolo Maridueña, Mary Mouser, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Peyton List, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (viac)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. (Netflix)

Recenzie používateľa UhLee k tomuto seriálu (5)

Série 1 (2018) (S01)

1. série - (8,5/10). Jsem nadšený jako malé dítě. Vždy jsem měl hrozně rád sportovní filmy, kde proti sobě bojovaly nějaké dvě strany. Poté vyústilo v nějaký turnaj a ještě lépe, když jde o bojový sport. Celá série utekla jako voda a já jsem se ani na minutu nenudil. Délka epizod je tak akorát, takže si užijete každou minutu. Musím říct, že jsem původního Karate Kida neviděl. Viděl jsem pouze verzi s Jadenem Smithem. Z té jsem byl jako malý kluk naprosto odvařený. Tímto seriálem jsem se opět vrátil do dětských let. Málo kdy se mi stane, že si oblíbím záporáka více než klaďase a fandím mu ať to stojí cokoliv, ale u Zabky tomu jinak ani nejde. Ten chlap je Bůh a hrozně si to užívá. Líbí se mi ten styl toho seriálu, že to je takové oldschool a to mu hrozně sluší. Nechci si vystřílet všechny superlativy u první série, takže už raději mlčím a s velkým očekáváním pouštím sérii druhou. Nejlepší epizoda: Svlékání kůže (S01E08) ()

Série 2 (2019) (S02)

2. série - (8/10). O malinký chloupek slabší druhá série nám představuje nové postavy, kdy Tory je naprosto překrásná, ale je to totální svině, takže nevím kde ji zařadit. Rozhodně s tím krásně zamíchala a právě díky ní se tam toho tolik dělo. Zamilované linky mi vůbec nevadily, právě naopak. Myslím si, že tohle k takovýmto typům seriálů prostě patří a tady to je zachyceno fakt fajně. Co se týče samotného příběhu, tak se ze začátku série pomalinku rozjížděl, aby mi pak na konci série vyrval srdce z hrudi. Kdo viděl pochopí. Tohle mě fakt zasáhlo a nemůžu se dočkat dalších dílů. Líbí se mi ta rivalita mezi Cobra Kai a MijagoDo. V jednu chvíli fandíte pomyslnému dobru a pak zlu. Já osobně většinou fandím druhým zmiňovaným. Jsem fakt natěšený jako malé dítě. Karty mají rozdány teda parádně. Nejlepší epizoda: Žádné slitování (S02E10) ()

Série 3 (2021) (S03)

3. série - (8/10). Tohle byla série, kde jsem věděl, že žádné další díly zatím vydané nejsou, takže jsem si každičký díl pořádně užil. Výrazného dějového vývoje jsme se ve třetí sérii nedočkali. To pravé jádro celého příběhu této série, bylo prohlubování jednotlivých postav. Například Kreese tady má hodně povedenou nastíněnou minulost. Tento seriál mě vážně chytnul a bez problémů mu odpustím mírně hluchá místa. Hrozně mě potěšily návraty některých postav, také uzdravení jak na těle, tak duši a na vznik nových přátelství i obnovení těch starých. Nemůžu se dočkat další série, protože Cobru Kai vnímám jako naprostý fenomén, který tady nemá obdoby. Cobra Kai never dies! Nejlepší epizoda: 19. prosince (S03E10) ()

Série 4 (2021) (S04)

Čtvrtá série - (8,5/10). Cobra Kai je unikátní v tom, že z ní číší naprostá radost a předává to potom divákovi. Dokonale pracuje s vykreslováním postav a jejich vzájemných vztahů, které se každou sérii mění a vyvíjejí. Chápu, že pro někoho už to může být únavné, ale já jsem so toho zažraný pořád stejně jako u první série. Máme tady opět návrat jedné staré postavy a tou je Terry Silver. Upřímně jsem vůbec nečekal, že si bude pro sebe krást každou scénu, ve které se objeví. Fakt za mě nejlepší postava a jsem nadšený ze samotného konce. Co se týče soubojů, tak je to opět na vysoké úrovni a závěrečné souboje během turnaje oku lahodí. Opět a znova musím říct, že William Zabka je prostě Bůh a bez něj by byl seriál poloviční. Cobra Kai se pomalu, ale jistě stává mojí srdcovou záležitostí, takže doufám, že tvůrci nebudou dráždit hada bosou nohou a třeba to i v tom nejlepším ukončí. Nechci, aby to dopadlo jako třeba Vikingové. Nejlepší epizoda: Pád (S04E09) ()

Série 5 (2022) (S05)

Pátá série - (8/10). Pátá série Cobra Kai je bezesporu nejslabší sérii, kterou nám tvůrci nabídli a přesto si odnáší plný počet hvězd. To vypovídá o obrovské kvalitě, kterou tento seriál disponuje. Tím nejsilnějším aspektem, který Cobra Kai dělá výjimečným a tak kvalitním jsou postavy, které každou sérií procházejí určitým vývojem. Johnny a Daniel si v této sérii prohodili role a Daniel byl právě tou postavou, která si sáhla na samotné dno. Bohužel nastává tady takový nemilý trend a to je fakt, že série jsou vydávány zběsilou rychlostí a jde to cítit na výsledné kvalitě. Akční scény nejsou to, co bývaly a poslední epický souboj to nezachrání. Velké plus bych viděl v hlavním záporákovi, protože Terry Silver je ztělesněné zlo a jeho ďábelský pohled je k nezaplacení. Já pevně doufám, že Cobra Kai nesklouzne do kategorie průměrnosti kvůli velkému počtu sérii. Sice Cobra Kain Never Dies, ale někdy je potřeba myslet racionálně. Nejlepší epizoda: Extreme Measures (S05E05) ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Legendy z plátna jen tak nemizí, zvlášť když je nostalgie v kurzu. Přibližně za rok a pár dnů, tedy 13. prosince 2024, by měla do kin dorazit nová reimaginace klasiky Karate Kid od studia Sony… (viac)

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021