Cobra Kai

• USA Cobra Kai
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, (2018–2024), 34 h 9 min (Minutáž: 22–49 min)

Ralph Macchio, William Zabka, Xolo Maridueña, Mary Mouser, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Peyton List, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (viac)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. (Netflix)

Recenzie používateľa celticek k tomuto seriálu (4)

Série 1 (2018) (S01)

Už dlouho se mi nestalo, abych se z roboty těšil na nějaký seriál! Je jedno, že Daniel San měl na začátku natáčení 57 let! 1. sérii jsem sjel za 2 dny (částečně proto, že díly mají cca 30 min:). Parádní mix nostalgie (použity originální flashbacky z původního Karate Kid, na který seriál defacto přímo navazuje) a minidramatu trenérů ve středním věku. Zajímavé je také obsazení - beze změny - paráda. Souboje jsou sice takové předpotopní, ale je jasné, kdo jde cestou obrany (Miyagi Do Karate) a útoku (Cobra Kai). Samozřejmě se nevyhneme pubescentních výjevů ze školy ala Beverly Hills 902 děcek, ale nevadilo mi to. Není to ani žádný recyklát, velmi umně to scénáristé zmákli a dle závěrečné epizody se ještě máme na co těšit. PS: Je mi úplně jasné, že to bude spousta lidí hanit, ale to nevadí. V dnešní přetechnizované době, kdy se každý za něčím žene, je fajn, si u něčeho zrelaxovat. A to se tomuto seriálu daří náramně. ()

Série 2 (2019) (S02)

Další série za 2 dny. Víc středoškolských lásek, ale perfektní výběr muziky a v některých momentech jsem se s chutí zasmál, to se nestává často. Bohužel nemíním platit další love za titulky.com (ikdyž jejich práci oceňuji), takže sleduji s anglickými titulky - mnohem lepší, některé vtípky prostě vyzní mega lépe. Poslední 2 epizody jsou nášlapané a závěr série opět s cliffhangerem, takže zítra plynule přecházím na poslední sérii. Scénář je opravdu fajn, líbí se mi to. Už to tu padlo, souhlasím - Zabka je dobrý herec, Macchio mu nesahá po paty. ()

Série 3 (2021) (S03)

Ani jsem nevěděl, že je Zabka Čechoameričan. Rozhodně to zahrál nejlépe ze všech. Vypadá to, že se dočkáme další série. Z mého pohledu - není to jenom o karate. Velmi dobře jsem si u toho odpočinul. Celou sérii protkávají výborné songy z 80. let. Vážně mě to šuplo tak o 20 let zpátky. ()

Série 4 (2021) (S04)

Daniel-sanovi to karate nikdo nikdy nevěřil, ale o tom to vlastně v první řadě ani není. Celou sérii sledujeme to, co tady už bylo. Nebo si to myslíme. Až poslední díl to zase rozčísne. Ten, kdo vymýšlí scénář, zaslouží metál. Nejenom, že je jasné, že máme zaděláno na další sérii, ale je to opět ukuté takovým stylem, že jim ty cliffhangery prostě žeru. To se mi snad nestalo u žádného seriálu, který má víc než 3 série. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Legendy z plátna jen tak nemizí, zvlášť když je nostalgie v kurzu. Přibližně za rok a pár dnů, tedy 13. prosince 2024, by měla do kin dorazit nová reimaginace klasiky Karate Kid od studia Sony… (viac)

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021