Cobra Kai - Série 2

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2019, 5 h 3 min (Minutáž: 23–36 min)

Johnny si buduje nový život, ale jeho budoucnost ohrožuje jedna osoba, se kterou se dřív znal. Daniel si otevře školu karate Miyagi-Do jako konkurenci pro Cobra Kai. (Netflix)

MM_Ramone

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Druhá séria bola vyprodukovaná v roku 2019. Obsahuje desať dielov: 1. Zľutovanie II., 2. Späť v čiernom, 3. Oheň a ľad, 4. Okamžik pravdy, 5. Bez váhania, 6.Pozri doprava, 7. Kľud pred búrkou, 8. Sláva lásky, 9. Pulpo, 10. Žiadne zľutovanie. Pokračovanie nostalgického seriálového karate návratu k ideálom a atmosfére osemdesiatych rokov minulého storočia. ***** ()

orkadimenza

První série Cobra Kai byla pro mě jedním z největších překvapení, jaké mi seriálový svět mohl nabídnout. Takže i přesto, že nejsem zastáncem sáhodlouhých pokračování u seriálů, u Cobra Kai tomu bylo přesně naopak. Příběh měl skvělé postavy, jejich propracované charaktery, možnosti odkazovat se do minulosti a celkově boží atmosféru, díky které jsem si Cobra Kai oblíbil. Zádrhel přišel na konci 1. série, kdy nastoupil na plac Kreese. Tady vznikly obavy o úspěšné pokračování a na začátku 2. série to bylo znát. Neměla takové grády a příliš se soustředila na rivalské válčení. To se změnilo se 7. epizodou Lull a závěrečné 3 epizody mi přinesly dokonalou euforii jako v 1. sérii. Poslední epizodu 2. série považuji za jednu z nejšílenějších, které jsem měl možnost mezi seriály vidět. Takhle enormní školní fight dokonale strká do kapsy všechny sestřihy z filmových školních rvaček, dokonce takovým způsobem, že jsem se asi první tři minuty v kuse smál, protože mi to přišlo už příliš a obával jsem se, že tahle až komická bojová scéna shodí celý předchozí průběh seriálu. Nestalo se, ale zároveň stalo se. Kdo viděl, pochopí, víc nebudu prozrazovat. Snad jen to, že se mnou hodně zacloumala. A pokud něco nemohlo být lepší, tak nalákání na 3. sérii. Je mi jasné, jak bude vypadat a už teď se na to šíleně těším. ()

vyfuk

Druhá série se vyznačila jednoduchý okopírování konceptu první série, nicméně nyní už nešlo vyloženě o vtipný a originální pojetí, ale o pubertální vypětí a rozhodnutí hodné dvouciferného IQ. Obecně se to váže na nelogická rozhodnutí, pubescentní éter dodává tomu všemu svou glanc ničeho, kdy se řeší naprosté kraviny, a jelikož jde vlastně o show pro takovou cílovku, tak to i stejně končí v tom, že se podobně chovají i dospělý. Třetí série v tomto úhlu pohledu by mohla být už drásačka nervů, ale kdo ví. Třeba se ještě víc projeví můj masochismus. ()

UhLee

2. série - (8/10). O malinký chloupek slabší druhá série nám představuje nové postavy, kdy Tory je naprosto překrásná, ale je to totální svině, takže nevím kde ji zařadit. Rozhodně s tím krásně zamíchala a právě díky ní se tam toho tolik dělo. Zamilované linky mi vůbec nevadily, právě naopak. Myslím si, že tohle k takovýmto typům seriálů prostě patří a tady to je zachyceno fakt fajně. Co se týče samotného příběhu, tak se ze začátku série pomalinku rozjížděl, aby mi pak na konci série vyrval srdce z hrudi. Kdo viděl pochopí. Tohle mě fakt zasáhlo a nemůžu se dočkat dalších dílů. Líbí se mi ta rivalita mezi Cobra Kai a MijagoDo. V jednu chvíli fandíte pomyslnému dobru a pak zlu. Já osobně většinou fandím druhým zmiňovaným. Jsem fakt natěšený jako malé dítě. Karty mají rozdány teda parádně. Nejlepší epizoda: Žádné slitování (S02E10) ()

ScarPoul

Posledné dva diely sú zimomriavkové. Všetko predtým sa nesie v tradičnom duchu trilógie. Súboj, vtip, sem tam nejaká múdrosť. Cobra Kai je skvelý seriál. Moderný, postavený na funkčnom mýte a pritom klasický v najlepšom ponímaní toho slova. Taký ten oldschool ktorý. ak ste fanúšik takýchto príbehov, skrátka nejde nemilovať. William Zabka dokazuje, že jeho civilné herectvo ďaleko presahuje eskapády skúseného Macchia. Každopádne to mám s každým pribúdajúcim dielom rád viac a viac. 2.séria - 100% ()

• V epizodě způsobí Tory (Peyton List) zranění na pravé ruce (tři škrábance). Když si všimneme v této epizodě a v té další – Následky (2021), tak je vidět, jak zranění a jizva cestují z pravé ruky na levou a zase zpět. (Dejvid17)
  • Při ukázkovém souboji Johnnyho Lawrence (William Zabka) se svým senseiem Johnem Kreesem (Martin Kove) má Johnny obráceně kimono (tj. má pravou část předního dílu přes levou). (krizb)
  • Ve scéně, kdy se poprvé ocitáme ve škole a sledujeme ústřední postavy v ní, začne v pozadí hrát píseň „Cruel Summer“ od skupiny Banarama. Tato píseň a scéna samotná vzdává hold totožné scéně (se stejnou písní) v původním Karate Kidovi (1984). (Knowho)