Johnny připravuje svoje žáky na All Valley Tournament. Daniel začíná trénovat Miguela v Miyagi-Do a pořád netuší, že jeho žák je Johnnyho syn. (Netflix)

MM_Ramone

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Prvá séria obsahuje desať dielov. Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukne rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Ôsma epizóda z prvej série nesie názov "Zvliekanie kože" (Molting). Dódžó Cobra Kai dostala povolenie zúčastniť sa turnaja karate v All Valley. Je treba sa začať dôkladne pripravovať. Daniel LaRusso naďalej trénuje Robbyho. Vytvorilo sa medzi nimi silné puto. Netuší, že je to syn jeho rivala Johnnyho Lawrencea. Johnny sa dozvedá, že Miguel Diaz chodí so Samanthou LaRussovou. Varuje ho pred jej rodinou. **** ()

castor

Trošku ta rivalita mezi Johnnym a Dannym nabírá na umělosti. Scénáristé holt hodně chtějí, aby se přiostřilo. Snad to nebude až příliš na sílu. Jeden varuje svého žáka, druhý svou dceru. Každopádně tvůrci nechtějí ani z jednoho dělat toho „zlého“, což se potvrdí i v samotném závěru. Prostě i na první pohled zmetek má pro svoje jednání důvody. Šampionát All Valley se nicméně blíží. Daniel netuší, že jeho žák je Johnnyho syn. Právě Johnny jde do sebe – hošan splácí dluhy a lednici má plnou vitamínů. Celkově to prostě baví, je vidět, že se sešel tým lidí, kteří nad výsledkem přemýšlejí a rozumějí oběma dobám. A hlavně nás vracejí do té, kterou jsme měli tak rádi. ()

Sany33

Príbeh: Daniel začína trénovať Robieho bez toho aby vedel, koho je to syn. Danielov idiotský bratranec napadne Johnyho a zapáli mu auto na čo musí Dany reagovať. Na scénu vstupuje Jastrab. Prevedenie: Prerod Miguela v karate eso je na spadnutie a v Miagi Dojo sa mu rodí úctyhodný súper, ktorý mu navyše robí do jeho baby. 75% ()