Cobra Kai - Série 1

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2018, 4 h 48 min (Minutáž: 22–36 min)

Kamera:

Cameron Duncan

Ralph Macchio, William Zabka, Mary Mouser, Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Courtney Henggeler, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo, Martin Kove (viac)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. Další pokračování série filmů Karate Kid. (Netflix)

Spiker01

Objektivně neobjektivně tak 8/10, ale uteklo to tak strašně rychle, že ten pětikvalt té první řadě tam střelit musím. Je nesmírně osvěžující si po těch všech hodinových seriálech pustit třeba Cobra Kai s jednotlivými díly do třiceti minut (až na výjimky), přitom je oněch 10 dílů naprosto ideálních a bez příběhové vaty. U hlavní dvojky Zabka&Macchio je až neuvěřtelné, že do té doby měli oba prakticky zabitou filmovou kariéru a zde fungují naprosto přirozeně jako by to tak nebylo. Je to takřka nepopsatelný pocit vidět je v takovémhle povedeném seriálu, i když jste kupříkladu jako já neviděli původního Karate Kida, ale viděli jste Himym, takže je oba dobře znáte. Zajímavé je, že tento seriál produkoval Will Smith, stejně jako remake Karate Kida s jeho synem a Jackie Chanem (o kterém je tu zmíňka, ale remake pochopitelně jakoby neexistoval). Skvělé feel good nezávadné karate osvěžení, momentálně dokonce zdarma na Youtube. ()

castor

„Dospělí chlapi se budou házet do bazénu!“ Nostalgie, 80. léta, limonádové trable, lehce umělé konflikty a rivalita. A staré dobré karate. Kdysi to bylo naopak: sic zmetek, ale prachatej. Otčím Johnnyho Lawrence měl totiž peníze, ale dobře se k němu nechoval. I proto začal Johnny s karate. Daniel LaRusso žil rovněž v neúplné rodině, peníze ale neměli. Teď se jejich role vyměnili. Danny má velký dům a prosperující firmu, Johnny čistí septiky a věsí plazmové televize na špatné stěny. Žije sám, má syna, se kterým se nestýká, do dojo dávno nechodí, chlastá a čumí na staré fláky (Železný orel nebo Do útoku). Prostě uvíznul v 80. letech. Navíc mu zrovna mladá ucha nabořila jeho milovaného Pontiaca. Z opravny odchází s bonsají. Od kohopak ji asi dostal? Je úžasné vidět, jak tvůrci vzali z úvodní trilogie jen to smysluplné (staré dobré karate, slušně uchopené postavy) a obalili to dalšími nosnými prvky (včetně humoru) pro svoje mnohem bohatší vyprávění. Tohle dvacetiletí diváci nemůžou absolutně pobírat. Zázraky se dějí. Úsměvných až zoufalých snah o oživení dávno mrtvých kultů už tady nemálo bylo, tentokrát to vyšlo. Zaslouženě. Je s podivem, že ústřední dvojka (Ralph Macchio a William Zabka) roky sbírala jen filmové drobky a pak přikluše s něčím, v čem funguje naprosto přirozeně. Moc fajn pocit. Mimochodem skvělá hudba. „Až bude po všem, budeš litovat!“ – „Jako by někdy bylo po všem!“ ()

MM_Ramone

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Prvá séria obsahuje desať dielov: 1. Degenerovaný macher, 2. Udri prvý, 3. Kostlivec, 4. Cobra Kai neumiera, 5. Protiváha, 6. Chvieť, 7. All Valley, 8. Zvliekanie kože, 9. Iný, a predsa rovnaký, 10. Zľutovanie. Nostalgický seriálový karate návrat ku ideálom a atmosfére osemdesiatych rokov minulého storočia sa dokonale vydaril. ***** ()

Davies182

Jeden z nejpovedenějších scénáristických traktátů co se týče práce s antihrdinským gró, jaký jsem kdy v bedně viděl. Jestli bych od televizního seriálu s názvem Cobra Kai (a zároveň pokračování Karate Kida) něco nečekal, tak by to rozhodně byla hořkosladká dekonstrukce romatizovaného hrdinství. Valim bulvy. ()

mzss1

[82%] Naprosto skvělé! Na to, že si Karate Kid moc nepamatuji mi tahle 1 série sedla jako ulitá! Jako kdyby to bylo vystřižené z 80 let. Nechci to tedy zakřiknout, zatím žádné extra novodobé trendy dnešní doby zde nezaznamenávám. Nebudu se zde moc rozepisovat. Ústřední dvojice starých pardálů Macchio a Zabka je skvělé. Víc zde fandím Zabkovi, který zde hraje dobráka. Macchio mi ze začátku trochu přišel namachrovaný a zcivilizovaný životem, ale cestu si k němu určitě najdu. Nové mladší postavy jsou rovněž dobré. Pár karate kousků tu také máme, a především skvělý finální díl téhle série na turnaji. No, mám se na co těšit ještě … ;) ()

Marze

V seriálu jsou pěkné bojové scény, středoškolské milostné příběhy přesně jako v osmdesátkách z nichž si tvůrci prostřednictvím svých postav dělají částečně legraci a částečně je to fascinuje. ()

Lacike

Fanusikovia pôvodnej trilogie budu z tohto pokracovania po rokoch nadseni. Ja sice jej fanusikom nie som, ale tento serial je rozhodne najlepsim pocinom tejto serie. Predstavte si, ze zoberiete nejaky pribeh, ktory je podany naivne a postavy su cienobiele a pretocite to seriozne s postavami ktore nie su ciernobiele a maju dokonca dostatocnu hlbku. Zaroven to cely cas ctí predosle diely a obsahuje mnozstvo odkazov a pomrknuti. Takze zopakovat si pred serialom celu trilogiu nakoniec nebola strata casu aj ked ma po rokoch uz vôbec nebavila. O to viac som sa zasmial, kedze som chapal jednotlive narazky. Ale nie je to len sranda. V prvom rade to je dost depresivny nahlad na postavy po rokoch. Jak sa vyvijal ich zivot plny nesplnenych snov. Z Johnnyho je absolutny luzer a aj ked sa Danielsanovi profesne celkom dari, tak ma tiez dost starosti pri vychove svojich deti. Najlepsi na serialy je neustaly vyvoj postav od dobreho k zlemu a naopak. Pritom to pôsobi cely cas uveritelne. V tomto smere je najzaujimavejsi prerod Johnyho postavy, ktory neustale bojuje so svojimi demonmi a prchlivostou. Bitky su tiez na kvalitnej urovni. Sem tam sice vidno, ze su chvaty nacvicene, ale pôsobia dobre. Jedina vec, ktora ma stvala boli viacere konflikty, ktore vznikli obycajnym nedorozumenim a namiesto toho, aby si ich postavy vysvetlili behom jedneho rozhovoru, tak urazene a zo zlosti radsej vymyslali spôsoby ako sa pomstia. Pôsobilo to jak z nejakej telenovely. Nejake uveritelnejsie konflikty by nebolo zase tak zlozite vymysliet. Ale to sa da prekusnut hlavne vdaka poslednemu dielu, ktory je neskutocne napinavy a skvele zakonceny. Fanusikovia Cobry Kai budu konecne spokojni. Vdaka nemu sa tesim na druhu seriu a som zvedavy jak do nej zakomponuju navrat dalsej slavnej postavy. 7/10. ()

ScarPoul

Taký silný závan nostalgie tu už dávno nebol. Starý hrdinovia známeho kultu zostarli, stále majú svojich démonov a snažia sa o veľký comeback. To čo kedysi prestalo fungovať, v tomto prípade funguje bez chybičky. Skvelý William Zabka a Ralph Macchio v úlohách, ktoré ich preslávili. Má to vtip, romancu, silné momenty, filozofovanie, skvelé finále a hlavne plnohodnotné postavy, ktoré neustále prechádzajú vývinom, ktorý je ale logicky zmotivovaný. Nielenže by som sám vbehol do najbližšieho doja a dal si 20 klikov na hánkach ale zároveň mám strašnú chuť pozrieť si všetky filmy. Pre mňa absolútne príjemné prekvapenie, ktorému nemôžem z čisto osobných dôvodov nič vytknúť. Modlím sa a teším sa na druhú sériu. Nech je rovnako našlapaná ako táto. 1. séria - 100% ()

Trevor

Karate Kid sa dočkal svojho pokračovania a v prvej sérii má zrejme väčšie sympatie väčšiny fanúšikovJohnny Lawrence ako Daniel LaRusso a najmä v záverečnej epizóde sú žiaci Cobra Kai až príliš zmenený. V každom prípade ide o pekné oživenie spomienok z detstva a solídny, aj keď miestami až príliš romantický seriál. ()

UhLee

1. série - (8,5/10). Jsem nadšený jako malé dítě. Vždy jsem měl hrozně rád sportovní filmy, kde proti sobě bojovaly nějaké dvě strany. Poté vyústilo v nějaký turnaj a ještě lépe, když jde o bojový sport. Celá série utekla jako voda a já jsem se ani na minutu nenudil. Délka epizod je tak akorát, takže si užijete každou minutu. Musím říct, že jsem původního Karate Kida neviděl. Viděl jsem pouze verzi s Jadenem Smithem. Z té jsem byl jako malý kluk naprosto odvařený. Tímto seriálem jsem se opět vrátil do dětských let. Málo kdy se mi stane, že si oblíbím záporáka více než klaďase a fandím mu ať to stojí cokoliv, ale u Zabky tomu jinak ani nejde. Ten chlap je Bůh a hrozně si to užívá. Líbí se mi ten styl toho seriálu, že to je takové oldschool a to mu hrozně sluší. Nechci si vystřílet všechny superlativy u první série, takže už raději mlčím a s velkým očekáváním pouštím sérii druhou. Nejlepší epizoda: Svlékání kůže (S01E08) ()

vyfuk

Upřímně řečeno, ze začátku slušná jeba. Seriál, který má základ v kultu a neotřele s elegancí dokázal na svého předchůdce navázat. Samozřejmě se silnou formou nostalgie v zádech. Nicméně hlavním problém někdy zůstane to, že se to točí kolem toho samého problému, a co hůře, moc to připomíná seriály, co jsme tu měli už tisíckrát. Obecně, na YouTube hodně dobrá práce a něco, co si zaslouží nějakou tu sérii navíc i její pozornost. Ale jinak nic extra nového. Bohužel. ()

Jaro.Krafcik

Milé a veľké prekvapenie, pre fanúšikov karate povinnosť. Výborne to aj niekedy pobavilo. Som zvedavý na druhú sériu, lebo po prvej mám veľké očakávania a idem si hneď pustiť pôvodného Karate Kida, hrajú tam rovnakí herci. Netflix to tiež ponúka. 4* ()

blackJag

Není to dokonalé (ani náhodou), ale je to zábavné a sakra návykové - samozřejmě nostalgie si na tom odpracuje své. Hodně tomu také svědčí střízlivá minutáž jednotlivých dílů a největší devízou je ústřední herecké obsazení. Ani Zabka, ani Macchio sice v branži terno neudělali a nejsou to ani nijak zvlášť dobří herci, ale tohle sedí perfektně. Nenapadá mě žádný jiný příklad, kdy se na v podstatě kultovní sérii filmů podařilo po letech navázat seriálem a udržet přitom obsazení i atmosféru. ()

Mitin

Cobra Kai na mě vyskočil na Netflixu několikrát a z nějakého důvodu jsem to na první pohled zařadil do trash seriálu, na které bych se podíval ve leda snu. Potom se podívám na ČSFD, wow 85%? A najednou mám za sebou první sérii. Seriál, na který bych podle námětu, žánru a herců nikdy nekoukal, dokazuje, že když umíte perfektně napsat postavy a pracovat a nimi, všechno ostatní je irelevantní. Nejvíce se mi líbí vývoj postav a to, že nás tvůrci nedonutí nenávidět konkrétní postavy, jen proto, že soupeří proti jiným, ale konstantě ukazují obě strany mince. Jedno z největších seriálových překvapení ever! Btw: Karate Kid jsem neviděl a sotva vím, o co jde. ()

Sharpooter

První série byla úžasná, každý díl mě vždy nabudil na další a díky krátkým 20-30ti minutovým dílům můžete celou sérii zkouknout klidně za jeden den. Hodně se mi líbilo, jak zde byly díly propojeny s flashbacky na film z roku 1984 a celkově bylo úžasné, že někdo navázal na takto starý film. V této sérii bylo celkem dost akce, hodně dobrých postav, a hlavně bylo pěkné se dívat na život dětí chodící na americkou střední a sledovat jejich psychologický vývoj při postupném učení karate. Poslední díl byl takovým závěrem první řady, kdy šli všichni na turnaj a bojovaly o první místo. První sérii dávám 8/10. ()

Clark_Kent

Tak popravdě, málokdo ví, že právě ta skutečná #power totiž vyvěrá zevnitř a skrze svaly "pouze prochází. ☯️ Tenhle pocit, jsem opět zažíval, když jsem sledoval tento energicky a emočně nabitý seriál. Báječná a plně svižná oddechovka se spoustou motivace a poučení o karate, které je i mou velkou součástí. ()