Cobra Kai - Série 1

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2018, 4 h 48 min (Minutáž: 22–36 min)

Kamera:

Cameron Duncan

Ralph Macchio, William Zabka, Mary Mouser, Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Courtney Henggeler, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo, Martin Kove (viac)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. Další pokračování série filmů Karate Kid. (Netflix)

MM_Ramone

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Prvá séria obsahuje desať dielov: 1. Degenerovaný macher, 2. Udri prvý, 3. Kostlivec, 4. Cobra Kai neumiera, 5. Protiváha, 6. Chvieť, 7. All Valley, 8. Zvliekanie kože, 9. Iný, a predsa rovnaký, 10. Zľutovanie. Nostalgický seriálový karate návrat ku ideálom a atmosfére osemdesiatych rokov minulého storočia sa dokonale vydaril. ***** ()

blackJag

Není to dokonalé (ani náhodou), ale je to zábavné a sakra návykové - samozřejmě nostalgie si na tom odpracuje své. Hodně tomu také svědčí střízlivá minutáž jednotlivých dílů a největší devízou je ústřední herecké obsazení. Ani Zabka, ani Macchio sice v branži terno neudělali a nejsou to ani nijak zvlášť dobří herci, ale tohle sedí perfektně. Nenapadá mě žádný jiný příklad, kdy se na v podstatě kultovní sérii filmů podařilo po letech navázat seriálem a udržet přitom obsazení i atmosféru. ()

Lacike

Fanusikovia pôvodnej trilogie budu z tohto pokracovania po rokoch nadseni. Ja sice jej fanusikom nie som, ale tento serial je rozhodne najlepsim pocinom tejto serie. Predstavte si, ze zoberiete nejaky pribeh, ktory je podany naivne a postavy su cienobiele a pretocite to seriozne s postavami ktore nie su ciernobiele a maju dokonca dostatocnu hlbku. Zaroven to cely cas ctí predosle diely a obsahuje mnozstvo odkazov a pomrknuti. Takze zopakovat si pred serialom celu trilogiu nakoniec nebola strata casu aj ked ma po rokoch uz vôbec nebavila. O to viac som sa zasmial, kedze som chapal jednotlive narazky. Ale nie je to len sranda. V prvom rade to je dost depresivny nahlad na postavy po rokoch. Jak sa vyvijal ich zivot plny nesplnenych snov. Z Johnnyho je absolutny luzer a aj ked sa Danielsanovi profesne celkom dari, tak ma tiez dost starosti pri vychove svojich deti. Najlepsi na serialy je neustaly vyvoj postav od dobreho k zlemu a naopak. Pritom to pôsobi cely cas uveritelne. V tomto smere je najzaujimavejsi prerod Johnyho postavy, ktory neustale bojuje so svojimi demonmi a prchlivostou. Bitky su tiez na kvalitnej urovni. Sem tam sice vidno, ze su chvaty nacvicene, ale pôsobia dobre. Jedina vec, ktora ma stvala boli viacere konflikty, ktore vznikli obycajnym nedorozumenim a namiesto toho, aby si ich postavy vysvetlili behom jedneho rozhovoru, tak urazene a zo zlosti radsej vymyslali spôsoby ako sa pomstia. Pôsobilo to jak z nejakej telenovely. Nejake uveritelnejsie konflikty by nebolo zase tak zlozite vymysliet. Ale to sa da prekusnut hlavne vdaka poslednemu dielu, ktory je neskutocne napinavy a skvele zakonceny. Fanusikovia Cobry Kai budu konecne spokojni. Vdaka nemu sa tesim na druhu seriu a som zvedavy jak do nej zakomponuju navrat dalsej slavnej postavy. 7/10. ()

Mitin

Cobra Kai na mě vyskočil na Netflixu několikrát a z nějakého důvodu jsem to na první pohled zařadil do trash seriálu, na které bych se podíval ve leda snu. Potom se podívám na ČSFD, wow 85%? A najednou mám za sebou první sérii. Seriál, na který bych podle námětu, žánru a herců nikdy nekoukal, dokazuje, že když umíte perfektně napsat postavy a pracovat a nimi, všechno ostatní je irelevantní. Nejvíce se mi líbí vývoj postav a to, že nás tvůrci nedonutí nenávidět konkrétní postavy, jen proto, že soupeří proti jiným, ale konstantě ukazují obě strany mince. Jedno z největších seriálových překvapení ever! Btw: Karate Kid jsem neviděl a sotva vím, o co jde. ()

celticek

Už dlouho se mi nestalo, abych se z roboty těšil na nějaký seriál! Je jedno, že Daniel San měl na začátku natáčení 57 let! 1. sérii jsem sjel za 2 dny (částečně proto, že díly mají cca 30 min:). Parádní mix nostalgie (použity originální flashbacky z původního Karate Kid, na který seriál defacto přímo navazuje) a minidramatu trenérů ve středním věku. Zajímavé je také obsazení - beze změny - paráda. Souboje jsou sice takové předpotopní, ale je jasné, kdo jde cestou obrany (Miyagi Do Karate) a útoku (Cobra Kai). Samozřejmě se nevyhneme pubescentních výjevů ze školy ala Beverly Hills 902 děcek, ale nevadilo mi to. Není to ani žádný recyklát, velmi umně to scénáristé zmákli a dle závěrečné epizody se ještě máme na co těšit. PS: Je mi úplně jasné, že to bude spousta lidí hanit, ale to nevadí. V dnešní přetechnizované době, kdy se každý za něčím žene, je fajn, si u něčeho zrelaxovat. A to se tomuto seriálu daří náramně. ()