Turnaj skončí velkým překvapením a jeho dozvuky účastníkům pořádně zamotají hlavu. Dva vítězové pak před sebou mají nejistou budoucnost. (Netflix)

castor

Nakonec vlastně moc příjemné překvapení. Vítěz turnaje (u kluků) je neočekávaný, finále má také co říct. Samotný turnaj po choreografické stránce (až na absenci krve) na jedničku. Shodou okolností mnohé pochopil Robby i Miguel, kterému došlo, že nebojuje jen za sebe. Daniel přizná, že až příliš uctíval odkaz pana Mijagiho, a že se bál vlivu, který může mít na jeho dceru Johnny. Takže síly a styly se spojí, hallelujah. Tvůrci se samozřejmě nechtějí loučit, i když mám nemalé obavy, aby to neuškodilo předchozímu velmi dobrému dojmu. Protože i tady jsme už dost vařili z vody. Na úplném začátku platilo, že si tvůrci vzali z úvodní trilogie jen to smysluplné a obalili to dalšími nosnými prvky, jenže třeba rivalitu a neshody mezi ústředním duem už zoufale (dětinsky) protahovali a někdy to připomínalo spíš vztahovou limonádu pro menší kluky, než je asi cílovka. ()

BROKEN_

Obdivuji s jakou láskou tvůrci přistupují k tomuto seriálu. Jde opravdu vidět, že jsou fanoušci série Karate Kid. Finále opět parádní a hlavně pěkně osudové a napínavé. Dvakrát jsem měl slzy radosti z toho, jak úžasný tento seriál je. Husina mě, až do konce nepustila a neskutečně jsem si tohle finále užil. Turnaj byl zpracován excelentně. Závěrečný zvrat se scenáristům povedl, tohle jsem nečekal. Miluju s jakou péčí tvůrci pracují s postavami a jde to znát. Budování na 5 sérii nemá chybu. Jsem nadšený co scenáristé dělají a jak přistupují k celému seriálu. Takhle se to má dělat. P.S. 5 série je již dotočená a já doufám a očekávám, že se jí dočkáme již v polovině příštího roku. Jen tak dál :-) ()

AndrewNewman

K jednotlivým epizódam väčšinou nepridávam komentáre, ale musím povedať, že súboj medzi Robbiem a Eliaom a.k.a Orlom kompletne zvalcoval prakticky všetky súboje vo filmovej sérii. Počínajúc tou ikonickou, medzi Johnnym a Danielom. ()

jirikzaboj

Skvělé finále. Hawk je frajer a možná je čas ho zasadit mezi hlavní postavy a dát můj větší screenplay. Celkové vyústění příběhu chápu, jelikož je důležité do budoucí série, či sérii? Nemám pocit, že by se s námi tvůrci chtěli loučit, ale zároveň mám trochu strach, aby to neuškodilo kvalitě seriálu. Ten fan servis se pořád drží opravdu na velmi vysoké úrovni, jen některé postavy konkrétně v této sérii byly opravdu navíc. Nevadí to, ale je to zbytečné a ten screentime by se mohl použit u něčeho mnohem důležitějšího. Finální zvrat byl fajn, ale možná poněkud čekaný. Nevěřil bych, že si oblíbím postavu Kreese a to bylo největší překvápko série. Johnny byl úžasný a každou jeho sekvenci a hlášky jsem absolutně i tentokrat žral. LaRusso byl letos mírně otravný a je opravdu čas, aby jeho postava dostala zase koule a možná je i čas, aby si nesl vlastní odkaz, který nám přibližuje možná tato epizoda a jak se jeho charakter bude vyvíjet. Doufám, že se s námi Miguel tímto neloučí. V této sérii tolik neválel a nebyl mu dopřán prostor, proto bych byl rád o velkolepý návrat. ()