Cobra Kai - Série 4

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2021, 5 h 41 min (Minutáž: 28–46 min)

Ralph Macchio, Xolo Maridueña, William Zabka, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Thomas Ian Griffith, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (viac)

Daniel a Johnny čelí stejnému nepříteli a rozhodnou se spolupracovat. Kreese si taky hledá spojence a ohlíží se při tom do minulosti. (Netflix)

ScarPoul

Emócie tam stále fungujú a na tom jedinom mi asi záleží. Inak to veľmi pekne rastie a vyvíja sa. Najväčšou devízou seriálu je, že súbežne s deckami dospievajú aj starochovia. Učia sa novým veciam, porozumieť sami sebe a zároveň vytvoriť si nanovo rebríček hodnôt, ktorý im kedysi niekto vzal alebo dal. Znova sa to trošku pomiešalo a tí, čo stali na nesprávnej strane, už na nej nestoja oboma nohami a v tom je ten seriál vlastne najlepší. Finále je pekne napínavé a s dobrou choreografiou. A pritom si to udržiava vtip a nadhľad. Návrat Silvera je správne démonický a poprepájanosť s pôvodnou trilógiou jej veľmi prospieva. Z tohto raz bude kánonické dielo, ak sa začne rozprávať o príbehoch s témou bojových umení. Za mňa zase raz spokojnosť. 4.séria - 90% ()

Malarkey

Dal jsem si od Cobry Kai pár let odstup. Možná i proto, že začala trošku recyklovat sama sebe a nepřinášela nic nového. Jednoduše řečeno jsem po třetí sérii neměl moc chuť čekat na čtvrtou a najednou čas uběhl a autoři už představili pátou. Nakonec jsem byl ale mile překvapen. V této sérii se v první polovině neděje nic zásadního, aby to ve druhé nabralo docela solidní spád. Poslední dva díly pak byly totálně v topu, hlavně u bojových scén. Vtip tu autoři trošku ubrali, emocemi to zase trošku přehnali. Vztah Daniela a Johnnyho je tu taky jak u třicetiletého manželství. Nakonec mě to ale na pátou sérii parádně nakoplo. Ihned jsem se do ní pustil. ()

Toren

8/10. Pořád setsakra zábavná show, která umí dělat radost! A to i přesto, že jde ve své podstatě o přímočarou a nikterak složitou báchorku o balancování dobra a zla - ale tvůrci si to velmi dobře uvědomují a využívají to ve svůj prospěch. A ze seriálu fakt sálá ohromné srdíčko a láska k látce. Začínám mít ovšem trochu problém s neustálým opakováním šablony alá každá postava není jen černobílá a tyhle "vykoupení" a "pády do temnoty" začínají alespoň pro mě působit už trošku nadbytečně. Stejnou formulku do nekonečna nelze dojit a já doufám, že si to tvůrci včas uvědomí. Některé rozhodnutí šustí scénářem a umělé natahování na základě nedorozumění či podobných teen kravinek mrzí - hlavně proto, protože to vidíme počtvrté. Ale jinak je to pořád neuvěřitelná nálož ve které dochází k jedné z nejsilnějších akčních scén celé franšízy (celý turnaj je na jedničku!) několika výrazným emočním momentů, zábavným interakcím, skvělým songům a především tu máme démonického Terryho "Fucking" Silvera! Chci víc a to hned! ()

Spiker01

Tvůrce Cobra Kai musím za čtvrtou řadu moc pochválit. Po tom, co jsem si u posledních dvou řad stěžoval, jak je to příliš plytké a hloupoučké, leč stále zábavné, čtvrtá řada už mi taková nepřišla a co víc, byla návykovější než kdy předtím. Možná i více než řada první, kterou jsem tehdy sjížděl ještě na Youtube Red. Samozřejmě výtky mám, ale pod patronátem Netflixu se sympatické partičce okolo Johnnyho Lawrence a Daniela LaRussa (nebo Lapussa?) neskutečně daří a já se těším na pětku. A to to těsně loni stihly dokonce dvě řady, samozřejmě kvůli odkladu při akvizici seriálu. Menší výtkou je postava Kennyho, jehož herec mi absolutně nesedí ač chápu, kam se jeho dějový oblouk měl posunout, nicméně za pár týdnů se naučit karate? Tenhle sport je mi absolutně volný, ale i mně to přijde značně přehnané, leč pro odsýpání děje pochopitelné. U něhož mi ale dějový oblouk přijde až moc zrychlený (samozřejmě jsme až později měli zjistit jak se věci mají, ale stejně) je u dalšího nováčka - Terryho, ale budiž. Největší výtka tak přichází na souboje, hlavně mimo turnaje na house party atd, samozřejmě, že to jsou stále mladí herci a ne karatisté, ale v některých momentech mi to až příliš přišlo jako choreografická přehlídka než skutečný nevraživý boj znepřátelených stran. Což neplatí o závěrečném turnaji, kde se choreografie (možná vlivem střihu) násobně zlepšila a zrychlila. Ačkoliv jsem zaměřoval spíše na výtky, musím směle konstatovat, že Cobra Kai je nyní devízou Netflixovské produkce a rozhodně je jeden z těch seriálů, který nováčkům sociální sítě s červeným N v názvu doporučím jako jako jeden z prvních. ()

castor

Ajaj, koukám, že nakonec mi z toho vyšly jen tři hvězdy. Asi se ale není čemu divit, protože čtvrtá řada prostě měla přijít s něčím novým, ale to se úplně nepovedlo. Johnny a Daniel začali spolupracovat. Jen mají krapet protichůdné přístupy. Cílem je nicméně příprava na turnaj, který rozhodne o všem. Zatímco podle Daniela je důležité mít emoce pod kontrolou, podle Johnnyho je drsnější útočit první („Trénujeme karate, ne jógu.“). Hlásíme nicméně další velký návrat, Thomas Ian Griffith, tedy Terry Silver, padouch z Karate Kid 3. Prý nechce opakovat minulost, ale poučit se z ní. Najednou jsme ale už v půlce série a uvědomíme si, že sledujeme prakticky to samé, občas přijde mrak, pak zase vysvitne slunce, vývoj postav i děje je víceméně nijaký. Scenáristické protahování rivality mezi ústřední dvojkou je až úsměvné. Chování některých postav je pár epizod otravné, mluvím o mladých kusech. S tím souvisí i seriálový neduh, tj. ačkoliv máme množství vedlejších postav, přidáváme další, které (až na výjimky) ději nijak zvlášť neprospívají. Karate turnaj, stejně jako úplný závěr nakonec fajn. Tvůrci se samozřejmě nechtějí loučit, i když mám nemalé obavy, aby to neuškodilo předchozímu velmi dobrému dojmu. Někdy to opravdu připomínalo spíš vztahovou limonádu pro menší kluky, než je asi cílovka. ()

mzss1

[78%] Ani čtvrtá řada nevybočuje ze solidní kvality tohoto počinu. Sem tam se objeví hluchá místa, ale většinou mě to baví. Sledovat postavy jak starých borců z filmů Karate Kid nebo těch nových. Pár slušných bojových scén se tu opět najde, dívá se na to pořád dobře. ()

Lacike

Kvality série sa nijak výrazne nemenia, ale už ma prestalo baviť fandiť postavám. Komplet všetci sa tam správajú jam malé deti. Všetkých ovláda ego a ide im len o to koho kung-fu je lepšie. Aj na tupý akčniak to je príliš tupé a toto sa naviac berie strašne vážne. Najviac ma serie jak sa postavy zakaždým dozvedia niečo nepekné tak, že si náhodou vypočujú nejaký rozhovor alebo niekoho načapú spolu. Následné prebehnutia postáv zo strany dobra k zlým a naopak, sú už čistá komédia (vrátane finálneho Kreesovho, ktorý sa asi bude rozoberať v ďalšej sérii, čo ma privádza k myšlienke, že v úplne poslednom diely celého seriálu sa všetci určite objímu a povedia si, čo sme si, to sme si a odteraz budeme kamaráti). Telenovela je oproti tomuto intelektuálny seriál. Jediná postava, ktorá sa tam zachová dospelo, je navrátilec Terry Silver. Ale aj to len v prvom diely, keď pošle Kreesa so všetkými tými kecami o Cobra Kai do prdele. Následne sa z neho ale znova stane tupý zloduch. Mrzelo ma, že v prvej polovici série dosť upozadili kopa detských postáv a riešili tam nejakého otravného černoška. Takisto Robby bol celý čas na vedľajšej koľaji, až kým na konci zázračne znova po miliónty krát neprezrel. Už ma to prestáva baviť. Za niečo našťastie stále stoja skvelé bitky a nejaké tie retro odkazy, či už na pôvodnú trilógiu alebo 80s popkultúru. Stále čakám a dúfam, že sa aspoň na pár dielov objaví Julie Pierce z Next Karate Kida. To by bola pecka. Inak je to stále, čím ďalej tým viac, hovadina u ktorej sa bavím na účet tvorcov. 6/10. ()

CageDepp

Nejlepší série zatim. Hodně pomohl nový Sensei v kobře.. Robby zahrál asi zatim nejlíp, jak mohl takže nebyl na pěst. V posledním díle jsem se bál, že to bude moc amerika a dobrý, ale je možný, že to pokazí v první díl v 5 řadě jestli nějaká bude. Jo a finální bitky byly fajn. ()

M.i.k.e

čtvrtá série je oproti té předchozí určitě krokem kupředu,nicméně nostalgie,která táhla první sérii definitivně vyvanula.Plusem budiž,že tentokrát se tu nechovají všichni neustále jako úplní kreténi,nechtějí se permanentně zabít/zmrzačit a jediný vyloženě trapný moment je bitka u bazénu po plese.U některých postav se dá dokonce mluvit i o nějakém vývoji a rozhodně bych neřekl,že mi nakonec budou celkem sympatičtí Robby,Tory a dokonce i Kreese.Ten lehce a překvapivě změknul,nicméně ho vystřídal jiný psychopat,takže můžeme zvesela pokračovat.Snad si podobný vývoj připravili tvůrci i pro Sam a samotného LaRussa.U Sam to úplně neočekávám,protože ta je na pěst víceméně od začátku,ale Daniel by konečně mohl přestat co pět minut blábolit o panu Miyagim,protože to už bylo neúnosné.Ona vůbec postava DLR je divně napsaná (a nebo Macchio není dobrý herec) a zjistil sem,že mě z těch všech nakonec s.re úplně nejvíc...60% ()

Chen

V první řadě bod za to, že herci očividně intenzivně trénovali a jejich fyzické střety jsou lepší a lepší. Teď k tomu, jak je na tom čtvrtá řada obecně. Ano, některé témata jsou recyklována z předchozích řad a ano, postavy střídají věrnost větší rychlostí než rozdávají rány, ale (staro)nový padouch, neustále se přelévající hranice mezi dobrem a zlem, sympatické obsazení a kombinace humoru, nadhledu, dramatu a překvapivých zvratů stále funguje na výbornou. ()

UhLee

Čtvrtá série - (8,5/10). Cobra Kai je unikátní v tom, že z ní číší naprostá radost a předává to potom divákovi. Dokonale pracuje s vykreslováním postav a jejich vzájemných vztahů, které se každou sérii mění a vyvíjejí. Chápu, že pro někoho už to může být únavné, ale já jsem so toho zažraný pořád stejně jako u první série. Máme tady opět návrat jedné staré postavy a tou je Terry Silver. Upřímně jsem vůbec nečekal, že si bude pro sebe krást každou scénu, ve které se objeví. Fakt za mě nejlepší postava a jsem nadšený ze samotného konce. Co se týče soubojů, tak je to opět na vysoké úrovni a závěrečné souboje během turnaje oku lahodí. Opět a znova musím říct, že William Zabka je prostě Bůh a bez něj by byl seriál poloviční. Cobra Kai se pomalu, ale jistě stává mojí srdcovou záležitostí, takže doufám, že tvůrci nebudou dráždit hada bosou nohou a třeba to i v tom nejlepším ukončí. Nechci, aby to dopadlo jako třeba Vikingové. Nejlepší epizoda: Pád (S04E09) ()

BROKEN_

Letos jsme se dočkali rovnou dvou sérií. Na začátku roku jsme dostali třetí a na úplný konec roku jsme dostali čtvrtou. Pro mě jako fanouška se jedná o splněný sen. A když do toho započítám i fakt, že dokázali za jeden rok natočit 4 a 5 sérii, tak se jako fanoušek nemůžu mít líp. Ale teď k 4 sérii. Ta potvrzuje jak úžasná tahle show je. Hlavní tvůrčí tým dokazuje, že jejich láska k sérii Karate Kid jde opravdu hodně znát na celém seriálu. Skvěle pracují s postavami a s nostalgií. Johnny a Daniel mají mezi sebou bezchybnou chemii a jejich společné scény tuto 4 sérii povyšuje na vyšší úroveň. Zabka a Macchio předvádějí perfektní výkony. Návrat Terryho Silvera, záporáka z třetího dílu Karate Kid se povedl na jedničku a herec Thomas Ian Griffith odvádí parádní práci. U mladých herců kraluje Tanner Buchanan ( Robby ), který mě na konci dostal. Ostatní jako je Xolo, Jacob, Mary, Peyton jsou skvělý. Závěrečný turnaj je zpracován dokonale. Žádné jiné finále z tohoto seriálu mě tolik nenaplňovalo. Každé finále jednotlivé série je úžasné ( 3 série má TOP závěr), ale 4 řada to posunula zase o kousek výš, až tomu nemůžu uvěřit. Turnaj je plný emocí, napětí, osudovosti, plný úžasných momentů. Při dvou momentů jsem měl slzy radosti, jak to bylo úžasné. Hudba je zase neskutečná a nebýt jí je tahle show o dost slabší. Ta hudba z toho dělá epickou show. Přitom je to pouhé karate, chápete karate! Wow. Na konci dostaneme nečekaný zvrat, který mi vyrazil dech. Budování na 5 sérii se povedlo na jedničku a já se už se nemůžu dočkat, co zase tahle show předvede. To co tahle show se mnou dělá je nepopsatelný pocit, zbožňuju to! Je dost pravděpodobné, že se 5 série dočkáme dřív, když už je dotočená. Doufám, že už v polovině roku. Jsem plný superlativ a nedokážu tady hledat chyby, je to skvělý. Cobra Kai patří mezi ty nejlepší seriály současnosti. Pro mě je to můj nejoblíbenější seriál co teď běží. Miluju to! 10/10 ()

NifKor

Je skvělé jak tvůrci Cobra Kai držet kvalitu tak vysoko. 4. série Cobra Kai přinesla znovu nějakou starou tvář (Terry Silver), u které konečně cítím tu nostalgii, kterou jsem necítil jako např. u návratu Kreese. Příběh šlape od začátku až do konce a nezastavuje. Jediná nevýhoda příběhu je strašná předvídatelnost, která dokáže bohužel i pokazit napětí v samotném finále, protože se mi stalo, že jsem už asi v 6. díle věděl tak nějak, kdo vyhraje. Co je ale pořád skvělé je hraní si s postavami a nechápu jak to prostě pořád zvládají. Postavy jsou co si budem na seriálu to nejlepší a zase se zde ukáže kdo komu fandí a jak moc má někdo určitou postavu rád nebo ne. Nové postavy jsou super ale štve mě, že z Kennyho dělají takového druhého Hawka a to mě docela fakt mrzí. Devon jako druhá postava zde bohužel nemá tolik prostoru a to jen kvůli tomu jak pozdě do seriálu přišla ale zase si myslím, že v další sérii dostane více prostoru. Poslední dva díly seriálu je to, co každý chce a je z části škoda, že turnaj zde doopravdy končí ale zase na druhou stranu je skvělé, že je zde pro něj více dílů a není urychlený jako v 1. sérii. Choreografie klasicky skvělá, hudba také ale pořád nedokážu moc pocohopit o čem přesně má být 5. série. Musíme doufat, že nás překvapí.  Zatím nejlepší za mě série a jsem naprosto spokojený a nebýt předvídatelného příběhu, který na druhou stranu nikdy nebyl to hlavní, tak bych dal i klidně 10/10. Dám ale 9,5/10 ()

Chmur

Výrazně lepší než třetí řada. Nový záporný hrdina seriálovou krmi náležitě opepřil. Některé díly jsou trochu natahované, ale celkově se jedná o hutnou zábavu, která pěkně odsejpá a ke konci náležitě graduje. Trochu mi připadá, že hlavní mladé hvězdy Miyagi dódžó Miguel a Sam nám malinko kynou. ()

Jeza07

Tenhle seriál je čím dál tím víc lepší. Baví mě postavy, děj, prostředí a prostě všechno. Dovolím si tvrdit že tenhle seriál si zaslouží být v Top 5 nejlepších seriálů posledních 10ti let (Už vidím ty haty na ně LMAO). ()

Blondsky

Největší seriálový highlight a pro mne událost roku konečně přišla. Netflix byl tak štědrý a nadělil tento rok rovnou 2 série (ačkoliv je od sebe dělí pouhý den, aby to byl rok, ale to vem čert) a díky bohu to nepokazil, jak má letošní rok ve zvyku. 4. série vzbuzovala veliká očekávání a rozhodně bude velkým přelomem v celém seriálu a začátkem druhé etapy. Choreografie, herecké výkony a práce s hudbou a střihem je na nejvyšší úrovni ze všeh dosavadních sérií. Finální 3 epizody jsou ryzím zlatem tohoto seriálu, které nabízí pořádnou dávku emocí a lecjakých překvapení. Zabka a Macchio nebyli nikdy sympatičtější a nemohu se dočkat 5. série, od které očekávám dvojnásobek emocí a intrik, jak nám finále naznačuje. Stále za mě mluví euforie a nemám moc co k tomu říct, snad jen to, že pokud jste váhali, tak teď už nemusíte. Seriál se posunul inteligenčně a filmařsky zase dál. Extrémní lahoda a jsem opět přesvědčen že se jedná o rozhodně jeden z nejlepších současných seriálů. A ten komu to nesedí, tak setsakra přichází o hodně… ()

Hellierer

I čtvrtá série mého nečekaně milovaného seriálu (ano, kdo by čekal, že seriál založený na vtipu z HIMYM si mě tak moc omotá kolem prstu?) mistrně balancuje na hranici přiznané naivity, nostalgie a emociálního ohňostroje, kvůli čemuž se jedná o jednu z mála sérií, které chci prostě zhlédnout za jeden den, jelikož se nemohu nabažit. Postavy si nejde nezamilovat, a ačkoliv je stále jasným favoritem samotný Johnny, jehož neobratnost v dnešní době je jednoduše dokonalá, tak každá z nich postupně dostává různé vrstvy a všechny nějakým způsobem přirostou k srdci. A já chci stále víc! A to i přesto, že se z toho čím dál více stává telenovela. PS: LaRussová v Neo-stylu je zlato! ()

zberatel

Máloktorý/žiadny seriál nemal na mňa taký dopad ako Cobra Kai. Každý máme radi svoje žánre, filmy a nostalgiu. Nepamätám si že nejaký film z 80's či 90's dokázal prežiť svoju dobu, (ikonický či definujúci žáner) a pretransformovať sa do plnohodnotného seriálu dneška. Tvorcovia nielen že dbajú na nostalgiu a rozširujú ju pre ďalšiu generáciu, oni sa dokázali prispôsobiť pokroku/dobe v ktorej žijeme a doťahujú ju takmer k dokonalosti. Všetky klišé z dôb minulých a novodobých, dokázali uvariť niečo čo sa nepodarilo zatiaľ nikomu v mojich očiach. Priviedli na obrazovku nostalgiu/minulosť/dnešok v podobe v akú som sám neveril že to niekto dokáže. Ostáva len záverečná etapa tohto pokusu aby zakončil svoju etapu, s takou láskou ako ho začal.. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD