Uhtredovi těžce nevyjde útok na Bebbanburg, ale při ústupu na jih vezme několik cenných zajatců. Aethelflaed se připravuje na válku. (Netflix)

Necrotongue

Třetí epizoda u mě měla naději na lepší hodnocení, protože se v ní odehrálo i několik pro další děj zásadních událostí, všechno pro mě ale zazdilo rozvleklé loučení s jednou z postav. Ano, chápu, šlo o důležitou postavu, mě ale tyhle rozlučkové medailonky vyloženě serou. Pokud na něčem takovém tvůrci a diváci ujíždějí, měl by se natočit po každé řadě bonusový díl, který by byl důstojným rozloučením s padlými hrdiny v té které sezóně, a my citově vyváženější bychom dostali padesát minut volna na podstatnější záležitosti. ()

Arkanoid

Lúčenie sa s jednou z hlavných postáv bolo trochu dlhšie, ale zvyšný dej bol výborný. Uthred sa uchýlil k únosu Cnutových synov, ktorých mu Haesten veľmi rád odovzdal spolu s informáciami, ktoré Cnuta pred Uthredom posielajú do pekla. Kráľ Mercie vďaka zmierneniu zlej správy dostáva, čo chcel a Alfredova dcéra sa hrdinsky vydáva napospas Vikingom. Ku koncu je napätie znova na roztrhanie. ()