Odda vzdoruje králi Alfredovi, aby se připojil k válečnému tažení. Uhtred se spikne s Erikem, aby zachránili Aethelflaed a vynutili si osudové setkání se Sigefridem. (Netflix)

Nach

Poslední epizoda druhé řady vcelku epicky a obdobně jako u první řady, ukončuje celou tuto krasojízdu. Některé linky jsou uzavřeny, u jiných načrtnuto pokračování pro další sérii. A náš hlavní hrdina? Tomu se alespoň podařilo zabít vrahy jeho adoptivních rodičů, přesto ale hlavní cíle jeho cesty jsou stále kdesi v neznámu. Ano, celkově se to moc daleko neposunulo, ale koukalo se na to tak dobře, že si další sérii přeji. A tvůrcům tohoto projektu fandím. Poslední díl na kvalitách nijak neubral, což je rozhodně pozitivní zpráva. 90% ()

Arkanoid

Alfrédov najvernejší spojenec sa od neho obracia kvôli jeho nečinnosti a plateniu výkupného Dánom. Vzniká tak nepredvídateľné napätie, kde Sigfried prekukne svojho brata Erika, ktorý nemôže dodržať dohodu uzavretú s Uthredom. Uthred ale svoju časť dodrží. Miš-maš potom do seba dokonale zapadá a môžeme sa tak kochať istým uspokojením, ktoré je sprevádzané trpkou príchuťou. Medzi kráľom a niektorými podriadenými by sa ale patrilo spraviť dlhšie dialógové scény na podkreslenie ich postáv. Síce sa ale akcii nesťažujem. ()

Necrotongue

I závěrečná epizoda druhé sezóny se povedla, což mě potěšilo, fakt už mě vytáčejí seriály, které předvedou solidní řadu, aby se v posledním dílu všechno sesypalo jako domek z karet. Opět jsem si užil dostatek akčních scén (i když závěrečná bitva působila poněkud naivně), nečekaně se dostavil i pocit napětí, a přestože mi spáchala má oblíbená postava, byl jsem velice spokojen. ()