Když Alfred pošle Beoccu na sever, aby vykoupil zotročeného krále Guthreda, vyhledá pomoc Uhtreda, který při své cestě za pomstou znovu odpřisáhne svou oddanost. (Netflix)

Arkanoid

Epizóda sa rozbieha pomaly. Alfréd momentálne nevedie žiadnu rozhodujúcu vojnu a Uthred je od neho preč na cestách z mníškou Hildou a verným ozbrojeným služobníkom. Epizóda sa viac ako na vlne akcie nesie na vlne mystiky s trikom ohľadom dead horsemen a prisahania pri podávaní ruky ruke mŕtveho svätca. Dúfam, že ide len o rozjazdovú epizódu, lebo táto nemala žiadne ambície ponúknuť najvyššiu kvalitu. ()

Nach

Druhá řada začíná Uhtredem na vrcholu moci. Slavný bojovník, kráčí kamsi na sever osvobodit nějakého královského otroka z vize jednoho mnicha. Že je to šílené? Ano, ale přesto tak to i skutečně bylo. A palec nahoru dávám za ztvárnění nějakého možného obrazu historie. Jinak seriál jde nyní spíše dobrodružnější cestou. Postavy stále někam směřují, nezastavují se dlouho na jednom místě. Je to svěží, má to drive a až nové charaktery se více prokreslí, bude to opět za plný počet. 80% ()

Necrotongue

První epizodu druhé sezóny vnímám jako rozjezd, a proto zatím hodnotím jen čtyřmi hvězdičkami. Tvůrci navázali přesně v místě, kde skončil příběh první řady, ale byl jsem trochu zmatený. V jednu chvíli jsem sledoval, jak si Alfréd a jeho věrní užívají vítězství po bitvě a vzápětí vidím Hild, které za těch pár dní narostla slušná hříva. To bylo fakt divné. Každopádně byl start nové řady úspěšný a doufám, že mě tvůrci nezklamou. ()