Uhtred s Alfrédem, kteří se po vikingské invazi do Wessexu musí ukrývat v bažinách, nakonec vše napraví a vymyslí plán, jak se opět zmocnit království. (Netflix)

Arkanoid

„I have an advantage. Kings wife is praying for me. and God loves her.“ „Somedy has to.“ V tejto epizóde padlo možno viac hlášok, ako za všetky predošlé epizódy dokopy. Začíname súbojom dvoch najlepších šermiarov Anglicka, pokračujeme na ich šťastie vpádom Dánov, zisťujeme, že nejakým zázrakom kráľ prežil a dostávame sa znova ku zapáleniu lodí. Príbeh sa ale topí v bažinách pri chorom dieťati a postupné dovoľovanie jedinej možnosti liečby bolo príliš zdĺhavé. Tým pádom zatiaľ najslabšia, aj keď stále výborná epizóda. „Brida has changed. She was always angry. Now she is also nasty.“ ()

Necrotongue

Předposlední epizoda měla náběh na pět hvězdiček, první polovina byla opět akční záležitostí, která se tvůrcům velmi povedla, druhá polovina utopila tempo v bažinaté půdě kolem řeky Severn, neustálé debaty o Bohu mi ničily nervy a ze všeho toho tmářství mě zachránil jen notorický žhář a ničitel lodí- Uhtred Bezbožný. ()

Nach

Přítomnost čarodějky jakoby se snažila celý příběh posunout k fantasy, což zde nekvituji s povděkem. Líbí se mi realističnost historické Anglie. Doslova věřím, že to tak mohlo fungovat. A chci aby se příběh toho držel, což ve výsledku tak i je. Takže plný počet a evidentně nás tu čeká velká bitva. 85% ()