Po zradě v Eoferwicu musí Sigtryggr hledat pomoc. Uhtred poprosí Aethelflaed o vojenskou podporu, ta mu ji ale nemůže poskytnout. Edward se sejde s novou spojenkyní. (Netflix)

Necrotongue

Druhá epizoda byla ve většině ohledů lepší než předchozí díl, na druhou stranu po sobě nezanechal Alfréd jen potomky ale i náchylnost vůči chorobám, takže se tvůrci už zase patlají v patetickém pofňukávání nad nevyhnutelným. A protože to vypadalo, že je jaro ještě daleko, asi jim to ještě nějakou dobu vydrží. Nemůžu si pomoct, ale stále častěji se mi stává, že se přistihnu u myšlenek na to, o kolik lepší děj mívaly epizody v době, kdy dostávali tvůrci seriálu evidentně mnohem menší sumu peněz na jeho výrobu. / Poučení: Peníze nekazí jen lidi, někdy to odnesou i scénáře. 3*+ ()

Arkanoid

Niekto chcel konkurovať hororom pri Stiorrinom schovávaní sa v dome a v tuneli. Na Halloween to ale nemá. Alfredova dcéra sa dozvedá o rakovine svojej kože a tak tu máme zbytočné plačlivé scény, ktoré nemal ani Alfred. Uthred zase za svoju podporu nedostáva nič, ale tentoraz práve od Aethelfled. V tejto epizóde zazneje, že Uthred nemá plodného mužského dediča, pritom v tretej sérii mu Gisela porodila minimálne druhého syna. Edward vo Winchesteri podvádza svoju ženu a to nie je veľká dráma, ale skôr béčková zápletka ako všetko ostatné. Nemáme tu veľa akcie, len krvavé scény, čo tu už veľmi nepoteší. V minulej epizóde sa nekastrovala len hlavná postava, ale asi aj celá séria. ()