Dlouhá léta vládl v Anglii křehký mír, ale Uhtred cítí, že za rohem číhají velké nesnáze. A jeho předtucha se brzy vyplní. (Netflix)

verbal odpad!

A je to. Neomarxistická inkluzní LGBT+DDPPP televize demagogicky i obsahově dokurvila po čtyřech parádních sezónách i jeden z nejlepších serošů posledních let a ostentativně si vytřela prdel skvostným dílem jednoho z nejlepších současných spisovatelů historických románů - Bernýho Dobrozrnáče. Ten, chudák, zjevně podepsal smlouvu v dobách, kdy byl svět ještě dvojpohlavní a kanály bolševicky nemanipulativní, aby v roce 2022 zjistil, že vlastně napsal utahanou multikulti hysterickou telenovelu o rakovině prsu s pateticky ukňouraným homokládem Uthredem Sanavauthredem, jehož se, zjevně marně, snažil knižně popisovat jako drsného, cynického Sanavabiče a mámtovpičistu. Také se v knihách vždy pedantsky pokoušel o co nejvěrnější vykreslování prokazatelných historických reálií a postav Anglie přelomu 9. a 10. století, mezi které zasadil svého fiktivního hrdinu, takže si myslím, že když teď uviděl afrosaskou šlechtu i ve Skotsku, mezi kterou naprosto přirozeně, a aniž by se kdokoliv zděsil stvůr pekelných, pobíhají negrokněží, nejprve praštil hlavou do zdi, pak hořce zaplakal nad svými rasistickými historickými předsudky, načež dozajista od srdce zajásal nad tou skvostnou inkluzí, aby ho kancelační kulturisté ještě nechali něco vydat a nedopadl jako Rohlíková se svou naprosto odpornou a společensky patologickou teorií, že co menstruuje, v žádném případě nemůže mít pestík, kloaku nebo dokonce čuráka! Svině jedna transkofobní. Tudíž tu máme další zrůdně podprahové překrucování za účelem výchovy nastupující sluníčkářské degenerace do nových demagogických světopořádků probuzeného stáda, a já se opravdu děsím, jak tu ti nevzdělaní, ignorantští a nevkusní pičusové pro formu nevidí obsah a opět si pochvalují, jak je manipulativní kokotporát účelově pase, přičemž plive na jejich kulturu i historii. ()

Fr

„NÁSLEDUJTE MĚ A MÁTE SLOVO SASA I DÁNA…“   Není nic drsnějšího, než rodinný vztahy! Jako vždycky parádní vyprávění, takže nezbejvá než doufat, že někdo dostane odvahu zpracovat další Cornwellovy knihy   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sérii „Saské kroniky“, kterou v letech 2004 – 2020 napsal Bernard Cornwell, neznám. 2.) Chci se stát králem!  ///  Thx za titule „Eva Dostálová“.              PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

liskam

Patos, úsměvy a duha zvítězily nad realitou, historií a kvalitním scénářem. Tenhle seriál, a nejen on ukazuje na rozdíly ve výrobě, tvorbě, castingu a snaze realisticky vyobrazit historii. V roce 2015 jsme tu měli ještě jakous takous svobodu v podávání reality, po roce 2020 je zjevně fuč, takže pojedeme v dezinformacích i v rámci naší vlastní historie. Jupí! Doufám, že se nedožiju dne, kdy se mě dítě a nebo vnouče zeptá, jestli náhodou nebyl Karel IV. černoch. Musím ale říci, že Netflux ty "fialový krávy" prodává v celku dobře. ()

Padme_Anakin

K poslední sérii mám spoustu výhrad, ale nechce se mi rozepisovat vše, tedy zmíním jen dvě, odklon od snahy realistického vyobrazení 9. století a zjevné napasování do současných „módních“ trendů mi nesedlo... Druhá připomínka se týká věku hlavních postav nebo lépe řečeno údajného věku, má-li být babička dospělého vnuka třicetiletá herečka, mohl se někdo zamyslet nad tím, aby nevypadala jako jeho starší sestra (jen příklad, těch do očí bijících situací i postav je více).. Nicméně u mě v posledních dvou epizodách převládla spokojenost, parta kolem Uhtreda mi přece jen přirostla k srdci a to podstatné je, že to dopadlo tak, jak jsem si přála, snad tam jen mohlo být méně slz... ()

kolda1990

Je mi líto, že je konec, ale na druhou stranu mám radost:) Tohle je prostě topovka, lepší než poslední 2 řady Vikingů. Uthred je naprosto dokonalá postava, stejně jako byl Ragnar. Nechci tady spoilerovat ale myslím, že jsme se všichni dočkali toho co jsme si přáli. ()

Alementina

První díly byly totálně nelogicky, chování půlky lidí nedavalo vůbec smysl... Brida, Edward... Obecně mě sralo, jak rychle se na jednom koní dokázali přesouvat stovky km.  Ale závěr pěkně, fakt peknej a to ohlédnutí za životem Uthreda. ()

Helo

Destiny is all!  Původně jsem chtěl dát odpad, protože je to strašně zpátečnickej seriál a v celých deseti dílech týhle série jsou jen 3 černoši, z toho 2 na straně záporáků a jeden tak napůl, přičemž na ostatní menšiny se nedostalo vůbec a já nechápu, jak si to Netflix v roce 2022 mohl vůbec dovolit! Jo a taky je tahle série strašně misogynní, protože tu ženská přizná, že je slabší než chlap! Styď se Netflixe! Jenomže Destiny is zkrátka all! ()

WinnJets

Nejslabší řada, propaganda už se bohužel dostala i do tohohle prozatím netknutého seriálu. Zkrátka bez černocha a dalších nesmyslů dnešní doby by to patrně neprošlo... ()

Arkanoid

Piata séria je najslabšou v seriáli. O hlavnom hrdinovi sa teraz vôbec nepochybuje, čím sa pokračuje v nastavení z minulej série a tiež sa pokračuje v narušení nastavenia prvých troch najkvalitnejších sérií. Bitky boli slabšie a pri napätí chýbali dôležité charaktery, zabité v predošlých sériach. Lúčenie s niektorými postavami z tejto série navyše bolo extrémne zdĺhavé a do seriálu sa vkrádala zbytočná romantika. Alfredovej vdove sa dokonca podarilo veľmi smiešnym spôsobom zabiť chlapa a jej postava o tom dokázala povedať vtip. V sérii sa dokonca objavil černoch v roli kňaza, ale našťastie nemal veľmi dôležité poslanie ako charakter. Snaha o prijatie všetkých dnešných noriem nemá čo robiť v seriáli, čo sa má odohrávať v 9. storočí na území dnešnej Veľkej Británie. Edward začal rozširovať svoju moc aj tam, kde ho nechceli, jeho svokor zasa dokázal kvalitne intrigovať. Zoznámili sme sa aj s kráľom Škótska, Konstantinom, ktorý sa javil ako čestný, ale krutý chlap. V prvej epizóde je vykastrovaná jedna postava (čo nevidíme), ale vykastrovaný akoby ostal celý seriál, čo sa týka napätia a nedostatku bitiek. V závere série tu máme trochu oživenie, napätie, dobrodružstvo a konečnú bitku o Bebbanburg, v ktorej sa rozhoduje úplne všetko. Na jej konci dostávame celkom uspokojivý záver. Inak väčšinu série vládlo sklamanie. ()

LEATHERFAC

Tak nějak koukám na první epizodu a zjišťuju, že po dvouleté pauze už nevím u 85% postav kdo je kdo a z předchozích sérií si z děje taky pamatuju veliký prd. Asi se budu muset kouknout znovu od začátku - leč moc se mi nechce  :( ()

petikacka

Tak a zazvonil zvonec a Posledního království je konec. Je mi to líto, protože to byla parádní jízda s 5. sérkami a Uhtredem v hlavní roli. Přirostl mi k srdci a těžko se mi s ním loučí. Nejlépe to vystihl konec, přesně takhle se cítím taky. No život jde dál a pokud bohové budou chtít, třeba vznikne další sérka, motiv jsem tam viděla... I AM UHTRED, SON OF UHTRED. DESTINY IS ALL ! ....Za mě plná palba 100% ()

radekgfx

Pátá, nejhorší série Posledního království a ultimátní voda na mlýn všem kritikům netflixovské seriálové výrobní linky. Ona většina epizod 5. řády totiž dává smysl opravdu jenom, pokud je má člověk puštěné jako kulisu někde v pozadí při krájení brambor a pozornost jim věnuje jenom, když se očividně zrovna něco děje. Seriál absolutně rezignoval na nějaké uvěřitelné dějové oblouky nebo nedej bože logické chování postav – zbyly pouze deus ex machina momenty a scénáristický alibismus. Otec Pyrlig cestuje s Bridou. Otec Pyrlig se od pocestného dozví nějaké pro děj seriálu stěžejní informace. Otec Pyrling nemá žádný důvod je Bridě nesdělit. Otec Pyrlig je ale Bridě nesdělí, jelikož scénář potřebuje, aby se Brida naštvala, že ji je otec Pyrlig nesdělil. A tak je to v této sérii se vším. Zbývá se jenom zabývat otázkou, zdali je to kvůli tvůrčí nemohoucnosti, nebo naopak vědomí tvůrců, že mediánový netflixovský divák tohle buď nedokáže rozlišit, nebo – v tom lepším případě – že u seriálu bude nejspíše stejně škrábat brambory, tak proč se snažit. ()

Flopik

TlK je u konca a Uthred bude neskutočne chýbať, samozrejme máme tu ešte film ale seriál skončil. Posledná séria bola veľkolepá rozlúčka. Intrigy tú vládli možno skôr ako akcia, ale zradzovalo sa tu naozaj kvalitne. Za mňa rozhodne najtemnejšia séria, plná ukončenia  príbehov postáv a neraz som mal na mále. Pri finále a spomienkach najviac. Opäť som mal husinu pri viacerých častiach a na konci ako Uthred burcoval Dánov na pomoc asi najviac. Alexander si túto rolu neskutočne užíval, bolo to vidno a ja mu za jeho Uthreda ďakujem. Jeden z top seriálov, a svojho druhu rozhodne na vrchole. Ďakujem za túto cestu, ktorá priniesla všetko čo od takéhoto seriálu môžem čakať, a dokonca aj niečo viac. Teším sa ako si dám túto jazdu opäť znova. Poďme ešte na celkové rozlúčenie v podobe filmu. ()

Kopi1

Tak a je dokonáno, Uthredova cesta ušla celý kruh od první série a konečně získal to, co chtěl, i když za velkou cenu. První třetina poslední sezony skvělá, poté se to dost rozkouskovalo a několik dílů, všichni jezdili přes celou zem sem a tam, což se mi moc nezamlouvalo. Také tu bylo několik klišé a občas už se mi pletla jména, jak je mají všichni podobné, ale to je třeba jenom u mě. Poslední tři díly, od přemlouvání Eduarda, ale zase byly parádní a loučení na konci bylo hezké a těžké zároveň. U Last Kingdom tomu bylo naopak jak u Vikingů, zde kvalita s každou sérií rostla nebo zůstala furt velmi vysoká, kdežto u Vikingů to s každou sérií klesalo (aspoň za mě). Myslím, že velkou část, tomu dává počet epizod, který je zde příjemnější, příběh je lépe odvyprávěn a napětí je s každým dílem mnohem větší a zajímavější. Na postavách mi zde také záleželo více, i když se s námi mnozí rozloučili v této sérii. Bridu jako postavu jsem ale neměl moc rád od začátku seriálu a její dějová linka mi tady přišla spíš otravná (jenom aby se tam něco dělo), jinak jsem snad neměl problém s nikým. Ze všech sérií mi v této přišlo, že to Uthreda vyždímalo emočně na maximum, všechno se zde pro něj hroutilo víc a víc s každým dílem a neměl na nic klid (usmát jsem ho viděl snad jenom jednou). Last Kingdom ve mě ale prostě zanechává něco, co jsem u Vikingů nenašel a co mě nutí se na něj koukat díl za dílem (vždyť jsem to sfouknul za 2 dny). Největší zásluhu na tom má právě Alexander Dreymon, který seriál táhne z velké části sám, dále parádní lokace, hudba, celkově produkce a bitvy dobré. Myslím, že celý seriál je podceňovaný mnohými a mělo by se mu dostat větší pozornosti. Last Kingdom je povinnost pro všechny, co mají rádi středověk a budu na něj vzpomínat pouze v dobrém. Celkově seriál hodnotím za lepší 4 hvězdy. ()

Sharpooter

Poslední řada přišla na svět a je dle mého tou nejlepší. Příběh je stejně jako v předešlých sériích skvělý, avšak tady přišlo již očekávané vyvrcholení, které bylo úchvatné jak vzhledově, tak příběhově. Opravdu po zhlédnutí všech epizod mám chuť přečíst si předlohu, což se mi moc často u podobných snímků nestává. Poslední království bude mít mezi mými nejoblíbenějšími seriály navždy místo a jednoho dne tento skvost znova s úsměvem na tváři zhlédnu. Musím říci, že od první řady tento seriál prošel nesmírnou proměnou, hlavně co se kvality a rozpočtu týče. Postavy měli skvělé zakončení, spousta z nich prošla takovou proměnou, která se málokdy vidí. Velmi oceňuji i bitvy, které byly udělané asi nejlépe jak mohli a nádherně propojovaly příběh. Na této sérii není jediná věc, která by mi vadila. Četl jsem zde recenze, ve kterých uživatelé dávali špatná hodnocení jenom proto, že se v seriálu objevili černoši. Jasně, do Anglie na přelomu 9 a 10 století to určitě nepatří, ale v dnešní době jsem si na to tak nějak už zvykl a kdo ne tak ať jde koukat na Ordinaci! Určitě kvůli takové prkotině odpad dávat nebudu! Nejde přece o dokument. Všechny epizody jsem si užil a hlavně ta poslední, ta byla nesmírně, úžasně, skvostně, parádně nepopsatelně skvělá! Destiny is all!!! 10/10 ()