Dlouhá léta vládl v Anglii křehký mír, ale Uhtred cítí, že za rohem číhají velké nesnáze. A jeho předtucha se brzy vyplní. (Netflix)

verbal odpad!

A je to. Neomarxistická inkluzní LGBT+DDPPP televize demagogicky i obsahově dokurvila po čtyřech parádních sezónách i jeden z nejlepších serošů posledních let a ostentativně si vytřela prdel skvostným dílem jednoho z nejlepších současných spisovatelů historických románů - Bernýho Dobrozrnáče. Ten, chudák, zjevně podepsal smlouvu v dobách, kdy byl svět ještě dvojpohlavní a kanály bolševicky nemanipulativní, aby v roce 2022 zjistil, že vlastně napsal utahanou multikulti hysterickou telenovelu o rakovině prsu s pateticky ukňouraným homokládem Uthredem Sanavauthredem, jehož se, zjevně marně, snažil knižně popisovat jako drsného, cynického Sanavabiče a mámtovpičistu. Také se v knihách vždy pedantsky pokoušel o co nejvěrnější vykreslování prokazatelných historických reálií a postav Anglie přelomu 9. a 10. století, mezi které zasadil svého fiktivního hrdinu, takže si myslím, že když teď uviděl afrosaskou šlechtu i ve Skotsku, mezi kterou naprosto přirozeně, a aniž by se kdokoliv zděsil stvůr pekelných, pobíhají negrokněží, nejprve praštil hlavou do zdi, pak hořce zaplakal nad svými rasistickými historickými předsudky, načež dozajista od srdce zajásal nad tou skvostnou inkluzí, aby ho kancelační kulturisté ještě nechali něco vydat a nedopadl jako Rohlíková se svou naprosto odpornou a společensky patologickou teorií, že co menstruuje, v žádném případě nemůže mít pestík, kloaku nebo dokonce čuráka! Svině jedna transkofobní. Tudíž tu máme další zrůdně podprahové překrucování za účelem výchovy nastupující sluníčkářské degenerace do nových demagogických světopořádků probuzeného stáda, a já se opravdu děsím, jak tu ti nevzdělaní, ignorantští a nevkusní pičusové pro formu nevidí obsah a opět si pochvalují, jak je manipulativní kokotporát účelově pase, přičemž plive na jejich kulturu i historii. ()

Helo

Destiny is all!  Původně jsem chtěl dát odpad, protože je to strašně zpátečnickej seriál a v celých deseti dílech týhle série jsou jen 3 černoši, z toho 2 na straně záporáků a jeden tak napůl, přičemž na ostatní menšiny se nedostalo vůbec a já nechápu, jak si to Netflix v roce 2022 mohl vůbec dovolit! Jo a taky je tahle série strašně misogynní, protože tu ženská přizná, že je slabší než chlap! Styď se Netflixe! Jenomže Destiny is zkrátka all! ()

liskam

Patos, úsměvy a duha zvítězily nad realitou, historií a kvalitním scénářem. Tenhle seriál, a nejen on ukazuje na rozdíly ve výrobě, tvorbě, castingu a snaze realisticky vyobrazit historii. V roce 2015 jsme tu měli ještě jakous takous svobodu v podávání reality, po roce 2020 je zjevně fuč, takže pojedeme v dezinformacích i v rámci naší vlastní historie. Jupí! Doufám, že se nedožiju dne, kdy se mě dítě a nebo vnouče zeptá, jestli náhodou nebyl Karel IV. černoch. Musím ale říci, že Netflux ty "fialový krávy" prodává v celku dobře. ()

petikacka

Tak a zazvonil zvonec a Posledního království je konec. Je mi to líto, protože to byla parádní jízda s 5. sérkami a Uhtredem v hlavní roli. Přirostl mi k srdci a těžko se mi s ním loučí. Nejlépe to vystihl konec, přesně takhle se cítím taky. No život jde dál a pokud bohové budou chtít, třeba vznikne další sérka, motiv jsem tam viděla... I AM UHTRED, SON OF UHTRED. DESTINY IS ALL ! ....Za mě plná palba 100% ()

Flopik

TlK je u konca a Uthred bude neskutočne chýbať, samozrejme máme tu ešte film ale seriál skončil. Posledná séria bola veľkolepá rozlúčka. Intrigy tú vládli možno skôr ako akcia, ale zradzovalo sa tu naozaj kvalitne. Za mňa rozhodne najtemnejšia séria, plná ukončenia  príbehov postáv a neraz som mal na mále. Pri finále a spomienkach najviac. Opäť som mal husinu pri viacerých častiach a na konci ako Uthred burcoval Dánov na pomoc asi najviac. Alexander si túto rolu neskutočne užíval, bolo to vidno a ja mu za jeho Uthreda ďakujem. Jeden z top seriálov, a svojho druhu rozhodne na vrchole. Ďakujem za túto cestu, ktorá priniesla všetko čo od takéhoto seriálu môžem čakať, a dokonca aj niečo viac. Teším sa ako si dám túto jazdu opäť znova. Poďme ešte na celkové rozlúčenie v podobe filmu. ()