Poslední království

• Veľká Británia The Last Kingdom
Veľká Británia, (2015–2022), 42 h 33 min (Minutáž: 51–59 min)

Predloha:

Bernard Cornwell (kniha)

Alexander Dreymon, David Dawson, Ian Hart, Millie Brady, Eliza Butterworth, Harry McEntire, Mark Rowley, Emily Cox, Arnas Fedaravicius, Adrian Bouchet (viac)

Alfréd Veliký brání své království před seveřany. Uhtred, který se narodil jako Sas, ale vychovali ho Vikingové, se snaží nabýt svého právoplatného dědictví. (Netflix)

Recenzie používateľa Pengs k tomuto seriálu (7)

Poslední království (2015)

Měl jsem resty. The King a Outlaw King. Poté co jsem tyto filmy viděl,jsem chtěl pokračovat něčím podobným. Bum a zrovna běží závěrečné titulky u posledního dílu 5.série Posledního Království a je čas si říct,tak jak. Nejsem žádný historik,takže nevím co je v té jaké době dobře nebo špatně(ty černoši....???). Chtěl jsem intriky,lži,zrady,vraždy,krev,hrdiny a tohle všechno jsem dostal dostatečně. Za mě byla nejlepší 3.série. Kterou jsem si opravdu užil a na rozhovor Alfreda a Uhtreda nikdy nezapomenu,skvěle zahrané,úžasná hudba,atmosféra. Paráda. Celkově tento seriál hodnotím velice dobře. ()

Epizoda 8 (2015) (S01E08)

Konečně jsem měl husí kůži. Bez slitování parádní bitva. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Pecka. Konečně zase cítím nějaké emoce u seriálu. ()

Série 3 (2018) (S03)

Třetí série naprostá pecka. Intriky,zvraty,nečekaná úmrtí za jedna(respektive za 5*). Asi dlouho nezapomenu na rozhovor Alfreda a Uhtreda v předposledním díle. Těším se na další sérii. ()

Epizoda 4 (2018) (S03E04)

Opět za pět. Skvělé. Baví mě ty intriky,lži,zrady. Nejdůležitější pro mě je,když umírají hlavní postavy. Vždycky mě to utvrdí v tom,že to tvůrci myslí vážně. Nicméně ten konec jsem nečekal. ()

Epizoda 9 (2018) (S03E09)

Tohle byla velká paráda. Pro mě zatím nejlepší díl třetí série. Skvělý rozhovor mezi Alfredem a Uhtredem. ()

Epizoda 9 (2020) (S04E09)

Doufám,že desátá epizoda přinese nějaký zvrat,který mě opět připoutá k tomuto seriálu. Začíná to trošku upadat. Brida je blázen a přestává mě bavit. Jako dokážu pochopit,že je král Eduard naštvaný,ale ten útok na konci? To jako vážně? ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD