Poslední království

• Veľká Británia The Last Kingdom
Veľká Británia, (2015–2022), 42 h 33 min (Minutáž: 51–59 min)

Predloha:

Bernard Cornwell (kniha)

Alexander Dreymon, David Dawson, Ian Hart, Millie Brady, Eliza Butterworth, Harry McEntire, Mark Rowley, Emily Cox, Arnas Fedaravicius, Adrian Bouchet (viac)

Alfréd Veliký brání své království před seveřany. Uhtred, který se narodil jako Sas, ale vychovali ho Vikingové, se snaží nabýt svého právoplatného dědictví. (Netflix)

Recenzie používateľa LEATHERFAC k tomuto seriálu (10)

Poslední království (2015)

Skvělý seriál, který vás vtáhne. Minimálně tedy první tři série. Čtvrtá jde už s kvalitou trochu dolů bohužel. Jediné co bych vytknul, je deficit dobré hudby ala GOT nebo The Vikings. Založit hudbu k mnohahodinovému seriálu na jednom slabém stále opakovaném motivu je setsakra neinvenční. Nehledě na to, že mi ten přiblblý ječák už po pár dílech lezl na nervy neskutečným způsobem, stejně jako neustálé omýlání předchozího děje na začátku každého dílu. A na frázi. "I am Uthred, son of Uthred" jsem byl už po pár dílech neméně alergický. Tak to jen drobné výtky, jinak seroš celkově výborný. ()

Epizoda 5 (2018) (S03E05)

King Alfred se vždycky choval jako pánbíčkářskej zmrd a tady to jen definitivně potvrdil. ()

Epizoda 6 (2020) (S04E06)

Jen jsem nepochopil, proč syna hraběte Burgreda hraje evidentně děvče už od prvního pohledu? ()

Epizoda 8 (2020) (S04E08)

Díl, od kterého se Brida stala definitivně nechutnou zrůdou na zabití....  A i v případě Eardwulfa  je to jen další důkaz, že krysy se mají trestat a likvidovat hned, jakmile se na ně přijde. Tahle falešná humanita, která potom způsobí smrt mnohých mě dokáže vždycky nasrat. ()

Epizoda 9 (2020) (S04E09)

SPOJLERY!!! Zatím asi nejslabší díl s nejhloupějším jednáním postav. Eduard se začíná chovat povážlivě nerozumně až pitomě (nesmyslný útok na Winchester na konci dílu). Hesten má v moci Uhtreda - může ho podříznout jako sele, ale místo toho ho jen pověsí hlavou dolů uprostřed lesa hlídaného dvěma strážci a riskuje tak naprosto nesmyslně jeho případné vysvobození - proč proboha? Vždyť to naprosto nedává smysl? Takhle by Hesten nejednal, dle dřívějších činů - je to mazaný darebák. Podříznul by ho hned, neriskoval by takto nesmyslně přežití nejsilnějšího nepřítele, když se ho může snadno a rychle zbavit hned a navždy. Brida se chová jako kunda všech kund, zabíjí nesmyslně všechny živé, je nasraná na celý svět - celá postava začala být jak jednoznačně černobílá, až přestala být uvěřitelná. Třeba V GMT královna Cercei je tak skvělá, protože i když se chová jako kunda, její chování má většinou své důvody a je chytrá a krásná a tak dokáže ukrást naše sympatie. Dobrý záporák musí být vždycky i trochu sympatický a musí v něm zůstat i špetka dobra, aby byl rozporuplný a uvěřitelný zároveň, aby mohl vyvolat naše emoce. Brida měla ze začátku moje sympatie v prvních dílech, protože nebyla jednoznačně zlá. Ve čtvrté sérii už chcete jen aby ji někdo odrovnal a prostě zmizela, stejně jako Skade. Třeba Hesten je sympatický darebák a je fajn, že doposud přežil. Jinak celkově na tomhle seriálu nesedí trochu fakt, že si nevyhranil o kom vlastně je - jestli vypráví příběh z pohledu Vikingů (tak jako seriál Vikingové) nebo je to příběh očima Sasů. Vlastně se to tu míchá, a tak vlastně není komu fandit. Vikingové jsou tu odporní uzurpátoři, kteří přišli jen vraždit, znásilňovat a krást - obyčejní loupežníci a vrahové (těžko považovat za kladnéí hrdiny) a sasové jsou zas hašteřiví, mocichtiví, lakotní intrikánští pámbíčkáři. Uhtredovi nelze fandit v přidání ani k jedné straně. A smrt krále Alfréda seriálu moc neprospěla. Nebyl to zrovna sympaťák, ale měl svoje charisma a vztah s Uhtedem seriál v podstatě táhnul. Eduard takové charisma nemá (narozdíl od jeho sestry) a je to tudíž pro seriál velké mínus. Podobně jako smrt Ragnara ve Viginzích. Tam to byl samozřejmě větší průser - respektive smrt celého seriálu. ()

Epizoda 10 (2020) (S04E10)

A tu pizdu Bridu zas nechal jít moula. Což se brzo ukáže jako hodně velká pitomost. Zase. ()

Série 5 (2022) (S05)

Tak nějak koukám na první epizodu a zjišťuju, že po dvouleté pauze už nevím u 85% postav kdo je kdo a z předchozích sérií si z děje taky pamatuju veliký prd. Asi se budu muset kouknout znovu od začátku - leč moc se mi nechce  :( ()

Epizoda 3 (2022) (S05E03)

Nesnáším když jsou hrdinové ve filmech příliš outlocitní a humanističtí na nesprávném místě v nesprávnou chvíli. Což je například moment, kdy se jim do pařátů dostane ryzí zloduch a oni ho z nějaké falešné velkodušnosti či hloupé dobroty srdce nechají jít, místo aby vykonali spravedlivý trest a zloduch se mu pak vysměje do xichtu a jde a ještě zabije hromadu lidí atd... a škodí vesele dál. Tímhle mě strašně nasral třeba Aragorn v LOTR, když propustil Červivce a nasral mě i tedy Uthread, když nechal tu špinavou nadutou děvku pláchnout! A toho povedenýho bratříčka měli taky sejmout. Logika tady zas dostáváý těžce na prdel.  Osvobozují město, jasně zvítězí, ale agresory kteří se na stoprocent vrátí a budou dál zabíjet, nechají v klidu odejít a obyvatele města aby je ochránili, schovají ve stejném lese, kam utekli agresoři? Místo aby je chránili v právě osvobozeném městě za hradbami? Až na tahle politováníhodné nedopatření super díl! ()

Epizoda 4 (2022) (S05E04)

Odchod a loučení Aethelflaed s Uhtredem je pro mě nejsmutnější a nejsilnější scéna seriálu. Naprostý vrchol emocí... ()

Epizoda 7 (2022) (S05E07)

Konečně tu nechutnou čubku někdo odrovnal  :-))  a hlaní hrdina opět za slabocha... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD