Poslední království

• Veľká Británia The Last Kingdom
Veľká Británia, (2015–2022), 42 h 33 min (Minutáž: 51–59 min)

Predloha:

Bernard Cornwell (kniha)

Alexander Dreymon, David Dawson, Ian Hart, Millie Brady, Eliza Butterworth, Harry McEntire, Mark Rowley, Emily Cox, Arnas Fedaravicius, Adrian Bouchet (viac)

Alfréd Veliký brání své království před seveřany. Uhtred, který se narodil jako Sas, ale vychovali ho Vikingové, se snaží nabýt svého právoplatného dědictví. (Netflix)

Recenzie používateľa jjjerry k tomuto seriálu (3)

Poslední království (2015)

Pilot jsem bral jako úvod, seznámení s postavami (nevim jestli ta první půlka byla nutná a nešlo to zkrátit, ten" posun v čase" mně nesedl). Druhý díl, rozpačité pocity. Třetí fajn..a pak už to jen stoupalo do famozního finále. Scénář je super, ale dostala mě výprava a hlavně hudba. Mám rád historické filmy. Neznám tak přesně Britské dějiny, tak nemohu hodnoti autentičnost. Ale fandím snaze zfilmovat ranný středověk, nikdy by mě nenapadlo, že to může být tak poutavé, syrové a přitom vcelku reálné. update: prvně jsem začal koukat na tento seriál, a až poté na Vikings (zklamání), když teď čtu komentáře, tak vidím, že někdo fandí Anglii a někdo Vikingům a vidí chyby v opačném seriálu :) ()

Série 5 (2022) (S05) odpad!

Nejhorší serie. Vůbec nenavazuje na předešlou historii a děj. Dialogy jsou hloupé, historicky absolutně nereálné. Taková "ordinace" ze špinavé středověké Anglie:( Snaha to zasadit do dnešní doby včetně genderu a rasy. Ale to prostě nefunguje a působí to hloupě. Já jen nechápu, jak to někdo může hodnotit jako nejlepší serii? To snad musí napsat jen "biofeministka s tofu místo mozku" jinak to není možné:( ()

Epizoda 1 (2022) (S05E01)

První díl obrovské zklamání. Blíže se to více Vikingům, než začátku historické serie. Co tam zase dělá Brida fakt nevím. Autoři nemají fantazii a místy ji mají zase moc. Některé kulisy působí hodně uměle. A co dělá ve středověké Anglii černý kněz to nechápu už vůbec. Moc náhod, málo logiky. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD