Aethelred se na prahu smrti kaje. Jeho hrabata se přou o vládu nad Mercií. Eduard při vyjednávání vytáhne trumf, svoji neteř Aelfwynn. (Netflix)

Kuzlo

Ach jaj. Dúfal som aspoň v náznak pozitívnej budúcnosti, ktorá sa niekde po ceste pokazí, aby si človek vydýchol a užil trochu bujarej radosti z vitazstva a odlahčenejšej epizody. Ale ono sa to kazí pre ďalšiu generáciu postáv už v základoch. Napriek tejto osobnej potrebe a volaní po vtipných epizódach som si to užil a musím dať plných 5* ()

Arkanoid

Spoilery. Pyrling sa pozerá na chrochtajúce prasa a pre diváka je to pomrkávanie značiace podobnosť. Pán Mercie ani na smrteľnej posteli neodmieta ustúpiť zo svojich kritérií a odmieta pytača dcéry, ktorý ho zato brutálne zavraždí, aj keď mi nie je jasné, aký nástroj a v akej miere bol použitý, keďže brutalita nebola zobrazená v plnej miere. Intrigovalo sa veru krásne, no chýbala tomu väčšia akčná scéna, keďže skoro celý dej sa niesol len napätej politickej atmosfére. ()

Necrotongue

O páté epizodě bych se (na rozdíl od předchozího dílu) určitě nevyjadřoval jako o akční smršti, protože se tu převážně vedly řeči, ale to mi vůbec nevadilo. Tvůrci mě zase jednou dokázali vtáhnout do prostředí plného mocenských intrik, v němž účel světí prostředky, a já jsem se bavil. ()