Eduard s Aethelflaed se přou o budoucnost Mercie a otcův sen sjednotit Anglii. Uhtred se snaží získat zpátky ztracené právo prvorozeného. (Netflix)

Fr

„BOHOVÉ CHTĚJÍ, ABYCH SI VZAL CO JE MOJE...“ /// Neexistuje asi lepší telenovela pro chlapy! Tentokrát je to o rodičích a dětech… Jistou roztahanost vynahradí dobrý bitvy a často krvavý záběry. Všechno je osud! Tak honem další sérii… /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Jako předešlé série opět pětihvězdičková záležitost a nejlepší Historický seriál vůbec. Bitva ve 4. díle byla taková emocionální nálož, že jsem nevěděl jestli mám brečet nad nekompromisností postav nebo řvát nadšením z drsné a špinavé bitvy. Potěšil i nový mladý vůdce Vikingů, který je překvapivě fér a sympaťák. Ať už je zde 5. série! 100% ()

Necrotongue

Průměrná známka po jednotlivých epizodách nakonec vydala na čtyři hvězdičky, ale já ještě zpupně přidávám mínus, protože jsem byl chvílemi hodně zklamaným divákem. Situace se přitom zpočátku nevyvíjela zle, postupně ale přibývalo soubojů tvůrců s logikou, která prohrávala na body a v obou závěrečných epizodách došlo i na technické KO. Je to škoda, protože seriál patřil k těm lepším, a teď mám pocit, že se vydal špatným směrem. 4*- ()

Padme_Anakin

Tak i čtvrtá řada mi stála za kouknutí, pravdou ovšem je, že chování některých postav (ano, mám na mysli Eduarda, který je neuvěřitelný kokos a Brida vypadá, že jí definitivně houplo) moje hlava nepobrala... Některé díly jsou skvostné (např. 4.), jiné slabší (Uhtred jako chůva k dětem, běhání po lese mě moc nebralo), tedy moje dnešní hodnocení je shovívavé, svezla jsem se na vlně a přiznávám otevřeně, že pohled na pěkný mužský mě zatím neomrzel... ()

ArsenalEagle

Čtvrtá série si zase drží výbornou úroveň. Nejspíš za to může minimum vaty (to málo se dá přežít) a maximum děje, díky čemuž nezabředá do nudných vod slabýho odvaru a dokáže zužitkovat maximum minut. U téhle série ale mám dvě výtky. První není ani tak konkrétně na tuto sérii, ale já si nemůžu pomoct, musím se prostě smát, když si Dreymon zrovna nechává záležet na Uthredově akcentu. Ten totiž zní strašně blbě, nebo spíš vtipně. Druhý už se ale spojuje s touto sérií a to je Uthredův plot armor (tuším že v 9. díle nejviditelnější), ruku v ruce s tím jdou různá nelogická jednání hned několika postav, což trochu kazí dojem. Posledním negativním polobodem asi bude absence Alfréda, protože Eda je moc velký děcko, než aby táhnul Wessex, natož Anglii, nemá potřebný respekt. Uvidíme, jestli si Poslední království udrží kvalitu i v další(ch) sérií(ch). ()

Bordoshut

8/10 – Stejně jako mně 3. série totálně vyrazila dech a nadchla pro seriál, tak mě 4. řada nechává poněkud posmutnělým. Král jsem mrtev a jeho kralevic se topí v zodpovědnostech, přičemž ani nestihl pořádně dospět. Do jeho blízkého kruhu se navíc v důsledku akcí ještě jeho otce Alfréda dostal nebezpečný manipulátor. To vše zní velmi dobře, ale nemá to potřebný tah na branku. Postava geniálního osobitého Alfréda velmi chybí. Trochu mi to připomíná TWD, které od nějakého bodu překročilo pomyslnou hranici mrtvých hlavních postav a přetransformovalo se v seriál čistě o konfliktu mezi mrtvými a živými, přičemž je divákovi jedno, které mu to zprostředkovávají postavy. Tady jde zase o konflikt Dánů a Sasů, který se poněkud ohranou metaforou prezentuje konfliktem Bridy a Uhtreda. Velmi to tahá nový mladý vůdce vikingů, který je na rozdíl od všech svých předchůdců inteligentní, což tomu dodává šťávu. Na druhou stranu, king je pak za debila. Chtělo by to už trošku rozložit karty a přesunout pozornost na ústřední bod seriálu: Bebbanburg. Každopádně se zakončením jsem spokojen a jsem zvědavý, kam bude příběh pokračovat, přestože už v tom místy cítím nastavovanou kaši. Verdikt: „Pravděpodobně pořád zábavnější, než když ve Vikings přebrali otěže Ragnarovi synové.“ ()

Arkanoid

IV. séria je zatiaľ najslabšia vôbec. Toľko intrigovania bez poriadnej dávky akcie nebaví. Cirkev sa tu už vôbec nerieši, až na tretí krst hlavného hrdinu tu voči nemu nie je žiaden odpor, čo je zrazu na pováženie. Bitka s Cnutom, aj vojenská, aj osobná, je to najlepšia, čo séria priniesla, ďalej bitky v Bebbanburgu, ktoré boli drsné a priniesli svoje surové ovocie, ale aj efektami nekvalitnú smrť jednej z hlavných postáv. Edward sa v sérii chová ako idiot, ale dokáže rozmýšľať aj racionálne. Jeho sestra berie na seba ďalšie povinnosť a jej manžel sa dokonca dokáže zachovať aj dobre. Trikrát. Uhtred tu rieši asi nekonečné množstvo situácií, a zamrzí, keď je najatý ako vychovávateľka detí. Najlepšie dramatické scény s ním sú v Bebbanburgu. Objaví aj nový vikinský vodca, Sidtrygr, ktorý je výborný stratég ochotný aj vyjednávať. Walešania sa v seriáli ukážu ako pyšný, ale hlúpy národ, minimálne s hlúpym vedením. Uthredovská otcovsko-synovská dejová línia má svoje dobré scény, ale nie vždy dokáže diváka za srdce. Ich vzťah totiž rýchlo nie je komplikovaný, ako bol v prvej epizóde. Morová dejová línia je krátka a nie je v nej priestor na davové šialenstvo. Ostáva len dúfať, že v poslednej sérii opäť tvorcovia pridajú na testosteróne, a malo by to byť logické, keďže Edwardovi dediči by mali vyrásť. V tejto sérii navyše Uthred bol čisto za dobráka, a pri minulých sériách nám priniesol viac váhania o jeho charaktere, takže sa to odrazilo aj na kvalite série. ()

hEROic

Díky bohům a Netflixu za to, že si tenhle seriál dokáže udržet svou kvalitu. Opět je to pořádně drsná nálož, tentokrát protkaná rodinými vztahy a notnou dávkou politikaření. Pořádné dozrání od první řady, jen co je pravda. 90% a obrovská očekávání od další řady... ()

deLaFere

Bohužel čtvrtá série je místy nekoukatelná, Především druhá polovina. Postava Eduarda je doslova tragická, nesnesitelná a bez jakékoli osobnosti, lépe řečeno naprosto ambivalentní. Hlouposti z toho doslova stříkají na všechny strany. Stačí jen začátek, kdy se Uthred vrhne do útoku pro své dědictví, bez sebemenší snahy zjistit aktuální stav posádky. Už třetí série byla trochu slabší, ale tohle je stupidní telenovela. Škoda, byl to příjemný seriál. ()

Sharpooter

Čtvrtá řada je podle mě spolu s druhou řadou nejlepší. Příběh se nám pěkně zakončil, snad všechny postavy měli nějaký konec, některé měli lepší, některé horší. Napětí zde bylo rozhodně více než v předešlých sériích (to je taky možná způsobeno tím, že je to zatím poslední série a já nevěděl co se stane). Příběh byl dobrý, hodně zápletek a vedlejších linek, prostě to co jsem od toho čekal jsem taky dostal a myslím, že když jste došli až sem tak vás čtvrtá řada taky jenom dobře překvapí. Nevím jestli ještě přijde další série, ale pokud nepřijde tak konec který jsme dostali byl dostačující. Co se týče dílů, tak zde nebyl žádný, který by mě nebavil, právě naopak, v každém díle se příběh posouvá dál a dál. Celkově mě tato řada bavila a mohu ji, ostatně jako i předešlé série, jen doporučit. DESTINY IS ALL!!! 9/10 ()

bearmeedek

Byl jsem rozhodnutý dát této sérii o jednu hvězdu méně, ale není to tak jednoduché. Tato řada není tak jednoznačně přímočará a dějově vyhraněná jako ty předchozí. Ale má spoustu pasáží ve starém stylu, Uhtred je pořád tím samým zjevením a doba pokročila, takže se děj zaměřuje také na dospívající děti hlavních postav. Intriky zůstaly a různé řežby jsou na vysoké úrovni. Tento seriál má zatím pořád tolik plusů, že jiné podobné mohou jen závidět. ()

rashaverak

Divali jsme se na vsechny 4 sezony kratce po sobe a tato ctvrta uz zacala trochu nudit, zas dalsi danove, zase zachrance Uthred, opet odmena prichazi v podobe kterou si nepredstavoval. A tentokrate jsme tohle kolecko stihli dokonce dvakrat. Stejne jako u vikingu je odchod jedne z ustrednich postav citelny ale snad prave proto ze to narozdil od vikingu nebyla postava hlavni nedopadl serial tak priserne jako s odchodem Ragnara. ()

The_soloist

Vůči třetí řadě, která po celou dobu byla ustálená a řešila smrt Alfréda, tak se čtvrtá série daleko více větví. Jedná se o velice rozporuplnou řadu, protože úvod v Bebbanburghu byl solidní a následná hašteřenice kolem Mercie dostala seriál na samotný strop. Nevěřil bych, že postava jako Aethelred může získat tak zajímavou linku a celkové obohacení charakteru. Následná hrozba moru byla nečekaná a mohla rozseknout celý sériál, ale pak si někdo řekl, že na mor by nemusel umřít vůbec nikdo, Wales není potřeba a opět by se celkové spory měly vyřešit ve Wessexu. Je to celkem škoda, ale na druhou stranu si seriál drží stále vysokou kvalitu a postava Aethelstana má extrémní potenciál. Doufám, že se tvůrci nepustí ze řetězu a neukončí seriál předčasně, protože 5. série by se mohla nést ve stylu Logana, kdy stárnoucí Uhltred bude putovat a vychovávat Aethelstana, sjednotitele Anglie. ()

Montcalm

Mám obavu že s ďalšími sériami pôjde kvalita seriálu dolu. Štvrtá séria stráca tú dynamiku predošlých, ktoré boli plné zásadných zvratov a neustále sa niečo dialo. Ešte stále ma síce seriál baví, no už to nieje tak úplne ono. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů