Po záchraně Mildrith se Uhtred se připojí k bitevní vřavě u Cynuit, kde porazí hrozivého nepřítele. Vítězství si však přivlastní Odda Mladší. (Netflix)

Necrotongue

Tvůrci v páté epizodě opravdu zabrali, předpokládám, že k tomu došlo z pocitu viny za zpackaný třetí díl. Atmosféra byla tradičně mile pochmurná, děj byl plný zajímavých událostí, opět se intrikovalo a došlo i na pěknou akci a nějaký ten výbuch emocí. Žádná nuda. ()

Nach

Tak a je to tady! Konečně za plný počet hvězd. Zbrklost a emotivnost hlavního hrdiny a jeho bezpráví zde vytvořilo hutný emoční guláš, který ve mě kvasil i po skončení epizody. Toto rozčarování reality navíc hlavního hrdinu vyslalo i směrem antihrdinství, což je velice příjemné překvapení a doufám, že seriál z toho bude nadále těžit. Nádherná epizoda! 90% ()

Arkanoid

Uthred si konečne robí poriadky so svojím správcom vo veľmi vtipnej scéne a vyjednáva s Ubbom spôsobom sebe vlastným, ktorý ale domácim dáva podstatnú výhodu. Na radu prišiel nečakaný Chekhovs gun v podobe bravčovej masti. „Horí!“ potom najviac kričí ten, čo oheň zapálil. Mladý Odda dáva starému Oddovi veľmi vážne návrhy zrady a zbabelosti, na ktoré starý kýva. Uthred si dáva možno najlepší súboj tejto série a reaguje emočne, ako vždy, čo ho nakoniec pri krátkozrakosti stojí kus hrdosti pošpinenej v blate. V závere ho to dokonca dovedie ku ambivalencii, čo pre nás všetkých divákov znamená ešte zaujímavejší dej, ako doteraz. ()