Aethelhelm lstivě podněcuje napětí mezi Edwardem a Sigtryggrem. Jeho pohůnci ale udělají pořádnou chybu, když napadnou poutnice. (Netflix)

Arkanoid

Spoilery. Osferth skoná veľmi scenáristicky hlúpym spôsobom. Finanova žena je na koni (zvierati), hrozí, že po páde z koňa ju roztrhajú psy, ktoré niekto drží na povrazoch. Ona spadne, Osferth bojuje s dvoma chlapmi naraz, Finan ide pomôcť svojej žene, všetci na tú ženu kričia. Osferth tak ostáva sám v boji a je bodnutý. Všetko vidíme s chaotickým strihom, ktorý atmosféru vôbec nepridáva. Aldhelmov poskok Aldhelma po odhalení vraždy jeho dcéry našťastie krásne manipulatívnym hlasom vyhecoval a môžeme tak mať pokračovanie príbehu. Haeston nachádza česť a Sigtryggr nechodí ďaleko po guráž. Uthred síce v epizóde pátra, aj mu všetko dôjde, ale je veľmi v úzadí. Edward prežíva všetko možné. Aethelstan zasa nerobí nič podstatné – teda kráľovi neodhaľuje žiadnu pravdu, čo nemá logiku. ()

Necrotongue

Těžké zklamání. Kupodivu za to nemůže Netflixem tolik oblíbené dosazování černochů do rolí, v nichž jejich přítomnost nedává smysl, ani oblíbená společenská hra: Najdi si svého gaye, na vině je tentokrát zcela jasně scénář a režie. Já jsem si fakt myslel, že si ze mě tvůrci dělají srandu. Uprostřed lítého boje náhle vypukl šábes či co, všechno ztichlo a já jsem sledoval němý, leč těžce patetický výjev, z něhož jsem se ještě úplně nevzpamatoval. Pak jsem zjistil, že v onom zlomku vteřiny nejenže skončil útok, buďme k sobě upřímní, nepříliš vzdělaného davu, zároveň tento dav beze stopy zmizel neznámo kam. To byla fakt těžká neschopnost obou výše zmíněných profesí. / Poučení: Jak se do lesa volá, tak se v lese visívá. ()