Maureen přemýšlí, jestli se podělit o objev na obloze, Don vede výpravu k nalezení paliva a přítomnost robota vytváří ve skupině napětí. (Netflix)

Wiikii

Viděli jste film Intastelar ? Jestli ano, tak tato epizoda tím začíná, pak přechází na June Time ve kterém udělala nejhnusnější komplot, kde zneužila Angelu a její drsný příběh, aby jí poštvala proti robotovi a ona(June) jej měla tam kde ho chtěla mít. Protože Will se cítil zodpovědný za zranění svého otce, který jej utrpěl v nechtěné potyčce s robotem. A tak se dostáváme k srdceryvnému konci, kde i mě se sevřela hruď a v duchu si řekl "Ale ne!!!".... ()

tron

SPOILERY. "Toto nie je road trip." - "Už je." Niektoré zvraty sú ozaj dosť veľké klišé, romantika s najmladšou sestrou nemá taký drajv, aký mala mať a Dr. Smith, hoci je fakt dobre zahratá, je hrozná postava. Nedobre pôsobí aj priveľké množstvo postáv - prvé epizódy, v ktorých boli Robinsonovci sami, fungovali lepšie, ako teraz, keď je z toho pomaly už pomaly menšia dedina. Napriek tomu má šiesty diel viacero poriadnych plusov - niektoré vedľajšie postavy sú fajn, Robinsonovci sú stále veľkí sympaťáci, robot na seba zakaždým spoľahlivo strhne pozornosť, mechanik (alias drsná princezná) je bezprostredný a veselý chlapík, v ktorého spoločnosti sa cítime dobre a potom je tu posledná scéna. Troška mi však začínajú vadiť problémy s morálkou. Nie som si istý, či to tvorcovia majú poriadne premyslené. Masový vrah (27. ľudí) sa stáva najlepším kamarátom malého chlapca. Ten to ostatne v jednej scéne aj priznáva... a nakoniec tohto svojho najlepšieho priateľa svojím spôsobom zabíja. Fakt radšej nechcem vedieť, čo bude robiť svojim nepriateľom, keď z neho raz bude dospelý muž. Túto časť nakrútil Vicenzo Natali (Kocka, Splice). ()

Marze

Předchozí seriál v porovnání s aktuální verzí působí z hlediska vizuálního i trikového pitoreskně, jako by šlo o zábavně neumětelskou sci-fi. Vysokorozpočtový nový reboot je natočen v rozlišení 4K a trikové vyobrazení všemožných vesmírných katastrof, havárií kosmických plavidel či útoků rozličné mimozemské havěti by vypadalo působivě i na filmovém plátně. Totéž už nelze říci o příběhu. Zápletky jednotlivých epizod působí nevyrovnaně, neboť jsou rozpolceny mezi dvěma žánry určenými pro dvě věkově různé divácké skupiny, což je předdefinováno rodinným konceptem seriálu. Zároveň vyznívají předvídatelně, jelikož tvůrci místy přejímají různě variované motivy známé z tvorby režisérů Stevena Spielberga a Michaela Crichtona. ()

Anderton

Dosiaľ najlepší diel, ktorý by pri troške omáčky navyše mohol byť aj samostatným filmom, vzhľadom na výdatnú stopáž. Okrem dejovej línie s dvojicou zamilovaných teenagerov všetko perfektne šľapalo, až do emocionálne silného konca. Na začiatku sa dozvieme zásadnú informáciu, ktorá všetko zásadne mení a postavy sa s novou situáciou musia začať vysporiadavať. Pevne dúfam, že sa až do konca série dej už nespomalí, lebo podľa udalostí tejto epizódy ide o život úplne každému a niet času navyše, rozumej na žiadnu ďalšiu scenáristickú omáčku okolo. ()

Bossi123

Tuto epizodu bych označil jako jednu z těch lepších. Stopáž mi vyhovovala, být o něco delší, mohl to být celovečerní film. Pět hvězdiček nedám především z důvodu velkého množství klišé. Románek mezi mladíkem a jednou z dcer Robinsonových se dal očekávat, to, že Robinsonovi jsou u spousty lidí nepopulární, protože opečovávají robota, který jim zabil příbuzné je naprostá samozřejmost a když skupinka nabírá palivo a chlapík se odpojí, aby pak následně vyvázl bez zranění, čímž chtěl dokázat jen svou hrdinnost, byl vrchol. Pochopitelně, samozvaná doktorka Smithová je pro diváka naprosto úděsnou postavou, ale role je velmi dobře zahraná, čehož je divákova nenávist důkazem. Will robota někam zavedl a zřejmě doufá, že už se nevrátí, což považuji za silně naivní, dětské gesto, i když dobře myšlené. ()