Po další havárii se na planetu dostávají další poutníci. Robinsonovi se zatím s pomocí záhadného nového přítele snaží zachránit svoji loď. (Netflix)

Anderton

Je to dobrodružné, je to akčné, je to napínavé, ale stále je to len rodinná "podívaná". Mimochodom celkový vizuál značne pripomína Promethea, respektíve Covenanta, vrátane tej odkopírovanej megabúrky a útrob nejakej jaskyne s mimozemskými artefaktmi a 3D mapou. Medzi jednotlivými postavami sa prestriháva ako v Pánovi prsteňov, pribúdajú postavy, mládež je premúdrelá na poriadnu facku, proste prvej sérii asi teda dám šancu a uvidíme, čo ďalej. ()

Necrotongue

Prvotní znechucení jsem zvládl vydýchat, takže jsem dokázal i druhé epizodě jednu hvězdičku protlačit. Mám dojem, že je seriál kombinací knihy Švýcarský Robinson (která mě nebavila) a seriálu The 100. Děj je povětšinou naivní (čti hloupý), ale alespoň mě pobavila "Dr. Smith" se svou hyenoidní povahou. Po tomto dílu mě zajímá jediná věc- odkud se vzala slepice? ()

Marze

Role jednotlivých členů rodiny jsou v důsledku genderové, ale též rasové rovnosti rozděleny jinak než v původním seriálu. Tam Robinsonovi naplňovali poválečnou představu o šťastné americké bělošské rodině v čele s obdivovaným tatínkem a usměvavou ženuškou.Tentokrát už velitelem mise není otec John, který se z astrofyzika proměnil v mariňáka účastnícího se zahraničních misí, nýbrž jeho dominantní manželka, kosmická inženýrka Maureen. Mezi nimi ani hašteřivými dětmi nepanují harmonické vztahy - nejen proto, že nejstarší dcera Judy je dcerou Maureen z prvního manželství a že je po otci černoška. ()

tron

"Tiež som to chcela navrhnúť, ale čakala som na pauzu v rozhovore." Troška slabšie, než prvý diel. Menej akcie a viac sa vykecáva. Čo je zaujímavé u sestier, ale už vykecávanie ich rodičov až také zábavné nie je. Našťastie je tu dobrý (?) robot a malý chlapec + postupne sa formujúca druhá skupinka, ale i tak sa v tejto epizóde na môj vkus až príliš rozpráva a prechádza. Napriek tomu je to fakt dobrý seriál a som zvedavý, čo na nás tvorcovia v budúcnosti chystajú (robot bol vo filme z roku 1998 zlý, rovnako tak Dr. Smith/ová/). Ale som rád, že je to svet, v ktorom Oreo prežilo. A aj sliepka. ()