Stopař: Ve jménu spravedlnosti

• Česko Ve jménu spravedlnosti (viac)

V roce 2008 si Loke Hakansson užíval rodinné dovolené v jižní Itálii. Náhle byly však jeho manželka a dcera uneseny. Poté co se nezdařil pokus o výměnu rukojmích za výkupné, obě ženy zemřely. Deset let nato se na Hakanssona obrátí místní detektiv, který případ znovu otevřel a má nové informace. Hakansson se zdráhavě vydává zpět na místo činu. Když však dorazí do Itálie, zjistí, že detektiv mezitím spáchal „sebevraždu“. Ke své nelibosti je muž vtažen do sítě intrik a podvodů, v níž mu nezbude než využít násilí, aby se dozvěděl pravdu o smrti své rodiny. (Filmbox)

johnsnow

Spolupráca Lundgrena a Serafiniho ani do tretice nepriniesla nič než priemer. A zo začiatku to vyzeralo dobre a čuduj sa svete aj príbeh bol dobrý ale záver v tej vile, plus záporáci o ktorých sa nedozvieme ani prdlajs a skapú jak muchy behom pár sekúnd, tak to nie teda. Akcia v pohode, ale najväčší gól je ten plagát kde nad Lundgrenom letia tie bojové vrtulníky. Myslíte si, že sa vo filme objavia? Ani len na sekundu. ()

Wacoslav1

Nudnej a unylej film kterej nezachrání ani Lundgren v hlavní roli a jedná se o jeho nejslabší dosavadní spolupráci s režisérem Serafinim oblíbencem uživatele mzss1 který ho překřtil na Zasranyho, ale já osobně si myslím, že Zasrany není úplně nejhorší režisér a poté co Dolph přežil Mexiko a spolupráci s největším packalem ever Frazierem, tak už hlouběji klesnout nemůže, ale tohle je sterilní nuda. Dolphovi někdo unesl rodinu a on neví proč, tak po ní pátrá, občas někoho zmlátí a vrcholem filmu jsou dvě trapné krátké přestřelky v úplné tmě a jeden digitální výbuch. Tady zjevně nebyly prachy ani motivace natočit něco víc hvězda za Dolpha, jinak odpad.15% ()

BOURQUE

B-ko, ktorý má pomalý rozjazd. V závere už to má lepšiu dynamiku, ale celkovo to nemá na kvalitu filmu žiadny vplyv. Klasické B/C-ové schémy, ktoré môžeme vidieť v podobných filmoch od JCVD alebo S. Segal. Je jasné, že D. Ludgren v šiestom X už nebude robiť náročné akčné scény. Takže práve preto by mohli dostať väčší priestor lepšie a dialógy a hlášky. Osobné hodnotenie: 51% (*) ()

rublik05

Tuctový, extrémně nudný příběh, s mizernými hereckými výkony. Nesmyslný děj, který nenabízí vůbec nic nového. Od začátku jsem očekával, že Stopař bude opět jeden z těch stovek nízkorozpočtových akčních béček, na které se člověk podívá stěží jednou. Jedinou kladnou věcí je snad kamera, která kupodivu není moc roztřesená a nepůsobí až tak amatérsky. Lundgren, vzhledem k svému věku, hraje tak, jak se dalo očekávat, nepůsobí však trapně a jeho role je snesitelná. 1* si ode mě snímek zaslouží, i když je víceméně o ničem a víckrát se na něj už asi nepodívám. 2/10. ()

sedm.1

Filmy z posledních řekněme 15-ti let s Dolphem Lundgrenem si drží takovou tu ustálenou laťku (ne)kvality, která se s ohledem na zdejší hodnocení pohybuje někde zhruba na hranici dvou *, což tohoto herce pak v pomyslné skupině kdysi béčkových hvězd a hvězdiček, drží někde na úrovni van Damma, či Travolty, nicméně furt je na tom ale určitě pořád lépe než třeba takový Willis, o Seagelovi pak ani nemluvě, čímž chci každopádně ale především vyjádřit, že se jedná o podívané, s jistou dávkou tolerance, snesitelné a určitých kvalitních parametrů dosahující, zároveň ale nezapřou minimální rozpočty, tuctové zápletky, slabé akce a v podstatě celkově horší zpracování prakticky ve všech ohledech. A přesně do této kategorie spadá právě i tento snímek, pro nějž platí praktiky vše výše zmíněné. Laciný, s nenápaditou zápletkou, s minimem akce nevalné úrovně a bez ingrediencí, jako atmosféra, napětí, emoce, když ale divák alespoň tuší, co ho čeká, tak jsem přesvědčen, že nebude ale ani nucen vrtět hlavou, co to sleduje za debilitu, jelikož jakousi smysluplnou a rozhodně nenudící dějovou kostru to má, postavy nejsou vyloženě zralý na přesdržku, svižným spádem též disponuje, herci nejsou úplní mimoňové, a tak se to prostě dá celkově bez nějaké větší újmy přežít. ()

• V závere počas súboja vo vile vylezie Aiden (Dolph Lundgren) na strechu a zastrelí radového záporáka. Ten spadne a keď dopadne, je na malý moment jasne vidieť vopred pripravenú žinenku, na ktorú dopadol. (johnsnow)