Demo, kekkon šitai!

(TV film)
  • Japonsko でも、結婚したいっ!~BL漫画家のこじらせ婚活記~ (viac)

Brzy už jí bude 34 let, ale v jejím životě není žádný muž, anebo je její život plný mužů? Fudžita je kreslířkou mangy, jejímž ústředním tématem je láska mezi muži. V kreslené formě ví, co s nimi má dělat, ale jakmile jsou z masa a kostí, nemá takové štěstí. Především žádný z mužů nedokáže její práci pořádně pochopit… Má taková kreslířka, pohlcená prací, šanci si najít chlapa, se kterým by utvořila rodinu? (Zíza)

Zíza

Pěkná jednohubka. Jedno zhlédnutí a stačí. Je to televizní speciál, takže je to poměrně levná šou, ale taková „sladká“. Herecké obsazení také nebylo špatné, především Kaname Džun překvapil – po všech těch rolích záporáků si střihnul takového roztomilého matematického ňoumu, až jsem koukala, jak sebou hezky šije a opravdu mu ta role padla jako ušitá. Rychlé, nenáročné, po náročném dnu perfektní. Titulky. ()

Dlubal David

Krásná krátká jednohubka. ■ A opět, jak již se stává pravidlem, pro většinového diváka: zívačka, uspávačka, prostě nuda. Pro mě: niterná sonda do duše introverta přinášející hořkosladké poznání, že samotáři se cítí býti osamělými, ale neumí žít ve zbytku společnosti, a tak žijí samotni a více než do čeho jiného, tak investují svůj čas do své práce, která je jim zároveň koníčkem, někdy tomu však bývá naopak, ale dle zákonu kauzality... bývá výsledek totožný. ■ Chiaki KURIYAMA zde vystupuje v roli plaché, stydlivé, málomluvné, tiché, skromné, slušné a pracovité mladé ženy. Vlhký sen nejednoho evropana. ■ Posledních deset let je pohroužena do své práce natolik, že vlastně její život je jeden velký stereotyp. Den za dnem pořád to samé. Oddána své práci, kterou tak miluje, natolik, že jediný člověk, se kterým se stýká, je její asistentka Kiriko, která jí také vnukne myšlenku na seznámení a manželství a tu se započne náš příběh, kdy mangaka Haruko FUJITA zápasí se svým nepřítelem - společností lidí. ■ Svým zpracováním mi to silně připomnělo jinou mangaku, a sice: Asako KOJIMU z Gu Gu Datte Neko de Aru. Tematicky něco mezi NHK ni yôkoso! a Genshikenem a emocemi: Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu a samozřejmě nesmím zapomenout na mého milovaného Denshu. Svými poťouchlými představami a sny: Ally McBEALOVOU. ■ Je zajímavé, kolik se toho dá vpravit do jedné hodiny. Z těch vedlejších postav mi přišel zajímavej ten úchylnej Neko Otaku. Velmi mile překvapil Jun KANAME. Jeho matematikář Tomoki NAKANO byl senzační. Scéna z akvarijního komplexu, kdy spolu seděj na lavičce a on se najednou dostane do svého světa, kde existujou pouze vzorce a čísla, tak to bylo jak z Čisté duše. Paráda. ■ Chiaki KURIYAMA zde vystupuje téměř jako éterická bytost. Většinový divák, který ji zná pouze z americké trapárny a totální vykrádačky Kill Bill, ji nemá šanci v prvních patnácti minutách vůbec poznat. Její typická ultrarovná ofina a vlasy přes ramena tu prostě neexistují a velké kulaté brýle sedící na jejím nose vše jen umocňují. ■ Hodně se mi líbila práce se světlem a kamera obecně. Například scéna na nábřeží. Paráda. Nemám vůbec co vytknout. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [90/100] ■ (V) [83/100] ■ (H) Chiaki KURIYAMA [95/100] ● Jun KANAME [88/100] ● Hinako SANO [80/100] ■ (♫) [80/100] ■ (E) Gu Gu Datte Neko de Aru (2014) ● Densha Otoko (2005) ● NHK ni yôkoso! (2006) ● Yama Onna Kabe Onna (2007) ● Metráček (1971) ● Fune (w)o amu (2013) ● Ally McBEAL (1997) ● Karutetto (2017) ● A Beautiful Mind (2001) ● Genshiken (2004) ● Switch Girl! (2011) ● Toire no Pieta (2015) ● Tokyo! (2008) ● Tsumiki no ie (2008) ● Jûhan Shuttai (2016) ● Kekkon Dekinai Otoko (2006) ● Kimi wa petto (2003) ● The Homesman (2014) ● Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu (2016) ● Everything, Everything (2017) ● Unmei janai hito (2005) ● Kulový blesk (1978) ● Dekichatta kekkon (2001) ● Jak básníci přicházejí o iluze (1984) ● Kazoku no Katachi (2016) ● Svatební cesta do Jiljí (1983) ● Hataraki Man (2006) ● Kotva u přívozu (1980) ● Hataraki Man (2007) ■ (Č) 1 ■ (P) [Středa, 28-III-2018; 03:46] [720p] ϿϾ [PZ-cz] [86/100] ■ (CSFD) Zíza(C) [86/100] () (menej) (viac)