Některé věci jdou k sobě: láska a růže, rodina a smích, Barry Levinson a Baltimore. Skvělým výsledkem je film Nespoutaná volnost, hřejivý, zábavný a z části autobiografický příběh s nekompromisním pohledem na dobu. Ocitáme se v roce 1954, uprostřed dramatických sociálních proudů, které Barry Levinson ukazuje z pohledu židovské rodiny Kurtzmanů. Přátelství, láska, rockn roll, odvaha, rasismus, cadillaky, Halloween... (oficiálny text distribútora)

KevSpa

Příběh židovské rodiny z dob kdy v Americe vládl antisemitismus je sice zručně natočený, ale postrádá větší působivost. ()

wege

Taková hříčka, krásně načatá, ale bohužel nedotažená. Funguje skvěle hudba, dobová stylizace, včetně těch animozit a předsudků vůči jednotlivým rasám. Výborné je vykreslení a interakce některých postav. U těch dalších to ovšem velmi kulhá a celý film to sráží hodně dolů. V těch jednotlivých dílčích příbězích to je prostě nevyvážené. Přijde mi, že spousta věcí se nakousla, ale nijak dále nedohrála. ()

Fiftis

Naozaj nádherná hudba z 50. rokov, kulisy a autá z 50. rokov, náboženské otázky, rozdiely medzi rasami, spletená zakázaná láska, mladosti a žid v kostýme Adolfa Hitlera. Vtipný aj dramatický film predstavuje pohľad na štruktúru života v kľúčovom okamihu americkej sociálnej histórie. Oscarový režisér Barry Levinson skúma premeny v polovici päťdesiatych rokov a problémy spojené s rasovými, triednymi aj náboženskými rozdielnosťami. Príbeh je rozprávaný očami židovskej rodiny, Natea a Ady Kurtzmanových, ich synov Vana a Bena a ich priateľov. V očiach oboch generácií bol rok 1954 obdobím skúšok a premien rodinného života aj osobností v rýchlo sa meniacom svete. Naozaj veľmi kvalitný (málo známy!) snímok z 50.tych rokov, ()

peproch

Autobiografická romance, vzpomínkový film na maturitní rok režisera a scénáristy, sobě napsal a natočil tenhle film, který provází komentářem. Chce si uchovat a zincenovat a zpřítomit vzpomínky, najít potěchu a smíření. Sentiment. Sociální kritika a lítost. Jsme v Baltimore v Liberty Heights, v čase zbytků rasové segregace, iniciace FBI. Byla jsem potěšena. Chtěla bych taky tak umět vzpomínat a vidět se relativně hrdinsky. ()