Dobré ráno, Vietnam

• Česko Dobré ráno, Vietname (viac)

Dobré ráno, Vietname! To je pozdrav nového discjockeye (Robin Williams) na vlnách armádního rozhlasu, který doslova srší humorem a miluje rock and roll... Nový moderátor na vlnách armádního rozhlasu zásadně změní ranní vysílání. Vojáci ho zbožňují, ale někteří nadřízení ho zkrátka nenávidí. Velmi lidský příběh ukazuje krutý čas války ve Vietnamu v protikladu s nesmrtelným humorem Robina Williamse a hudebních hitů té doby. (oficiálny text distribútora)

golfista

Herecký koncer Robina Williamse, který jsem viděl kdysi dávno na SKY Movies v originále téměř nepotřeboval překlad. Nádherný film o válce ve Vietnamu trošku z jiného úhlu. ()

KevSpa

Krásná ukázka toho, jak se dá využít obrovský talent Robina Williamse v dramatu, s plným využitím jeho komediálních vloh. ()

Houdini

Oscar 1 nominace: Herec HR - Robin Williams . . . . . . . . . . Po básnících určitě nejlepší role Robina Williamse. Doporučuji zejména příznivcům polky. ()

Galadriel

Excelující Robin Williams hrající v příběhu, který není zas tak úžasný, ale ani špatný, prostě průměrný válečný film natočený z trochu jiného úhlu. Nicméně právě Williamsův výkon ho dostává o třídu výš. ()

Radyo

Robin Williams na plátně doslova exceluje. Jeho slovní eskapády jsou pro vojáky uprostřed války přímo vysvobozením z pekla. Bravurně zvládnutý snímek, na který se opravdu rád kdykoliv podívám znovu. ()

Anthony

Výborná kombinace komedie a vážného protiválečného filmu. Obě roviny spolu fungují skvěle a Robin je dokonalý a právem nominovaný na Oscara. Ovšem proč ho v českém dabingu musel dabovat Michal Pavlata!? Dělat ho jako obvykle Preiss, byl by zážitek určitě intenzivnější. Příjemnou roli má i Forest Whitaker. ()

DaViD´82

Doooobré ráno, Česko! Dnes tu máme film, který pohlíží na konflikt ve Vietnamu trochu jinak než je obvyklé. Pokud byste čekali pořádnou akční masáž, ve které Williams drtí na molekuly nekonečné řady zlotřilých asiatů, tak byste čekali marně po celé dvě hodiny. Tenhle film je o rozhlase s přesahem, satirou i vtipem. Tedy o věcech, o kterých si my tady v mizerných rádiích naší české kotliny, můžeme nechat leda tak sladce zdát. Takže dobrou, a to nejen Čechy, ale i Moravo a Slezsko! ()

Superpero

Asi nejlepší výkon ke kterému se kdy Williams hecnul. Jo je tady opravdu vtipnej. Ale film funguje i po vážnější stránce, díky jednomu překvapivému zvratu. Navíc se to dobře poslouchá díky poctivý řízný muzice. ()

Subjektiv

S filmem Dobré ráno, Vietname se v mé hlavě pojí tolik problémů, které ani netradiční nápad zobrazení vietnamské války z pohledu dídžeje v podání jindy mě vcelku oslovujícího Williamse nedokáže zastínit. Předně je pro mě záhadou, že postava žvanícího, meloucího moderátora může někomu připadat vtipná. Jeho žvanění je sice pohotové, ale jalové. Komedie pointy obvykle nestaví na postavách se smyslem pro humor, často právě naopak. Jeho postava, Cronauer, je neskutečně otravná. Nejenže ji hraje komik Williams, ona sama je komikem, ale ne povoláním, pořád! Člověk, co všechno, resp. prakticky všechno obrací v žert, je nesnesitelný. Film to ale nereflektuje, Cronauer je dobrými lidmi bezvýhradně milován. Je jen pár momentů, kdy se Cronauer vzepře tomuhle strašnému povahovému rysu. +++++ Dle distributora nabízí film "lidský příběh", dle Subjektiva "příběh tak lidský, že už v něm není prostor pro lidi." Sluníčkový Cronauer se snaží být na každého taaak hodný, nedomýšlí ale důsledky svých činů a film se jimi nijak nezabývá. Může tedy vesele zvyšovat morálku vojáků, kteří možná nevědí, zač bojují, balit vietnamskou dívenku, pochopit kluka z vietkongu a učit vietnamce anglické idiomy, včetně sprosťáren. Umožňuje vojákům zapomenout na útrapy války, takže si nikdy nemohou říci jako Rostov z Vojny a míru: "Proč já jsem sem vůbec chodil." Jednou se pokusí prolomit cenzuru, ale v dalším momentu už zase dělá vojákům radost a pozvedá morálku. Srovnejte jej s rozkladným Švejkem říkajícím: "Lidi nestřílejte, dyť tady jsou lidi." Cronauer se nesnaží věci pochopit, snaží se je obejmout a z filmu jako by vyplývalo, že je to tak vlastně správně. ()

B!shop

Necekal jsem, ze by se nejakymu filmu povedlo vyrovnat se M*A*S*Hi, ale tenhle film to fakt dokazal. Alespon v prvni hodince. Prvni hodina je nepretrzita one man show Robina Williamse, kterej predvadi zivotni vykon a sype ze sebe jeden for za druhym. Fakt mi pripomnel Hawkeyeho Pierce. V druhe hodince sice tvurci zvazni, ubyde foru a zacne se poradne rozvijet pribeh a i kdyz mi chvilku trvalo, nez sem se z komedie preorientoval na drama, kvalita filmu nijak neklesla. Jeden z nejlepsich filmu Barryho Levinsona, nejlepsi film Robina Williamse a skvela valecna komedie. ()

Slasher

Robin Williams srší manickou energií v neveselý protiválečný komedii, rýpe do upjatých velitelských páprdů, nedá si říkat co říkat, poznává Vietnam z obou stran a ve vší nesmyslnosti. Pěkný “malý” film o tom, jak na hlavu je cenzurovat humor (nebo rock n roll), jak suveréně skvělá je sranda právě v situacích k pláči a zešílení. Kouzlo tu je nejen v provokativní improvizaci za mikrákem rádia Saigon, užití hitsongů jako “I Feel Good” či “What A Wonderful World”, ale i ve scénách interakce s gooky :) Pozn: 1. z pěti klasik po zhlédnutí PBS Vietnam War ()

Kulmon

Robin Williams je holt PAN HEREC. V každé roli osobitý, skvělý! Rádio neposlouchám, ale kdyby se vyskytl moderátor jako on, dejte mi vědět, začnu ladit ... ()

Jara.Cimrman.jr

Mám slabost pro válečnou srandu a proto mne velmi baví snímek, ve kterém přestalo rádio svědomitě plnit úlohu nudného informačního kanálu ve chvíli, když za mikrofon usedl vojín Cronauer a poprvé se z reproduktorů ozvalo „Dooobrééé ráááno, Vietnameee". Následná hromada trefných sarkastických poznámek, muzika nutící tělo pohupovat se do rytmu i tradiční souboj s ochránci morálky rovněž nutí mé filmové buňky spokojeně pomlaskávat nad servírovanou potravou, ale k plnému počtu hvězd schází mé nepochopení vtipnosti některých částí moderátorových výstupů. ()

H34D

Excelentní Robin Williams v příjemném a tak trochu jiném válečném filmu, který ukazuje, že vojáci nejsou jen drsné, krvelačné mašiny. Místo touhy zabíjet je žene kupředu oblíbené rádiové vysílání, které jim dává důvod vstát i těšit se na večer. Lidské vyznění filmu se projevuje také ve vykreslení "nepřítele" - ne každý vietnamec je zlý, a proto není divu, že hlavní postava má pochybnosti, za kterou stranu se vlastně postavit. Ač jsou tyhle věci nadčasové, zdejší humor již tolik nadčasový není. Stáří filmu se podepsalo především na komediální stránce, nad kterou můžeme dnes spíše jen pokývat hlavou ve smyslu "ano, tohle byl dříve ostrý humor". Podobně celkově děj by zasloužil více intenzivnějších, dramatických momentů. 7/10 ()

xxmartinxx

Vynikající Williams v trochu jiné roli v trochu jiném válečném filmu. Sice je Dobré ráno, Vietname docela odhadnutelné a moc nepřekvapí, ale kouká se na něj pěkně. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)