Dobré ráno, Vietnam

• Česko Dobré ráno, Vietname (viac)

Dobré ráno, Vietname! To je pozdrav nového discjockeye (Robin Williams) na vlnách armádního rozhlasu, který doslova srší humorem a miluje rock and roll... Nový moderátor na vlnách armádního rozhlasu zásadně změní ranní vysílání. Vojáci ho zbožňují, ale někteří nadřízení ho zkrátka nenávidí. Velmi lidský příběh ukazuje krutý čas války ve Vietnamu v protikladu s nesmrtelným humorem Robina Williamse a hudebních hitů té doby. (oficiálny text distribútora)

Gromit

Málokterý film dal tak vyniknout všestrannému talentu Robina Williamse. V této znamenité hořké komedii se mohl předvést nejen jako vynikající komik, kterému není nic svaté, ale také jako excelentní charakterní herec. A právě v souvislosti s ní na něj budu vzpomínat asi nejčastěji. Skvělé, opravdu skvělé! ()

3mates33

Good Morning, Vietnam!! Temperamentný Robin Williams, ukazuje smiech cez slzy, je vždy lepšie než ,len, slzy. Len, ako sám zistí, humor neodvráti všetku tú páchanú krutosť. ()

Scraffy

Robin Williams to vždy vedel parádne rozbehnúť. Jeho skvelé improvizácie s jeho výborným dramatickým herectvom sú naozaj parádne. Lepšieho človeka si do tejto úlohy ani nevedeli vybrať. Samotný príbeh je veľmi hustý a pekne približuje vojnu vo Vietname. A pritom je to podané všetko vtipnou formou. Film som videl kedysi dávno a teraz s odstupom času som si ho pozrel znova. A musím povedať, že som z neho rovnako unesený, ako pred časom. Naozaj pokrokový film! ()

Bezda22

Novej dabing, kde to kecá Tomáš Klus. V úvodních titulcích jsem myslel, že je to nějaká shoda jmen. No nebyla, ale ono je to jedno. On ten film stejně nebyl nic moc. Příběh takovej jalovej bez nějakýho výrazu a postava Williamse je po čase otravná. Kdyby to bylo v rámci nějaký parodie a hráli to tam takhle všichni, tak možná... 40% ()

Knor

Velmi zábavný snímek se skvělým Robinem Williamsem. Komik, bavič a především výborný herec utáhl celý filmsám naprosto s přehledem. Musím ale upozornit, kdo ještě neviděl ať kouká na nedabovanou verzi, je to jeden z mála případů, kdy dabing uškodil. Ale to je detail, jinak je to originální zpracování válečného tématu, u kterýho se díky Robinovi budete skvěle bavit. ()

Duke90

Slabší než jsem čekal, ale přesto má film něco do sebe už jen kvůli válečnému tématu tentokrát v trochu umírněnější formě aneb hrůzy války jsou skryty na pozadí jednoho ukecaného vtipálka. Robin Williams si svou roli náležitě užil a někdy mě také příjemně pobavil. Vesměs mi ale to jeho nekonečné tlachání asi nepřišlo natolik vtipné, jako ostatním divákům, takže jsem se bohužel docela nudil. Nemohu ale Robinovi upřít snahu a komické nadání. Nejvíc mě potěšil asi výběr dobových písniček od The Beach Boys, The Searchers atd. ()

Godhaj

„I am a lieutenant and I would like salutes occasionally. That's what being a higher rank is all about.“ Dívat se dvě hodiny, jak Williams bez ladu a skladu řve náhodná slova do rádia, má asi být dle tvůrců legrace. Ale dívat se na někoho, jak se směje či řve, prostě není vtipné. Navíc postava Cronauera mi byla naprosto nesympatická. Nejen jeho výstupy v rádiu, ale také způsob, jakým běhá po Saigonu a nabaluje vietnamskou dívku, mě byl dost proti srsti. Jeho nadutost, nepochopení místní kultury a neúnavná intenzita, s jakou si chtěl podmanit chudák nebohou dívku, jakoby v kostce symbolizovala kolonialistické vykořisťování západních mocností celé jihovýchodní Asie. Dobré ráno Vietname je dost hloupý film, vůbec v něm není stopy po pochopení celého složitého konfliktu a napjatých vztahů mezi Američany a Vietnamci. Žánrově to nebyla ani komedie, ani válečný film, jen dvouhodinová hloupá nuda. Jediný klad na tomto filmu vidím v technické stránce věci a uvěřitelnému prostředí. ()

Patrik_Sal

Velmi povedený film s Robinem Williamsem, který má své problémy, ale i tak se jedná o dost dobrou podívanou. Všichni herci odvádějí přinejmenším dobrý výkon, ovšem hlavní parta zpravodajského týmu je asi nejlépe zahraná, člověk si zkrátka zamiluje tak skvělé herce jako právě Williams, nebo Whitaker. Na to, že je film 35 let starý, se jedná o film, který se hodí pro všechny vanoušky Robina Williamse, či již právě Whitakera, který, narozdíl už od bohužel zesnulého Robina, válí i v letošním Andoru. Osobně se mi docela dost líbilo, zasloužených 8/10 ()

maramashi

Skvelá, príjemná komédia z vojnového prostredia ktorá síce údajne nie je historicky presná ale mne to absolútne nevadilo, na americké vojnové superhrdinstvo som už zvyknutý. Je vidno že Robin Williams bol s jeho rolou v súžití a užíval si to. Príjemná komédia ktorá ma preniesla do spoločného sveta M*A*S*H a Frasiera. Veľmi príjemný počin 80 % ()

Kenneth

Spíš to byl film o tom, jak se jeden člověk staral o dobrou náladu mezi vojáky a ti ho 'žrali'. Bohužel mi to ale v drtivé většině případů vůbec nepřišlo vtipné, takže jsem se ptal sám sebe: "Čemu se ti vojáci tak smějí?" Myslím, že si dali američtí tvůrci opět laťku moc moc vysoko. ()

herrbierer

Když jsem tenhle film sledoval, napadlo mě, že je to takový MASH z Vietnamu. A skutečně tomu tak je. Pár ostřejších slov a celkově ostřejší přístup k věci ho o dost více přibližují skutečnosti. Robin Williams tu má snad nejlepší roli své kariéry a Foresta Whitakera si zde dobře zapamatujte, protože takovouhle postavu už ho hrát neuvidíte. Celkově je tento snímek koncertem po všech stránkách. Humor je většinou lehce černého ražení, ale nikoho neuráží. A když je potřeba vzbudit i jiné emoce, i ty fungují. ()

Boulderman

Tenhle "vietnamský" film mě vůbec nenadchnul. Spíš jsem se celou dobu dost nudil, český dabing byl strašný, což mi ještě umocňovalo mé utrpení. Mslím, že je to jeden z nejvíce nadhodnocených filmů, jaký jsem zatím viděl.... Sotva 10% ()

Mykhaluu

Nečím mi ten herecký koncert Williamse připomínal Benigniho v Život je krásný. Nejdříve to mělo u mě našlápnuto k filmovému zázraku. Pak, ačkoliv některé scény vypovídali skutečně naléhavě, dostavil se mi z filmu jistý pocit neskutečna a nic neřešitelna. No, ono se toho vyřešit asi moc nedalo. Každopádně film je natočený tak, že nezestárl ani do roku 2010, kdy jsem ho viděl konečně celý! :) ()

transbeskyd

Tak trochu jiný pohled na vietnamskou válku. I když odlehčený, přesto ne zlehčující. U takového vysílání s takovým spíkrem by byla radost umírat. Leoši, máš se ještě hodně co učit..:) ()

Alca

Robin Williams. Když vidíte v titulcích tohle jméno, znamená to parádní výkon a perfektní show. Tady tomu nebylo jinak. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)