Dobré ráno, Vietnam

• Česko Dobré ráno, Vietname (viac)

Dobré ráno, Vietname! To je pozdrav nového discjockeye (Robin Williams) na vlnách armádního rozhlasu, který doslova srší humorem a miluje rock and roll... Nový moderátor na vlnách armádního rozhlasu zásadně změní ranní vysílání. Vojáci ho zbožňují, ale někteří nadřízení ho zkrátka nenávidí. Velmi lidský příběh ukazuje krutý čas války ve Vietnamu v protikladu s nesmrtelným humorem Robina Williamse a hudebních hitů té doby. (oficiálny text distribútora)

Wormboy

Komedia a vojna je sice neobvykla kombinacia, avsak uz Billy Wilder nam pred desiatkami rokov ukazal, ze je to kombinacia, ktora fungovat moze. Vojna v tomto filme nehra hlavnu ulohu a vietnamsky konflikt sledujeme skrz udalosti, ktore dopadaju na obyvatelov Vietnamu. Hlavne miesto ma samozrejme skutocne genialny Robin Williams, ktory predvadza jeden zo svojich najlepsich vystupov a co sa tyka novodobeho komedialneho zanru je jeho herectvo skutocne raritou. Ako velke negativum vsak vidim poslednu cast filmu, ktora je uplne zbytocna, na moj vkus je umelo predramatizovana a do takehoto inteligentneho, vitpneho a pohodove filmu mi vobec nepasuje. ()

campix

Problém bude nejspíše v tom, že opravdu nevyhledávám ani nemusím Robina Williamse. Asi jsem si ho v dětství znechutil filmem táta v sukni, ale prostě mi nějak nesedí a to je problém u filmu, který z 90% tahá jen a jen on. Aspoň mě potěšilo, že Levinson ukazuje válku z trošku jiného a zároveň komičtějšího úhlu. Bohužel mi to moc vtipné nepřipadalo a sice rychlé ale zároveň nekonečné a hloupé tlachání či vtipy mě prostě nějak nezaujali. Stojí za to vidět, ale jednou a prostě dost. ()

BoXBe

Nezpochybnitelný výkon Robina Williamse. Trochu komprimovaný M.A.S.H., řekl bych, ale stejně vtipný, zábavný a přitom ne hloupý. ()

laik_60

Robin williams vie zahrať snáď najotrasnejší ironický uškľabok zo všetkých hercov na svete, alebo to nehral a on je skutočný ??? No skrátka tých úškľabkov v tom filme bola spústa až to nudilo a nestačil ani dobrý robin na ktorom to cele stalo a padalo ani ten scenár s náznakom zmyslu pre drsný vojensky americky humor ... som rad, ze viem, aký Robin herec je a že vie toho naozaj viacej ako to čo tu predviedol ()

Šimpy

Naprosto špičkový film. Škoda, že jsem se k jeho shlédnut přinutil až po Williamsově smrti. Nicméně všechny výkony brilantní, režie i scénář rovněž a soundtrack nadčasový. A doporučuji vidět v originále a mít aspoň základní znalosti angličtiny, protože v titulkách půlka vtipů zaniká...něco není vůbec přeloženo a někde utíkají souvislosti. Dabing jsem radši nesháněl ;-). ()

TomPrusik1

Celý film ovládá opravdu výborný Robin Williams. Bohužel jsem nezažíval tak velké výbuchy smíchu, jako američtí vojáci ve filmu. Každopádně film měl dost zajímavý příběh a dobře odsýpal ()

sir-dave

Gooood morniing Vietnaaam! Nejoblíbenější rolí Robina Williamse ale pro mě stále zůstává Mrs. Doubtfire. A mimochodem, s titulkama daleko větší zážitek. ()

mr.filo

Nová herecká poloha Robina Williamse, kterou zvládl. Ale hlavně úžasný pohled na Vietnam v dobách klidu a v dobách válečných. Nálada války je velmi dobře doplněna neotřelým hudebním podkresem. ()

kocik1

Bohužel jsme viděli jen nadabovanou verzi a mě ten dabing od začátku strašně tahal za uši. Dokonce natolik, že jsem po čtvrthodině vstala od telky a DOBROVOLNĚ vytáhla žehlící prkno, že to teda dám při žehlení. Jako žehlící film naprosto nadprůměrná kvalita, to pochopí každá žena, která byla nucena občas zespolečenštit manželovi límečky.:-)). Druhá půlka filmu, přibližně v době, kdy mi došly zmuchlané kapesníky, se rozjela mnohem lépe a mou pozornost si už bez problému udržela.. Celkové hodnocení: nebylo to špatný, někde mezi 3 a 4 hvězdami,:-) ()

Valdorffun

Williamsova herecká genialita tkví v tom, jak dokáže skloubit zábavu a smutek, tak, že to není patetické a naivní. Tenhle film je toho důkazem. Film o válce nekáže, jenom se dotýká nenápadných průvodních jevů , jako je zamlčování nepříjemných událostí ve vojenských infomačních službách apod. Zajímavý je také motiv problematického sblížení muže a ženy z rozdílných kultur, přirozenost dívky v posledním rozhovoru je obdivuhodná a patří k nejsilnějším scénám filmu, když tou nejdojemnější a zároveň nejvtipnější je náhodná Williamsova show mezi vojáky odjíždějícími na bojiště. Tak proč nedat 5*?:-) ()

Triple H

Williams mi ako komik nikdy nesadol. Jeho verbálne vodopády s miliónom rôznych hlasov mi skrátka neprídu vtipné a neinak je tomu aj v tomto filme. Zaujímavé ale je, že bol fakt inteligentný chlapík a v rozhovoroch kde sa trochu krotil vedel byť ozaj vtipný a príjemný. Neviem prečo tak často tlačil na túto manickú pílu. Obsahovo sa bohužiaľ jedná o pomerne fádnu záležitosť, ktorá neobsahuje nič čo by zaujímavým spôsobom komentovalo vojnu vo Vietname, nespravodlivosť a skostnatelosť systému, atď. Film pritom nemá žiadne poriadne tempo, ani flow (ak nefunguje ani pasáž ako tá podfarbená Armstrongovou "What a wonderful world", niečo nie je v poriadku). Levinson svoj vrchol dosiahol v Spáčoch a Williamsovi omnoho viac pristali dramatické úlohy. ()

LeoH

Robin Williams se může za mikrofonem třeba rozkrájet (jeho legrácky bych si možná užil víc, kdybych dokázal pochytat víc tušených narážek na dobové osobnosti a reálie), ale moje srdce už si stejně dávno před ním získal jiný rock'n'rollový buřič. A spojení amerických vojenských operací a humoru na mě funguje líp tam, kde válka není jen vzrušující kulisou, kde jde víc na tělo, kde se víc pochybuje o jejím smyslu a kde víc vyniká její absurdita, jako třeba v MASHi nebo v Hlavě XXII. ()

Motinski

Vietnam z inej perspektívy. Levinson podobne ako v Rainmanovi vsadil na herecký talent hlavnej postavy a Robin Williams predviedol koncert ktorým si ma získal už v prvom výstupe za mikrofónom. Dobré ráno, Vietnam je príjemný film a zároveň tak skutočný a uveriteľný že som mu odpustil nedostatky. Príbeh je priemerný a ničím zvláštny, no dostal ma na svoju stranu. Možno jednoduchosťou, možno tým že vyzerá autenticky a pritom nevidíme ani jednu scénu kde sa bojuje. Užíval som si to a chýbajú mi takéto veci v dnešnej dobe. Uvoľnené, vtipné a ajtak viete že to čo sa v nich deje v pozadí je vážne a smutné. ()

KanjiVital

Gooooooooood Morning Vietnam!!! One man show v podání vynikajícího Robina Williamse. Opravdu výborná scéna s vicepresidentem Nixonem u které jsem se válel smíchy. Robin Williams v tomto filmu předvádí jeden ze svých nejlepších a nezapomenutelných výkonů, jeho imitace jsou kouzelné... dokonce už ani nevím, který to hlas patří právě jemu. Jinak jiný pohled na válku ve Vietnamu jak ho známe z ostatních filmů zabývající se touto tématikou. ()

DivX

Jedna z těch lepších stránek Vietnamu, která byla zfilmována. Naprosto nadlidský herecký výkon Robina Williamse. 90% (DĚJ **** VTIP **** AKCE * DRAMA ** HUDBA ***** HERCI ****) IMDb: 7,2/10 ()

Týnkaa

No rozhodně to není komedie... Dabing je v tomto případě opravdu dost hodně nepovedený a to jsou ještě slabý slova, takže určitě se nedívejte na dabovanou verzi... A děj taky není nic moc... ale všechno ostatní je dobré a hudba, ta je výborná takže... :D ()

Ryuuhei

Film výtečně přibližující válku ve Vietnamu z trochu jiné stránky. Výstupky protagonisty by mně osobně možná v dnešní době lezly na nervy, ale chápu, že v oné době to mohlo být víc než dobré rozptýlení pro vojáky zmítané úzkostí nadcházející, i probíhající války. Zábavně, ale i emočně pestrý film. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)