Dobré ráno, Vietnam

• Česko Dobré ráno, Vietname (viac)

Dobré ráno, Vietname! To je pozdrav nového discjockeye (Robin Williams) na vlnách armádního rozhlasu, který doslova srší humorem a miluje rock and roll... Nový moderátor na vlnách armádního rozhlasu zásadně změní ranní vysílání. Vojáci ho zbožňují, ale někteří nadřízení ho zkrátka nenávidí. Velmi lidský příběh ukazuje krutý čas války ve Vietnamu v protikladu s nesmrtelným humorem Robina Williamse a hudebních hitů té doby. (oficiálny text distribútora)

foehr

Kubrick a Levinson dokončili ve stejném roce filmy o stejném tématu, ale s naprosto odlišným uměleckým zpracováním a také s nesrovnatelnou výpovědní hodnotou. Pusťte si dvouminutovou pasáž z Full Metal Jacket, kde televize dělá rozhovor s vojáky, a dozvíte se o jejich chápání války mnohem víc, než z téhle dvouhodinové ztřeštěné blázniviny. Ten chlap (s výjimkou toho sestříhaného Nixona) je nudný až na půdu! Robert Williams působí hodně ujetě – mít tam rádio, tak ho okamžitě házím z okna! ()

Feacher

Příjemný film díky pozitivně Robina Williamse a ač jsem se chvíli bál, tak i s příjemným koncem, což u filmů nad 80% rozhodně nebývá pravidlem. Asi jediné, co mi vadilo, byl český dabing, kdy mě pan Pavlata vůbec nesedl. Zde bych určitě doporučil raději verzi s titulky, protože zde na stylu mluvy určitě záleží. Dabing ale už není problémem filmu jako takového. 5 z 5! ()

mottleone

Goooood Mooorning Vietnaaam!!🇻🇳🔥 Na rovinu říkám, že kvalitu snímku doceníte pouze v originálním znění, protože český dabing zadupe skutečnou komediální stránku filmu do země.. Příjemná satirická komedie, která nám prezentuje trochu jiný pohled na začínající válku ve Vietnamu, tentokráte očima vojenského rádiového hlasatele, který se navíc stane i učitelem pro tamní obyvatelstvo; v podání legendárního Robina Williamse, který tady úvodní hodinku předvádí hereckou masterpiece one-man show, při přechodech z přízvuku jižanského burana až po britského gentlemana; touto rolí se zaslouženě vyšvihl mezi velké Hollywoodské hvězdy; s navíc získanou nominací na Oscara.. Jinak je film příjemná jednohubka, s "MASH" feelem, perfektní hudbou, srdíčkem, excelentní hlavní rolí, zato s línějším scénářem. Pro tuto ranní rádiovou show, na kterou kvalitou nedosahuje ani Leoš Mareš s Patrikem Hezuckým, sladkých 90% a nostalgické brýle 5* ()

Assshack

Moje obrovská chyba byla, že jsme se na tento snímek rozhodl koukat s dabingem. A to příšerným. Několikrát jsem se přistihl, že se vlastně nudím. Ale jak říkám, tady bude určitě na vině mizerný český dabing a v originále to nejspíš na 3,5 * bude. ()

ghostwo

Williamse i Whitakera mám moc rád. Zde odvedli samozřejmě dobrou práci. Pojetí filmu se mi taky zamlouvá.Ale proboha ty dialogy a hlavně Williamsovo "vtipné" moderování nedává vůbec smysl. Na tom by měl film stát, ale to moderování je naprosto zmatené. Přes to jsem se nedokázal přenést a proto dávám jen tři hvězdy. ()

Vindemiatrix

Na jednu stranu film karikuje strojenost a strojovost vojenské úředničiny v konstrastu se živelným, vtipem i emocemi sršícím Williamsem, na druhou stranu nechává svého hrdinu docela drsně padnout na hubu. Snímek tak musí zvládnout ukočírovat několik velmi odlišných poloh - od absurdní frašky až po závažné vojenské (potažmo milostné) drama. Díky dobré režii a hlavně skvělým hercům s excelentním Williamsem v čele se mu to daří se samozřejmostí, která chvílemi vyráží dech a nechává zapomenout na nepravděpodobnost, ba vykonstruovanost celého příběhu. ()

andy60

Film, který se snaží ukázat válku z trochu jiného pohledu. Zřejmě to Williamsovo nepřetržité žvatlání mělo být k smíchu, ale bohužel nebylo. Někdy jsem měl dojem, že poslouchám člověka, který mluví z cesty, kterému ani tolik nezáleží na tom, co říká jako na tom, jak rychle to řekne. Taky si neumím představit, že bych to jeho vysílání měl poslouchat den co den. Buď by mně z toho hráblo, nebo bych rychle přeladil na jiný kmitočet. ()

Ynhoj

Zajímavost: pozdrav z radia "good morning Vietnam" můžete slyšet i ve filmu Četa. Ani takový detail neopomenul Oliver Stone ()

t.kavan

Film je trefný, dokáže realisticky vyjádřit jak samotnou válku ve Vietnamu tak různé charaktery a náhledy v armádě na ležérní přístup k boji/informacím. Film dokáže zaujmout, avšak mnoho vtipů pro mne bylo nečitelných - film je lepší si pustit v originále. Dílo režiséra Barryho Levinsona s Robinem Williamsem v hlavní roli hodnotím 70% a to díky krásnému hereckému výkonu hlavního hrdiny a realistickému ztvárnění prostředí a vojenské morálky. Nicméně téma je složitější, ale to filmu neubírá na specifickém kouzlu. ()

Jean_Jean_01

Nenápadný, ale naprosto úchvatný film. Perfektně skloubený humor s dramatem, navíc u válečného snímku. Robin Williams ve své nejlepší formě. A hudba! Scéna za doprovodu Louise Armstronga ve mně zůstane ještě hodně dlouho. Stejně jako výrok poručíka "Frenchyho" Hauka: "Sir, in my heart, I know I'm funny." ()

Lambruche

V krajine zúri vojna, a zdá sa, že všednosť dní a monotónnosť vojny nič neozvláštni. Až jedného dňa sa z rádia ozve na plné "pecky" Gooooood morning Vietnam! a odštartuje tak nielen nový deň, ale aj vietnamskú časť kariéry dídžeja, ktorého humor je tak v kontraste s absurditou konfliktu okolo, že nemusí dlho čakať na veľkú fanúšikovskú základňu. Bravúrny koncert nesmrteľného komika, ktorý mnohokrát zahral skvele "klauna s vážnou tvárou". Boli to role pre neho, a možno aj o ňom. V každom prípade, aj vďaka nemu je tento film jeden z najlepších vojenských filmov, ktorý dá pohľad na veci z úplne inej stránky. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)