Dobré ráno, Vietnam

• Česko Dobré ráno, Vietname (viac)

Dobré ráno, Vietname! To je pozdrav nového discjockeye (Robin Williams) na vlnách armádního rozhlasu, který doslova srší humorem a miluje rock and roll... Nový moderátor na vlnách armádního rozhlasu zásadně změní ranní vysílání. Vojáci ho zbožňují, ale někteří nadřízení ho zkrátka nenávidí. Velmi lidský příběh ukazuje krutý čas války ve Vietnamu v protikladu s nesmrtelným humorem Robina Williamse a hudebních hitů té doby. (oficiálny text distribútora)

Winster

Film z Vietnamu u kterého budete řvát smíchy, ať už je to zlehčování situace...nebo projev vice prezidenta Nixna, nebo výuka "Angličtiny" v Saigonu. Takže, dobréééé ráno Vietname, máme tu i něco trošku veselejšího z té války. Máme tu, ale i duši a taky je krásně vidět jak některé lidi velmi velmi pálí úspěch a oblíbenost jiných. ()

jjjerry

Beru to jako dva filmy "jeden dabovaný", který jsem viděl prvně. a pak ten orginál anglický a "oba" jsou super. Bohuže je to v něčem nepřeložitelné a nenadabovatelné. Robin Williams je skvělý, asi jeho nejlepší role. Jen ten příběh je takový polovičatý, nevěděl jsem kdy to je komedie a kdy drama. Líbily se mně záběry z helikoptéry co doplňují tu dramatickou část. A některé hlášky jsou nezapomenutelné "nevim kde jsou oni a kde jsem já, jak se v tom může víst válka"=) ()

meda2016

Film - pointu jsem zřejmě neuchopil. Vůbec nevím, co bylo tak úžasného na protahované větě Goood Mooorning, Vieeetnaaam, co bylo tak vtipného na terapii žvaněním... Zřejmě museli být ti vojáci vděční za každé houno; tak moc se ve chvílích klidu měli nudit, pokud se neměli opít s prostitutkami. ((O rolích Robina Williamse (R.I.P.) si také nemyslím nic dobrého. Vždy se najde nějaká slabá, ale OPRAVDU SLABÁ pasáž, která je nepochopitelně adorována ostatními postavami filmu. Dobrý herec v neúplných rolích.)) Tady nicméně chápu, že kouzlo kultury té doby hraje roli. ()

Franki69

No, vůbec si neumím představit, jak by tenhle film fungoval v dabingu. Stojí a padá s genialitou Williamsova komediálního talentu. V titulcích se sice leccos ztratí a také ne každý už si dá dohromady dobové reálie, zejména u konkrétních jmen amerických politiků v 60. letech, z kterých si rozhlasový DJ Adrian Cronauer /R.Williams v rozhlasovém armádním vysílání dělá šoufky. Ale i tak zůstává „Good Morning Vietnam“ skvělým pomníkem jeho neskutečně herecky vyspělé osobnosti. A není sám, velmi zdatně mu přihrávají Forrest Whitaker, Robert Wuhl, J.T. Walsh a další. Nepřipravený divák může být zaskočený překlopením filmu do dramatické polohy. No a ta závěrečná agitka, v které bílý Američan učí hrát šťastné Vietnamce v Saigonu softball, tam bejt fakt nemusela. Ale přežít se to dá a film právem patří už několik desetiletí do kategorie, „Měli byste vidět“. Ode mne pěkných 75%. ()

Dvojirakri

Pohodový vojín přijíždí ze slunné Kréty plné ošklivých žen do Vietnamu kde na ulicích vidí samé krásné a rychlé Asiatky, zaujímá místo spíkra ve vojenském rádiu a zvedá po svém morálku amerických vojáků bojujících proti Vietcongu. Přiznávám, že nejsem fanoušek "Meše" a ve filmu jsem na tento konflikt narazil prozatím snad jen ve Forrest Gumpovi. Cronauer mi nepřišel ani tolik vtipný, možná za to mohl i překlad a dabing, jako vím že trefovat se do huby rozhlasového spíkra formátu Robina Williamse je asi hrozně těžký, mám tu ale i verzi originální tak to příště zkusím s ní. Ale ani postavy domorodců se mnou nijak zvlášť nehnuly. Pokud můžu srovnávat tak mnohem, ale mnohem zajímavější pro mne byl osud postav snímku Devět kruhů pekla v koprodukci ČS-Kambodža o řádění Rudých Khmérů. ()

Gabriel_*

Taková Společnost mrtvých básníků v zeleném, prokládaná volnými záběry z Vietnamu, které dokresluje výborná hudba. Robin Williams vás strhne s sebou a protáhne jiným odstínem války než znáte třeba z Čety. A uprostřed.. Geniální Louis Armstrong... ()

Klišé

Jeden z nejlepších filmů Robina Williamse. Výborný herecký výkon, Vietnam z jiného pohledu a překvapivý zvrat... PS: doporučuji v originálním znění, protože hlas Michala Pavlata skutečně filmu nepřidá nic dobrého... ()

Mr.Hackels

Když se řekne Robin Williams tak mi hned naskočí Dobré ráno, Vietname. Hned na druhém místě Dobrý Will Hunting. Ale tady ukázal jak dokáže strhnout celou pozornost na sebe. Jak jinak si představit dýdžeje, než ukecanýho Robina, který když to rozjede tak ho těžko někdo přeruší. Vedle kopce srandy je v tom filmu samozřejmě i ukázka drsnosti války a všeho co přináší. ()

Mackro

Rebelský Williams zo seba za prvú hodinu vychŕli viac vtipných hlášok ako pol komediálnej produkcie Hollywoodu za rok. Dramatická časť je o pol triedy horšia, ale záver je nádherný a dojem z filmu je výborný. Miestami sa človek cíti ako v Hlave XXII. Ďalším pozitívom je úžasná ľudskosť, ktorá bez pátosu preteká celým filmom a ktorú hlavná postava ideálne stelsňuje. Film má chybičky (dramatická časť sa snaží byť drmatickou trochu moc), ale Robin Williams a Forest Whitaker túto výbornú komédiu s vážnym podtónom povýšia na krásny zážitok so správnou, šťavnatou hudbou (nie, nenarážam na polku). ()

u.mojitko

"Would Bob Dylan be out of the line?".." Way, way out of the line!" Ps: Sledovat tento film v CZ znění má stejný smysl jako jít do čínské restaurace a dát si smažený sýr s hranolkami. ()

Mort09

Film o válce točený z trochu jiného pohledu než je běžné. Ničím nevýrazný příběh je povznesen k výšinám pomocí one man show v podání perfektního Williamse, který to celé táhne na svých bedrech. Díky tomu, se Dobré ráno, Vietname! řadí mezi nejlepší díla o tomto konfliktu. 80% ()

Johgas

Docela síla. První půlka je taková zdánlivě nijaká, vlažná (specifický humor vojenského vysílání jsem jako žena nedokázala příliš ocenit), po určitém zlomu v ději se film rozjede. Ano, válka je vůl, hlavně vůči civilistům i vojákům, co tam kvůli politice kdosi nahnal. Ano, i tohle se z toho dá vyčíst, přestože to není hlavní téma filmu. Robin Williams skvělý. Film jem viděla v českém dabingu a vřele doporučuji originál, máte-li tu možnost. Český dabing do toho vůbec nesedne. ()

Snakefinger

Nádherný film,který na zbytečný konflikt ve Vietnamu po těch všech provinilých a vesměs hloupých filmech, hází nové, naprosto neokoukané světlo. Herecký koncert Robina Williamse je naprosto kouzelný, neopakovatelný a úžasný. ()

olgab

Možná, že jsem si ten film tak trochu sama zošklivila, protože bohužel nemám ráda Robina Williamse. Vím, že samotný film za to nemůže a Berry Levinson (mimochodem můj oblíbený režisér) už vůbec ne, ale nemůžu si pomoct. Proto je moje hodnocení tak trochu neobjektivní. Takže na mě nedejte! ()

Thug_Leo

Bodré, někdy paradoxně nadčasové, ačkoliv kdo v dnešní době ví jak se Regan vyjadřoval a co na něm bylo tolik vtipného. F.Whitaker parádně doplňoval Williamse, který si film náležitě užíval jako já. Willingham příjemně překvapil v roli generála lidumila ;) ()

gizi

Nějak mně ten humor nepřišel humorný. Jiný pohled na Vietnam, rozhodně ne šptaný, měl i jeden dva silné momenty, nenudil, ale u mě na 4* nedosáhl, 70%. ()

Royaldell

Goooooooooood morning,Vietnaaaam! Kdo by čekal,že film o válce ve Vietnamu bude tak veselý,vtipný a optimistický. Od skvělých písniček (I feel good,The game of love,California Sun,..) přes skvělé hlášky (,,shit!this stuff is burning the hair off my feet!’’) až po jedinečný a prostě skvělý výkon Robina Williamse! Ten chlap byl prostě boží! ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)