Dobré ráno, Vietnam

• Česko Dobré ráno, Vietname (viac)

Dobré ráno, Vietname! To je pozdrav nového discjockeye (Robin Williams) na vlnách armádního rozhlasu, který doslova srší humorem a miluje rock and roll... Nový moderátor na vlnách armádního rozhlasu zásadně změní ranní vysílání. Vojáci ho zbožňují, ale někteří nadřízení ho zkrátka nenávidí. Velmi lidský příběh ukazuje krutý čas války ve Vietnamu v protikladu s nesmrtelným humorem Robina Williamse a hudebních hitů té doby. (oficiálny text distribútora)

Tirion

On to není vůbec špatný film. Robin Williams je v něm skvělý a vlastně prokazuje svou geniální komiku. Bohužel však ta komika je prudce americká a já, coby Evropan, se s ní nedokážu sžít a zjistil jsem, že absolutně nechápu 90% vtipů, které Williams do éteru vietnamského vojenského radia vyřkne. Vzhledem k tomu, že mi nesedla jedna z nejdůležitějších cihel, které drží základy tohoto snímku, nemůžu dát více jak 3*. ()

ABLABLABLA

No buď to mi ten film nepřišel tak vtipný anebo to bylo tím českým dabingem. Určitě to na tom mělo podíl, ale ani tak mi Williamsovo blábolení nesmyslů bez nadechnutí nepřišlo až tak bůhvíjak skvělé a humorné. ()

kaylin

Tady je krásně ukázáno, jak moc byl Robin Williams skvělým hercem a komikem. Je vtipný, je odzbrojující, ale to všechno v poměrně dramatickém filmu. Je to film o válce, ale hlavně je to film o lidech a o tom, jak se chovají. Jako kdyby byl Robin Williams a pár lidí kolem něj, skutečně normálními v době a místě, kde jim to příliš nepřálo. Přesto se pokusili o změnu. A ono to vyšlo. ()

suicide

Robina Williamse jsem znal dřív vpodstatě jen jako komediálního herce. V poslední době jsem ho zase spíše potkával ve vážněji podaných kusech. V Good morning, Vietnam spojuje mistrně Williams své nadání v oboje ve skvělý celek. V první části bravurní komediant, ve druhé části komediant, na kterého čím dál více dopadá tíha samotné války. Možná, že se někomu může nabízet srovnání s mashem, ale já bych to zas tak úplně neviděl. V mashi byla ta válka mnohem blíž, vtipy byly inteligentnější a obrovská šéře celého seriálu dávala k využití nepoměrně vyšší potenciál. Ale přesto všechno ze srovnání nevychází Levinsonův snímek zas tak špatně. Takže 4* jsou naprosto zasloužené. ()

Rakosnicek77

Robin Williams hraje skutečnou postavu diskžokeje amerického armádního rozhlasu Adriana Cronauera, který vysílá ze základny v Saigonu své neuctivé a dráždivé prupovídky, kdy tím samozřejmě značně rozčiluje velení jednotek působících právě ve Vietnamu. Vyobrazení Vietnamců, jako obyčejných lidí, pouhých obětí, je v tomhle typu filmů opravdovou vyjímkou. Robin Williams si za svoji roli vysloužil nominaci na Oscara. ()

Toshiro

Trochu zklamání, hlavně ve výkonu Williamse. Hyperaktivní žvatlání a měnění hlasu mi prostě vtipný nepřijde. Zbytek byl dobrej. ()

Tygrys

Bohužel většina vtipů se tady nedala přeložit tak, aby byly vtipné jako v originále a já angličtinu ovládám jen zlehka. 4* dávám za lepši druhou polovinu filmu než tu první, skvělou hudbu a výborně improvizujicího Robina Williamse. ()

Morloth

Po stránce příběhu se nejdná o žádnou extratřídu, ale Robin Williams dokazuje, že je pan herec. Celý film je vlastně na něm postavený. A jak už je tady několikrát řečeno, ano, je to zajímavý pohled na válku ve Vietnamu. Co mě krom Williamse zaujalo byl soundtrack, který až na pál polkových hitů obsahuje úžasné písně... ()

johny89

Jeden z nejlepších válečných filmů z Vietnamu, i když vlastně zase tak moc válečný není. Robin Williams zde opravdu boduje a zdatně mu sekunduje i výborný a v té době ještě mladý Forest Whitaker. ()

Martin741

Super funguje kombinacia protivojnoveho filmu v spojeni s komediou. Kraluje tu hlavne Robin Williams /Spolecnost mrtvych basniku, Good Will Hunting/, ktoremu komedialne roly sli vzdy perfektne. Vyraznu herecku podporu mu poskytol aj Les BielyKer /Posledni skotsky Kral, Krvavy Sport/. Potom som uz zvysok hercov jaxi nepoznal. Hodne ma oslovila schema : vojaci svojho komedianta miluju, velitelia neznasaju. 70 % ()

rakovnik

Američané mají z Vietnamu trauma. Vyrovnávají se s ním různými způsoby, včetně filmu. Tento komediální, neakční a neválečný, mě opravdu nebavil. Ačkoli viděno několikrát, nikdy se mi toto oceňované dílo nedostalo pod kůži. Zlatý Rambo. ()

shyster

Jediné kvůli čemu se na to podívat je Robin Williams. Forest Whitaker mě tam doslova sral, příběh je snůška blbostí a takhle bych mohl pokračovat dál. ()

Nach

"Dobré ráno Vietname!" je dnes pomalu stejně legendární hláškou jako: "Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš co ochutnáš." Robin Williams zde herecky exceluje a dokazuje, že jeho herecký rozptyl nesahá pouze na komediální role, ale výborně zvládá i role dramatické. Vůbec postava discjokeye Adriana Cronauera je výborně napsána. S podobnou pečlivostí se zde však dočkalo práce i ostatním vedlejším charakterům. Už zde například načichnete oscarovým hereckým umem Foresta Whitakera, jenž si zahrál Edwarda Garlicka, jenž v sobě dusí talent, pro jehož projev by musel porušit zaběhlé vojenské zvyklosti. Výborně sekunduje Williamsovu herectví a tak nehrozilo, abych se po celé dvě hodiny nudil. Romantická linka je zde skutečně jen okrajová. Spíše než to, snímek cílí na hodnoty přátelství a věrnosti (ať již k vlasti, armádě nebo hodnotám osvícenským). 80% ()

Figu

Robin Williams touto rolí dokázal, jak moc velký muž to byl a jak se ničeho v životě nebál! Ještě ke všemu geniální komik! Kdyby se celých 119 minut film netočil kolem války, Vietnamu, armády a vojáků, nic by se nestalo. Jsem naprosto přesvědčenej, že by těch celých 119 minut Robin se sluchátkama za mikrofonem odválel za klapkou s přehledem uplně sám a každej by se z toho mohl podělat smíchy stejně tak, jako všichni v tomto filmu. Byl to holt OBROVSKEJ HEREC a VELIKEJ SRDCAŘ! Budeme vzpomínat Robe!!! 80% ()

nithiel

Při vysílání rádia se Williams opravdu předvedl, ale na mě už to bylo až moc, mám ho raději ve vážnějších polohách, které tady ale také nabídl, i když ne v takovém množství. Jinak naprosto exceletní hudba, jen What a wonderfull world mi tam, přestože je nádherná, příliš neseděla k válečným scénám, i když byla asi použitá schválně aby byl vidět kontrast. Jinak škoda že zápletka s mladým Vietnamcem byla tak průhledná. ()

C0r0ner

Hodně dobře zpracovaný Vietnam, ač po stránce komediální, kde naprostou většinu zábavy obstará Robin Williams, jehož kulometné hláškování sice není vtipné vždycky, ale když se zadaří, je z toho fór jako prase. Nenápadný film, který ale příjemně potěší. 85% ()

iommi

Zvlášte vidieť po toľkých dramatických spracovaniach Vietnamskej vojny niečo úplne odlišné a komické (hoci Full Metal Jacket je tiež komický, ale nie až do takej miery). Aj tu však človek nájde niekoľko momentov na zamyslenie - obmedzenosť vyšších šarží, hlúpu a zbytočnú cenzúru. Na záver stará večná pravda: Keď vyzeráš ako Goliáš, daj si pozor na Dávida. ()

Andre3000

Opravdu kvalitní a hutný snímek v podání nenapodobitelného Robina Williamse, který je dobrým hercem, ale nikdy jsem ho extra nemusel. Zde prostě exceluje a pokud mu někdo dokáže Whitaeker, který ale ani neměl prostor na to aby ukázal vše co umí. Asi nejvíce mě bavili scény s tím jeho naptosto odporným velitelem, který mu záviděl, dělal vše proti němu, používal zkratky a neviděl si na špičk na nos. Příklad typického záporáka k smíchu. Jinak film mě překvapil svým rozsahem i rozuzlením. Kdo by to čekal, že se z kamaráda Vietcongáč a trochu chladné loučení se slečnou mě zase zklamalo. Dbrý filmový zážitel, nechápu, že se to ke mě dostalo až teď, vždyť je to staré jak já. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)