Dobré ráno, Vietnam

• Česko Dobré ráno, Vietname (viac)

Dobré ráno, Vietname! To je pozdrav nového discjockeye (Robin Williams) na vlnách armádního rozhlasu, který doslova srší humorem a miluje rock and roll... Nový moderátor na vlnách armádního rozhlasu zásadně změní ranní vysílání. Vojáci ho zbožňují, ale někteří nadřízení ho zkrátka nenávidí. Velmi lidský příběh ukazuje krutý čas války ve Vietnamu v protikladu s nesmrtelným humorem Robina Williamse a hudebních hitů té doby. (oficiálny text distribútora)

rikitiki

Chci jen varovat před příšerným českým dabingem - v hlavní roli s Pavlatou, který se coby rozhlasový moderátor snaží imitovat různé hlasy tak, že ten svůj vůbec nezmění. Ostatní dabéři jsou stejně mizerní. /21. 8. 14./ ()

poz3n

Hlavní hrdina, uprostřed válečného konfliktu, v cizí zemi, mající neobyklou zbraň. Jednou je to obraz, podruhé slovo a jindy zase hlas. Pokaždé je ale tenhle protiválečný kontrast natolik silný, že člověkem dokáže hnout tím správným emotivním směrem. Že by Robin Williams hrál sám sebe? 8/10 ()

Pítrs85

Hereckej koncert Robina Williamse, protiválečnej kousek o týhle stupidní válce, romantika, trochu toho hraní na city, rock'n'roll a samozřejmě US ARMY, bitches! Goooood Mooooorning, Vietnaaaaam! ()

HellFire

Až v roce 2013 jsem poprvé spatřil tuhle one-man show Robina Williamse. A že je to film jako dělaný pro tohoto komika, mi bylo jasné hned od začátku. Vše ostatní je vlastně jen prázdným obalem, aby dával celý film smysl. Konec je krásně smutný. ()

Morholt

No nevim. Podle mě strašně přeceňovaný film, který se drží tak vysoko jen proto, že se na vietnamský konfilkt dívá netradičním pohledem. Ale že se něco dělá jinak ještě neznamená, že se to dělá dobře. Nejhorší byl styl Williamsova vystupování v rádiu. Okamžitě mi vytanul na mysli Jim Carrey a z toho mám osypky. Pitvoření, blekotání, ječení, kvičení a k tomu takřka naprostá absence něčeho, čemu by se dalo zasmát. Jedinou vtipnou postavou byl jen upjatý poručík, který se snažil házet hlavnímu hrdinovi klacky pod nohy a scéně s hlavičkou jsem se také dokázal zasmát. Ale to je na dvě hodiny trochu málo. Pokud film přešel do dramatické roviny, tak se bylo na co dívat, protože Williams má nesporný talent a já pořád nechápu, proč se zahazuje v těžce podprůměrných komediích, ale těch sekvencí, ve kterých se tvůrci nesnažili znásilňovat humor, zase tolik nebylo. Potěší ještě mladý Forest Whitaker, ale ani on nemohl zabránit tomu, abych nebyl zklamán. 35% ()

luka4615

Špičkový snímek který stojí a padá na výkonech Robina Williamse. Ať už skvěle hláškující do éteru nebo jakožto učitel angličtiny, strhává veškerou pozornost na sebe, a předvádí skutečně herecký koncert. Po celou dobu stopáže jsem na něm obdivoval tu jeho "bezprostřednost", s jakou si nepřipouštěl hrůzy války která se odehrávala de facto jemu za zády. Až bezprostřední pocit ohrožení v něm vzbudí podezření, že tato válka je jeden velký nesmysl. Je vskutku zajímavé sledovat tuto transformaci z lehkovážného DJe na cílevědomého muže co se bouří proti konvencím. Good Morning Vietnam je odlehčeným, mnohdy satirickým pohledem na válku ve Vietnamu která nepřestává bavit ani po těch letech. Velkou zásluhu na tomto fenomenálním úspěchu ma zcela jistě i výtečný Robin Williams. PS: pokaždé když shlédnu tento snímek mi nejde na rozum, proč Robin Williams nedostal Oscara. Jako jeden z mála herců dokáže svým výkonem diváka zcela strhnout. „GOOOOOOD MORNING VIETNAM!“ ()

jerry12

90%. Narativně nevýrazný snímek, jehož neuvěřitelná síla tkví v projevu hlavního hrdiny, v jeho schopnosti působit na svoje okolí, pozitivně měnit a ovlivňovat lidi, události a tím tvořit ze světa lepší místo pro život. Po příběhové stránce nenabízí Good Morning Vietnam žádný velký zážitek, a vsadím se, že při snaze o jeho převyprávění kamarádovi by se po pár větách začal nudit, intenzivní emoce ve vás však bezpečně vyvolá geniální Robin Williams, ze kterého vždycky vyzařovala jakási magická duševní čistota a v tomto filmu to, vzhledem ke kontextu příběhu, platí dvojnásob. Williams v nejlepších letech a životní formě tu předvádí koncert, kde ostatní herci i příběh samotný jsou tak trochu předkapelou, jež plní určitou úlohu, ale bez hlavní kapely by postrádala význam. Ne snad, že by příběh nebyl zábavný a nepřinášel žádnou katarzi, ale táhne to právě Williams a charakter postavy (kde musel výrazně zapracovat i Markowitz), která na vlně nepříjemných až tragických událostí přináší uvolnění a špetku svobody do duší nasazených vojáků; na frontě bych si asi nedokázal představit lepší "povyražení". Navíc je z filmu i navzdory žánrového zařazení cítit silné asijské genius loci, což z něj dělá jistý kulturní paskvil a utvrzuje tu atmosféru společensko-ideologické války, i více a významněji, než té partyzánské. Good Morning Vietnam je přímočarý, staromódně humorný, narativně ucelený snímek, který těží především z kvalit hlavní postavy a herce, ale ani příběhem a zpracováním nestrádá, náladu stabilně udržuje na pozitivní vlně a daří se mu válku převést v humor, což je možná vůbec jedno z nejsložitějších témat k audiovizuálnímu zpracování; Levinsonovi se to podařilo a nutno říct, že i s obsahem nutícím k zamyšlení (ač bez Williamse by se to jen těžko podařilo). Zvlášť speciální morální sebereflexi přináší patrně nejsilnější scéna z celého filmu - bombardování a výpady amerických vojáků s What a Wonderful World od Louise Armstronga na pozadí - to přesně geniálně odhaluje charakter hlavní postavy, jejíž náhled na válku, jíž je sám součástí, je dobově (a pro mnohé nepochopitelně) velmi vyzrálý a odvážný. Kéž by Robin Williams mohl mít před sebou ještě desítky skvělých rolí, ale i tak jsem přesvědčen, že překonat sama sebe z Good Morning Vietnam by dokázal už jen velmi těžko. Film se silnými ambicemi stát se pro mnohé oblíbeným a srdečním, především pro jeho vnitřní čistotu a pozitivní ladění. ()

maseer2

žádná sláva.. Williamse mám vcelku rád, ale tady mi ten jeho ztřeštěný a ukecaný herecký styl celkem dost vadil.. film jako takový navíc nemá nějak extra zajímavou zápletku, takže příliš spokojen nejsem.. ()

Lacike

Atmosferou mi tento film strasne pripomina môj milovany serial Mash. Je to podobny mix humoru a dramy. Cely film uplne ovladol famozny vykon Robina Williamsa. Je uplne jak utrhnuty z retaze. Je to jeden z mala filmov ktory naplno ukazuje jak famozny komik Williams bol. Bohuzial vsetko mimo Williamsovej postavy, vratane zapletky je uz len priemerne a uz ani to finalne posolstvo o americanoch vo Vietname dnes nie je prilis zaujimave. Problemom je aj si tento film u nas poriadne vychutnat. Obidva CZ dabingy su mizerne obsadene a v ich prevedeni je Williams ovela menej vtipny. No a titulky zachytili tak 50% textu, takze si nevyberiete. Ale Williamsovi fanusikovia by aj tak mali tento film vidiet. Za jedno pozretie to rozhodne stoji. 7/10. edit: Treti dabing tentokrat necakane s Williamsom v podani Tomasa Klusa sa mi zatial pacil najviac, ale stále to nie je uplne ono. Mozno keby bol Klus uz trochu viac rozdabovany, tak by to bolo ok, kedze na mladeho Williamsa sa hlasovo celkom hodi. SK dabing so Skrucanym je uz asi podobne sci-fi ako CZ dabing s Preissom. Skoda. ()

ScarPoul

Ja mám takéto príbehy úprimne rád. Sú podľa mňa dobre natočené a robia stále česť tvorcom, ktorým vek alebo zmeny v štúdiách zobrali vietor z plachiet a momentálne točia len priemerné snímky, ak vôbec. Good Morning Vietnam je presne na tej istej vlne ako Levinsonov Rain man. Miestami vtipný a miestami skutočný a veľmi pekne kritický, bez toho, aby musel byť popisný alebo prvoplánový. Hoci možno taký naozaj je. Ale darí sa mu to väčšinu času skrývať. Williams vo forme. Až mi prišlo trošku smutno, že už tu nie je. Každopádne ďalší z tých malých veľkých filmov o ktorých by sa malo vedieť viac. Znova nadhodnocujem. Objektívne 4*. Ale toto fakt nezostarlo. ()

Marek1991

Spočiatku na mňa veľmi rozpačité, taký smutný humor, taký cez slzy, silený a prehnaný, skrývajúci trápenie, ale možno to také malo byť. Neskôr sa to rozbehlo aj iným smerom, ale tá príchuť toho predchádzajúceho tam bola stále. Moderátor ukazoval, čo je to krásne na Amerike narozdiel od armády a preto je ten film zaujímavý, no ten záver, to je také ponechanie všetkého osudu. ()

Defaultovna

Uf, tak neviem, pozerala som ten istý film ako ostatní? Lebo mňa teda veľmi neohúril a nebavil. Iste, Robin Williams zahral skvele, ako to on zvykol, a bolo tam aj pár vydarených vtipov, ale podľa mňa tento film strašne zostarol. Pri niektorých scénach som vyslovene trpela, väčšinou pri tých pseudokomických pri rozhlasovom mikrofóne. Druhá možnosť je, že mám skrátka inú predstavu o humore a komédii, ako americkí vojaci vo Vietname v 60-tych rokoch. Ale hej, samozrejme, What a wonderful world scéna bola skvelá a chytila za srdce. No to je žiaľ všetko. 6/10. ()

Lamiczka

Sto plus jedna hlasových poloh pana Williamse kouzlí na tvářích diváků i posluchačů velký úsměv. V kontrastu s válečným tématem je to excelentní podívaná. ()

Riddick77

"Doooooobrýýýý rááááno, Vietname!" Excelentní výkon Robina Williamse a dost možná nejlepší role v jeho kariéře. Výborně napsaný snímek o válce ve Vietnamu, který kombinuje komediální a dramatické prvky, přičemž na sto procent využívá potenciál Williamse (tohle bylo na plešouna). Navíc neskutečně našlapaný soundtrack, který je plný rock 'n' rollových pecek.Tohle se náramně povedlo! Tenhle snímek, jenž se týká krvavého konfliktu ve Vietnamu, je excelentně a bezchybně natočený a ještě lépe zahraný (jako vždy výborný i Forest Whitaker). 10/10! ()

Tirion

On to není vůbec špatný film. Robin Williams je v něm skvělý a vlastně prokazuje svou geniální komiku. Bohužel však ta komika je prudce americká a já, coby Evropan, se s ní nedokážu sžít a zjistil jsem, že absolutně nechápu 90% vtipů, které Williams do éteru vietnamského vojenského radia vyřkne. Vzhledem k tomu, že mi nesedla jedna z nejdůležitějších cihel, které drží základy tohoto snímku, nemůžu dát více jak 3*. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)