Fanny Lye Deliver'd

• Nemecko Die Erlösung der Fanny Lye (viac)

Děj se odehrává na odlehlé farmě v hrabství Shropshire v roce 1657. Vypráví příběh Fanny Lye (Maxine Peake), ženy, která se naučila překonat své tísnivé manželství a objevit nový svět možností, i když za cenu velkých osobních ztrát. Svět Fanny Lye, která žije puritánsky přísným životem s manželem Johnem (Charles Dance) a malým synem Arthurem (Zak Adams), je však otřesen v základech nečekaným příchodem dvou cizinců v nouzi, mladého páru, který je ostře sledován nelítostným šerifem (Peter McDonald) a jeho zástupcem. (mac000)

mac000

Film byl natočen již roku 2016, téměř tři roky strávil v postprodukci, a byl premiérován na MFF v Londýně 2019 (kde jsem jej shlédnul v kině). Syrové drama líčící neutěšený venkovský život v pozdním středověku ()

• Natáčení filmu probíhalo od února do května 2016 nedaleko města Bridgnorth na západě Anglie. Následně byl více než tři roky v postprodukci, během níž došly peníze a režisér Thomas Clay musel kvůli ušetření řadu věcí dělat sám (včetně střihu, zčásti i zvuku a nakonec i složení hudby). (WernerDMZ)
  • Premiéra filmu proběhla 10. října 2019 na Londýnském filmovém festivalu. (WernerDMZ)