Luna

• Francúzsko Luna

Šestnáctiletá Luna je krásná, zábavná a lehkomyslná dívka, která právě dokončila odborné vzdělání v oblasti zahradnictví a pracuje na farmě v jižní Francii nedaleko Montpellieru. Schází se také s partou přátel, jimž šéfuje výrostek Ruben. Luna ho bezhlavě miluje a udělala by pro něj cokoli. K narozeninám mu ukradne štěně a během Rubenova opileckého večírku přihlíží brutálnímu útoku na Alexe, mladého graffiti umělce a trumpetistu, kterého nikdo z nich nezná. O pár týdnů později se Alex objevuje v Lunině životě znovu. Zdá se, že ji nepoznává. Luně se tak naskytne příležitost napravit chyby, kterých se v minulosti dopustila. (Cinemax)

Kurikmoon

Možno sa niekomu páčiť nebude, mňa však bavil dokonca. Hlavný pár, zábery i hudobný podmaz. Ten v niektotých momentoch... A kedže nie som zástanca primitívnej "zábavy"... Volím ľudskosť s takýmto podmazom. 4*, ale kedže hodnotenie to má podozrivo malé, prilepším. Už len preto, že tento film i mládež má nádej v niečo viac ako plytkosť a povrchnosť. ()

rigby

Tak nevím. Zanechalo to ve mě silnou stopu toho, že dnešní mladí jsou k ničemu. Slabí, nezodpovědní, lhostejní jeden ke druhému. Na druhou stranu tam byla maličká naděje, že to tak úplně ní. Ale převládají ty negativní pocity. Jinak celkem nesympatické herecké obsazení, včetně hlavní hrdinky. Na francouzský film jsem čekal něco lepšího. 3- ()

Aljak

Áno, Laëtitia Clément je kočka, o tom niet pochýb. Ale film ako taký bol v podstate dosť obyčajný, bez nejakého výrazného príbehu. Tá premena Luny z bezcharakternej tínedžerky na zodpovednú ženu bola samozrejme chvályhodná, ale postaviť celý film len na tajomstve, ktoré v sebe Luna dusí pred Alexom, to nie je bohviečo. Aj keď tá atmosféra filmu bola celkom príjemná, a napriek slabučkej dejovej línii sa človek prekvapivo pri tomto nenudil. Napriek jednoduchej zápletke mal tento film sľubný potenciál, ktorý bol naplnený len čiastočne. Inak, postava Rubena bol presne ten typ totálneho idiota, akých po svete pobehuje nespočetné množstvo - a namiesto odsúdenia zo strany svojich rovesníkov sa okolo týchto arogantných indivíduí točí partička iných poddaných debilkov, ktorí tlačia alfa-idiota na výslnie obdivuhodnosti. Vždy ma zaujímalo, že prečo je to tak (ale namiesto odpovede len sledujem v mladej spoločnosti zrod nových a nových Rubenov). ()

slunicko2

Protivná postpuberťačka Luna se tahá s tlupou debilů. 1) Děj je méně dramatický, než se zpočátku zdálo. 2) Pro 35letou Elsu Diringerovou to byl první celovečerní scénář i režie. 3) Hvězdičku přidávám za 21letého Roda Paradota - velký francouzský herecký příslib (obět´ útoku Alex) a za přitažlivého 26letého Juliena Bodeta (šéf party Ruben). ()

mchnk

Milý, civilní a skvěle sehraný filmeček o hledání skutečných životních hodnot, ale také o užívání si života a mládí, hned ze dvou pohledů, které vytváří, sice trochu jednoduchý, nakonec ale zdařile odvyprávěný kontrast různých přístupů k tomuto zdánlivě bezstarostnému životnímu období, kde se ovšem formují základy charakteru jedince. K žánru drama bych místo komedie přidal romantický. ()