Roku 1959 se snaží několik přátel vyrovnat s problémy dospělosti, na jejímž prahu zrovna všichni stojí. Edward 'Eddie' Simmons (Steve Guttenberg) se má brzy ženit a jak už to bývá, není si správností svého rozhodnutí příliš jist. Oproti Eddiemu je Laurence 'Shrevie' Schreiber (Daniel Stern) již několik let ženatý, pracuje jako prodavač elektra a s manželkou Beth (Ellen Barkin) právě hledají cestu ven ze své první hluboké manželské krize. Třetí kamarád William 'Billy' Howard (Tim Daly) studuje v New Yorku vysokou školu. Mnohem raději by byl s ženou, s níž čeká dítě, ale ta nechce o svatbě ani slyšet. Studia i práce nechal Timothy 'Fen' Fenwick Jr. (Kevin Bacon) a nyní žije z milosti svého bohatého otce, znuděný a deprimovaný samotou, ve snaze najít opětovanou lásku. Poslední z nich, Robert 'Boogie' Sheftell (Mickey Rourke) nenapravitelný sukničkář a sázkař se snaží sehnat peníze kde se dá, přestože se mu to příliš nedaří. Někdy se smějí, jindy vztekají a nebo perou. Ale nikdy nedají dopustit na své Bistro, kam se vždycky vrací za kamarády, posedět, popovídat, vyslechnout nové historky a klepy, beze strachu, že by tu nikdy nenašli někoho známého. (monolog)

KasparekZabijak

Kamosi jsou nejvic, holky budou vzdycky az ty druhy ... moc hezkej film o parte kamosu, ktery by svy oblibeny hranolky s kecupem v bistru nevymenili za zadnou holku na svete, fantastickej Mickey Rourke kterymu role sedla snad nejvic ze vsech zucastnenejch a scenu s predsvatebni zkouskou z NFL, ve ktery Guttenberg zkousi svoji nastavajici z historie fotbalovy ligy ve ktery padaj otazky typu ,, Cleveland se prestehoval do souteze z Dallasu, jaky mel Dallas puvodni tymovy barvy ? " si musim zapamatovat kdyby me nahodou postihl podobne debilni napad jako se zenit 8/10 ()

J.F.B.

“We all know most marriages depend on a firm grasp of football trivia.” U tohoto snímku mi nejvíce chyběla skutečně silná dobová atmosféra, neměl jsem prostě pocit, že jsem byl skutečně přenesen na sklonek 50. let (zvláště v kontrastu s The Last Picture Show). Ovšem soundtrack byl velmi dobrý, pár pěkných aut se také našlo, dialogy byly zábavné, ač nikterak výjimečné, herci mi docela sedli (až na Mickeyho Rourka, který na mne moc nepůsobil dojmem člověka 50. let). Ve výsledku se však jedná o povedený snímeček o kamarádství, významu správného rovnání desek, důležitých životních rozhodnutích a jednom útulném dineru. (x) [viděno 8.9.2020] ()

Ant

Vynikající s film s opravdu vypiplaným scénářem. Příběh o tom, jak parta mladých kamarádů řeší problémy životní křižovatky, na které se ocitli. Námět, který nepřináší zrovna nic originálního, ale tady ve spojení se skvělým výběrem herců, prostředí a pevnou rukou Barryho Levinsona jde ve výsledku o opravdu zajímavý kousek. Já mám navíc až nezdravou slabost pro 50. léta, takže jsem si tenle film výborně užila. ()

Martin741

Okrem Rain Mana je toto asi najlepsi rezisersky film Barry Levinsona. Partia kamaratov sa snazi vyrovnat sa s doslelostou, medziludskymi vztahmi, sexom, karierou. Medziludske vztahy sa riesia v ramci normy, takze od prirodzenia som tolerantny a beriem to, ba co viac - povazujem za vyborny namet na film. Do toho este partia kamaratov chodi do hospody, prebrat udalosti. Rezisersky na urovni, dialogy su obycajne, lebo take prevladaju aj v realnom zivote, do toho sice Mickey Rourke nevie hrat, ale vynahradia to ostatni - Steve Guttenberg /Okno z Loznice/, mlady Kevin Slanina a Daniel Stern /Sam doma 1 a 2/. Takze super, oddychovka se vsim vsudy . 75 % ()

castor

Místy velmi osobní, nicméně docela často překvapivě nijaké. Každý si první skutečné životní patálie představuje jinak, banda přátel se s nimi pere po svém, někdy je to divákovi blízké, jindy na hony vzdálené. Tak či onak se vždycky rádi sejdou ve svém Bistru, které leckteré rány a trable zahojí.. Onu pohodovou atmosféru a po duši hladící dialogy jsem ale fakt kupodivu neviděl.. Což mě i s ohledem na velmi slušné herce mrzí!! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis