Mustang

• Česko Divoký mustang (viac)

Roman Coleman (Matthias Schoenaerts) je vo väzení už dvanásť rokov a pyká za brutálne bitie svojej partnerky, ktorej spôsobil trvalé poškodenie mozgu. Vie, že nedokáže ovládnuť svoju výbušnú povahu a sklony k násiliu, a preto rezignoval na budúcnosť a odmieta akékoľvek pokusy o vlastnú prevýchovu, integráciu a návrat do spoločnosti. Počas väzenských prác na vidieku Romana zaradia do rehabilitačného programu, ktorý spočíva vo výcviku divokých mustangov. Rančer Myles (Bruce Dern) každému väzňovi pridelí jedného koňa, aby ho v určenom čase vycvičil. Roman musí dokončiť výcvik do dvanástich týždňov, pretože potom jeho koňa predajú v aukcii. Roman má s výcvikom mustanga spočiatku problémy, ale keď mu pomôže Henry (Jason Mitchell), väzeň považovaný za najlepšieho trénera koní, začína robiť pokroky. Roman sa spriatelí sa s Henrym a zblíži s koňom, ktorého pomenuje Markíz. Po tom, čo Henryho zavraždí spoluväzeň Dan (Josh Stewart), Roman sa Danovi pomstí a takmer ho uškrtí. Stihnú ich od seba odtrhnúť väzenskí dozorcovia. Prichádza deň dražby, na ktorú Roman pozval svoju tehotnú dcéru Marthu (Gideon Adlonová) v nádeji, že sa zlepšia ich vzťahy. Roman predvádza Markíza dražiteľom, ale je celý nesvoj, pretože Marthu nevidí medzi divákmi. Z roztržitosti nevenuje dostatočnú pozornosť Markízovi, čo sposobí nešťastie, keď nízko letiaci vrtuľník koňa splaší. Mustang zrazí Romana na zem, kopne ho do tváre a takmer udupe. Ostatným väzňom sa nakoniec podarí Markíza upokojiť. Krátko nato sa Roman od Mylesa dozvie, že Markíza považujú za nevycvičiteľného a musia ho utratiť. (TV JOJ)

sator

Člověk a kůň to dává smysl..Viděla jsem, jak se realita muže rozsypala poté co byl ponížen a vyděšen koněm a všechny ty různé emoce, které vypadají, že jsou zabalené. Je to hodně o řeči těla. Nejsou žádná slova, není soud. Jsou to jen dvě stvoření, která se snaží vymyslet způsob, jak vycházet, budovat si důvěru a respekt. Bylo krásné být toho svědkem.Řekla režisérka k filmu který je o příběhu Romana Colemana (Matthias Schoenaerts), násilného, impulzivního, vraha odsouzeného, ​​který má šanci účastnit se rehabilitačního terapeutického programu, který zahrnuje trénink divokých mustangů. ()

Yoshimitsu

Když se řekne mustang hned mi naskočí americké auto, na kterém je znak koně, takže to docela vystihuje tohohle nezkrotného krasavce. Pravda je, že Matthiasovu hereckou kariéru nemám vůbec zvládnutou, ale tady to zahrál hodně přesvědčivě a ukázal velké srdce. Tahle cesta nebyla vůbec lehká a Markýz je pašák. Dávám 80% ()

Real Tom Hardy

"YEAH, I'M IN CHARGE. I'M THE CHIEF OF SHIT SHOVELING." ---------------- Keď som zistil, že režisér je vlastne ka, zostal som úplne ohromený. Prvý film (ak nerátam snímky Kathryn Bigelow), v ktorom nebolo cítiť ženskú intervenciu z režisérskej stoličky (nie je ich zas tak veľa, ale keď už áno, je to znať), a ja teraz neviem dve veci – prečo to tak bolo a či je to dobre – viem však, že z Mustangu nakoniec nevzišiel šrot, priam naopak, jeden z lepších menších filmov. Jedna hl. postava, jeden kôň, jedno prostredie, pár doplňujúcich nevýrazných vedľajších postáv a zaujímavá réžia, ktorá sa spojila s typickou atraktívnou kamerou dnešných indie filmov? Za mňa spokojnosť v rámci patrične nastolených očakávaní. Nechýbal ani Noel Gugliemi, to vždy poteší. ()

radektejkal

Dosud jsem si myslel, že ke krocení divokých koní se používá buď brutalita nebo odborník, který nejdřív musel zkrotit sám sebe (o tom se ve filmu také hovoří). Že to dokáží i sami v sobě rozporuplní vězni mě překvapilo. Ale zřejmě se to daří, zvíře a vězeň, jdou k sobě možná stejně jako zvíře a nemocný. Na druhé straně o terapeutické moci zvířat, a především koňů, jsem nikdy nepochyboval. V autorském snímku Laury de Clermont-Tonnerre je patrná ženská ruka, která vede misantropa Romana prostřednictvím zvířete zpět do lidské společnosti. Na manželku, kterou kdysi brutálně znehybnil, navazuje po dlouhých letech dcera, díky níž dokončuje svou cestu zpět: Prázdnota, Zvíře, Člověk. ()

DwayneJohnson

Vůbec nemám rád Matthiase, ale tady mě to ani v nejmenším nevadilo a fakt, že jdu nakonec do plných je spíš pocit, než objektivní kvalita. Prostě to tam na konci zůstalo a nejde s tím nic dělat. Solidní příběh, takovej normální, výborná hudba a závěrečný titulky, to už byla jen taková třešínka na tomhle jinak dost hořkým filmu. ()

• Velká písmena D.O.C., která mají odsouzení na vězeňské uniformě, je zkratka Department of Corrections. Jde o vládní agenturu zodpovědnou za dohled nad vězni odsouzenými za trestné činy v rámci konkrétní jurisdikce (konkrétního státu). (sator)
  • Film se natáčel převážně v opuštěném vězení. Opuštěné bylo blízko aktivnímu, existuje i několik záběrů, které pocházejí z aktivního. V opuštěném byly vytvořeny všechny kotce a farma. A ve snímku si v roli strážců zahrálo i několik odsouzených, kteří prošli programem resocializace s koňmi. (sator)