40. roky 19. storočia. Kapitána Harryho Flashmana (MALCOLM McDOWELL) celá Británia pozná ako hrdinu afganských vojen, ale nikto nevie, že jeho hrdinstvo bolo len vecou náhody. A do jeho života opäť vstúpi náhoda, ktorá ho zvedie dohromady s Lolou Montezovou (FLORINDA BOLKANOVÁ), speváčkou a tanečnicou a neskôr aj milenkou starnúceho Ľudovíta Bavorského, a mladým ambicióznym Ottom von Bismarckom (OLIVER REED), ktorý Flashmana neskôr aj proti jeho vôli urobí jednou z hlavných postáv svojho plánu na zjednotenie Nemecka.
Bismarck dá kapitána uniesť a donúti ho stať sa dvojníkom korunného princa Karla Magnusa, ktorý sa má oženiť s vojvodkyňou Irmou von Strakenzovou (BRITT EKLANDOVÁ), pretože jej panstvo potrebuje Bismarck získať. Po nedobrovoľnom výcviku a niekoľkých márnych pokusoch o útek Harryho nastrčia pred oltár ako Magnus.
Neskôr ho unesú Bismarckovi protivníci, ktorí ho pre zmenu nútia, aby s nimi oslobodil skutočného Magnusa, väzneného vo vodnej pevnosti. Aj keď pri tom takmer príde o život, jeho dobrodružstvá sa v žiadnom prípade ešte nekončia... (oficiálny text distribútora)

Isard

The Flashman Papers od George MacDonalda Frasera je moje nejoblíbenější & nejmilovanější knižní série vůbec. A tento film jsme naštěstí viděl dřív, než jsem příslušnou knihu četl. Ale nechápejte mě špatně – film jsem si užil, rozhodně je to pěkná podívaná a filmů, které se odehrávají v polovině 19. století, kdy je možné se kochat vším možným, od povedených kostýmů po prastarou parní lokomotivu není zase nadbytek. Navíc příběh politické intriky s dvojníkem lokálního německého suveréna rozhodně stojí za to. Jen ten humor… Dokážu si představit Flashmanův voiceover, kterým by sžíravě a sarkasticky komentoval dění vůkol, ale zbyly z toho jen různě groteskní scény. Jenže co naplat, i u těch se divák zasměje. Jako adaptace skvělé knihy Royal Flash ukrutně selhává, ale jako dobová komedie funguje dobře. ()

TERRORDROME

"Nikdy neudrite muža čo leží na zemi, mohol by vstať" Vojnový hrdina kapitán Flashman je unesený a prinútený robiť dvojníka istému korunnému princovi v rámci Bismarckovho plánu na zjednotenie Nemecka. Veľmi sa mu do toho nechce, aj keď má možnosť pri tom oprcať vojvodkyňu. Spoľahlivý šialenec Malcolm McDowell zasa raz váľa a vidieť ho v rýdzo komediálnej úlohe je dosť unikátny zjav ktorý ma rozhodne potešil. Divák si môže byť istý že jeho "šarmantný hrdina" sa za každých okolností zachová ako stopercentný zbabelec a vyčúraný hajzel čo si chce okrem ratovania vlastného kuracieho života aj nahrabať pre seba čo sa dá. Klasická anglická komédia plná štýlovo suchého humoru ktorá nestráca dych a pumpuje gagy. Ako prvý ma vždy napadne ten fór s útekom na drevenom koni, ale aj stuhnutá vojvodkyňa pred prvým sexom bola dobrá. Kto však na anglickom humore nefičí sa najskôr bude nudiť a krútiť očami nad pochybným šaškovaním toho kreténa s kotletami. ()

mi-ib

"Nikdy nemlaťte ležícího muže, mohl by vstát." Anglický humor mám rád, i když mě už tolikrát zklamal. A to platí i v tomto případě. Zápletka mi přišla až moc zapletená na to, že jsem čekal oddychovku. Nadruhou stranu na ní zas tolik nezáleželo, hlavně jsem čekal bezvadné anglické gegy. Jenže ty, nad kterými jsem se opravdu zasmál, bych spočítal na prstech jedné ruky. ()

Djkoma

Chytré i zábavné zároveň. S velkou nadsázkou lze Royal Flash přirovnat k Tomu Jonesovi bez vypravěče a s trochou té naivní práce ve stylu Růžového pantera. Všemu však vládnou dva muži a to Richard Lester z postu režiséra, který tomu dává styl, obal i dobrý vkus, a Malcolm McDowell, který i díky svému jedinečnému vzhledu je prostě vtipný. Za krásnou Florindou Bolkan by šel nejeden muž, i kdyby těch Oliverů Reedů bylo deset... Ten jako železný kancléř Otto von Bismarck nemá chybu. Celý Royal Flash je vtipný anglický náhled do minulosti s nadhledem a bez zbytečného balastu a špatného vkusu. V souboji s kdejakou komedií odchází se vztyčenou hlavou a klidem, přestože nepřetéká vtipem, ale má svůj styl. Jako vážený Sir na procházce... Lepší 3*. ()

Duke90

Velmi slušná britská komedie s překvapivým Malcolmem McDowellem, který ztělesňuje neschopného kapitána Harryho Flashmana. Jak je vidět tak i herec, který hraje především záporné postavy, se umí pěkně vybarvit v komedii. U scény, kdy se Malcolm snaží uprchnout Oliveru Reedovi (Bismarckovi) na umělém koni, jsem mírně vyprskl smíchy. Film má samozřejmě několik dalších vynikajících scén (křtění lokomotivy, jednotlivé souboje, "hrdinský" začátek atd.) Těžko vysvětlit, jak to jinak démonický rebel Malcolm takto dokázal zahrát, ale určitě se mu to podařilo. Komedie kterou všem vřele doporučuji. ()

• Ve scéně v trůnním sále krátce po svatbě je americký velvyslanec představen jako Cassius Clay. Jde o rodné jméno světoznámého boxera Muhammada Aliho, který porazil Henryho Coopera, jenž si ve filmu zahrál boxera Johna Gullyho. (třešta)