Jediné slovo, které mu zašeptá cizí člověk na mostě do ucha, donutí čtyřicátníka Güntera začít pátrat po své minulosti. Dosud vedl v podstatě běžný život. Živil se jako divadelní herec, měl aféru se svou hereckou kolegyní, ženou režiséra, trávil čas se svojí dcerou... Jako čtyřleté dítě byl ale nalezen v lese v Německu a nyní jeho existenci začne ovládat otázka o jeho původní rodině, která přesouvá všechno ostatní na druhou kolej. (Febiofest)

sochoking

Klasická podivnosť od Warmerdama avšak s postavami, ktoré si nezasluhovali konečne rozbiť držku už len za tie ich ksichty! Síce u kňaza Wassinskieho by to bola výnimka, ale našťastie sa mu moc priestoru nedostávalo. ()

Thomas_xxxxx

Neviem, čo to presne chcelo povedať, no nikdy sa mi nestalo, že by som rozmýšľal na hodnotení od 2 hviezd až po štyri. Ku koncu to trochu naberá až experimentálne črty a plus tohto filmu je, že sa celkom dobre pozeral, avšak pointa ostáva zahmlená. Hlavne tie divadelné skúšky alebo čo to malo byť. Potom s tou inou planétou a pôvodom hlavného hrdinu z nej, to začalo byť už  o trochu zaujímavejšie. ()

rivah

Zvkáštnost s divným a chladným dějem. Část se děje v divadle při zkouškách, část v reálu. Film příliš nezaujme ani nepotěší. ()

Idego

Miluju bizár a na novýho Warmerdama jsem se hodně těšil, ale kvalitám mnohých jeho předchozích počinů se Nr. 10 nevyrovná. Rozjezd je dost pomalej, až jsem se bál, že začal točit obyčejný filmy bez špetky WTF, aby se to pak najednou otočilo o 180 stupňů a jakoby začal úplně jinej film. Chybělo tu balancování na ostré hraně normality a absurdna, který dává šťávu Emmě Blank a Schneider vs Bax. Chyběl tu postupnej rozvoj a gradace toho absurdna jako v Borgmanovi. V Nr. 10 se místo toho dlouho nic zvláštního neděje a pak najednou bác in your face všechno je jinak. A to prostě není ono. Ve výsledku to bizarní bylo určitě dost, ale většina zápletek, očekávání a vlastně i postav přestane v půlce filmu být důležitá a do konce filmu se nestihne vybudovat nic dostatečně komplexního, co by je nahradilo, takže výsledek je docela rozpačitej. Potěšil mě ale meta rozměr s divadelní "abstraktní koláží bez logiky" a kopání do katolické církve, což byly nejvtipnější, resp. jediný vtipný momenty. ()

xxmurphyxx

Divné. Seversky divné. A chladné a fakt divné. Ale pre mňa pozerateľné, najme z dôvodu, že si človek po celý čas hovorí, kam táto kokotina kurva povedie. A kto vydrží myslím si, že bude v celku príjemne odmenený. Len treba fakt vydržať aspoň do polovice filmu. Výhoda filmu je, že klame telom a hlavne zo začiatku človek nemá šancu odhadnúť o čo tu vlastne kurva ide. Je to bizár, ani nie tak spracovaním ako príbehom a konaním postáv. Film rozhodne nie je pre každého, ale ka má človek chuť na niečo iné, smelo do toho. ()

• Natáčanie filmu sa zastavilo presne deň pred začiatkom pandémie COVID-19. (MikaelSVK)