Při pátrání po ženě, kterou mu přislíbila Afrodita, zjistí pastevec Paris svou pravou totožnost a zamiluje se do Heleny ze Sparty, čímž roznítí Trójskou válku. (Netflix)

DocBrown odpad!

Viděl jsem jednu epizodu a teda jsem rozhořčen. Je sice pěkné, že BBC opravili rasistu Homera a napravili barvu některých postav. Penthesilea je konečně uvědomělá lesba, která se nebojí o své orientaci otevřeně hovořit. Ale co dál? Kde jsou Asiaté? Ani jeden Číňan nebo Japonec. Přitom třeba Afrodita měla být japonská lolitka a mít tu i syna Hermaphrodita, když už tu není žádný transsexuál. Dále Indové? Tak početný národ. Neříkejte, že nějací Indové, například ze skupiny Nedotknutelných, nekočovali přes Troyu do Evropy a nezahráli jim večer (= ve dvě ráno) na housličky. Dále tu zcela chybí muslimové, vždyť už je jich mezi britskými diváky tolik, že by určitě uvítali svého hrdinu. Kdyby do toho někdo moc šťoural, tak tam mohli dát aspoň Mohamedovy rodiče. Poláci teď už tvoří nejpočetnější menšinu v UK, takže kde je nějaký Polák? Mohl jim třeba opravit akvadukt. BBC styďte se. Souhlasím s Morholtem, že jako dokument z antiky lépe poslouží Xena nebo Herkules, tam Číňané jsou. ()

Arsenal83 odpad!

BBC a Netflix vyvolali už pred spustením tohto seriálu veľké haló kvôli takzvanej politickej korektnosti, ktorej je normálnemu človeku na blití, ale liberálni fašisti dostávajú orgazmy. Achilles je čierny, Aeneas, čo by zakladateľ Ríma, je tiež čierny a Zeus je tiež čierny. Po aziatoch ani prd. Nech to aj opomenieme, ale nemali by tí grécky mytlogickí hrdinovia vyzerať majestátne a statočne? Namiesto toho je tu zarastený Paris oblečený v starých handrách a prvý záber na neho ho ukazuje šukajúceho škaredú ženu na lúke. Nehovoriac o tom, že tvorcovia ani nerozlišujú medzi rímskou a gréckou mytológiou a gréckym bohom dávajú rímske mená. ()

Gogo333

Na seriál jsem se těšil, Ilias a Odyssea jsou slušný materiál na zfilmování a BBC je většinou zárukou kvality. Tady jsem se ale hodně spálil. Úspěch Black Panthera se asi promítl i do obsazení zde, a tak máme černého Achilla a další postavy. Ono by to ani tak nevadilo, ale celé provedení se nepovedlo. Nic nevypadá pěkně a celkově tu je hrozná nuda. Skoukl jsem to celý jen protože průběžně nebyl čas a když se mi to tam už nahromadilo, tak sem to dal na jeden zátah. Trojský kůň ve finále spíše k smíchu a doufám, že koncem nechtěli naznačit pokračovaní v podobě Odyssey, protože v tomto provedení radši jim usekat ruce za prznění. ()

MManual

Ak by tu hrali len biele postavy, tak to má 80%. Nepamätám si, že by pri filme Troy z 2004 robili všetci humbuk, keď v podstate zmazali LGBT postavu Achillesa a spravili z neho heterosexuála, čo bol o dosť väčší zásah do Illiadu než je farba pleti. Z jeho milenca Patroclasa, s ktorým si v Illiade želal Achilles zmiešať svoj popol po smrti vo filme spravili jeho bratranca! WTF? To vtedy nikomu nevadilo, ale ak ide o zmenu belocha na černocha, tak to je hneď mega odpad najhorší seriál ever. Tu je aspoň vidno, ako selektívne ľudia pristupujú k týmto veciam. ()

Darth Revan

První díl parádně navnadil, po něm však kvalita povážlivě padala. Velká škoda, neboť pořádnou adaptaci Illiady na filmovém plátně či televizní obrazovce nemáme. Tahle měla potenciál, leč kvůli křečovitosti scenáristů místo majestátních bitev a tragických osudů postav rozvíjela debilní přidané dějové linky, čímž se sama zdehonestovala. Kvůli zajímavému pojetí Olympanů i perfektnímu Odysseovi dávám 2*, mohlo to však dopadnout mnohem lépe. ()