Detektivka Kip Glaspie (Carey Mulligan) je povolána k vraždě působící na první pohled náhodně. Před domem při doručování pizzy někdo zastřelil muže, který ji rozvážel, přitom ani vrah kvůli helmě nemohl vědět, koho zabíjí. Kdo stojí za tímto činem a jaké byly jeho motivace? (hansel97)

terunka003

Britské, policejní, vyšetřovací, špionážní, propletené, uprchlické, převaděčské, dobré. Dobrá čtyřdílná britská kriminálka. Carey mám ráda, takže to byla jasná volba. Špatné to nebylo. Jen ten konec byl takový nijaký. Dost aktuální téma, přesně ukazující jací angličani jsou - vstřícní. Zahrané to bylo dobře, mělo to spád, hodně se zde míchaly osudy postav, zejména vojandy a pastýřky. Příjemné pokoukání. ..pizzu si teda pěkně dlouho neobjednám.. ()

novoten

Nesourodá skupina lidí spojena výstřelem. Zajímavě rozvinutý koncept klasické detektivky přesunutý do sociálního dramatu ale selhává od prvního do posledního dílu. Propojit přesně uvažující vyšetřovatelku, rozervaného politika, šikanovanou vojenskou důstojnici nebo farářku s nedořešenými osobními vztahy sice slibuje komplexní pohled na společenskou krizi Velké Británie, ale v praxi jen nahazuje témata jak vystřižená ze včerejších zpráv. Mnoho zúčastněných tak slouží jen jako věšák na palčivé otázky včerejška i dneška, ale nikdy do sebe nezapadnou jinak než jako slepé uličky. ()

EdaS

Těch problémů současného světa se tam na můj vkus řeší na relativně malé ploše až moc (a linie s lesbickou farářkou už byla fakt příliš), ale všechno to svižně odsýpá, herci jsou báječní a atmosféra je velmi sugestivní a naléhavá. ()

DwayneJohnson

Moc se mi líbilo pojetíí jakési normálnosti (žádné zbytečné honičky a akce) ve spojení s hlavní vyšetřovatelkou v podání Carey Mulligan. Hraje naprosto přirozeně, uvolněně a udělala na mě ze všech herců zdaleka největší dojem. Osobně bych seriál možná maličko zkrátil a vynechal nějakou dějovou linku, jinak nemám vážnějších výhrad. Velice příjemná záležitost. ()

Arsenal83

BBC agenda dokonale splnená. Všetci bieli muži sú mizogýni, xenofóbovia a rasisti. Lesbická farárka spáva s nelegálnou imigrantkou. Inak sú ti imigranti väčšinou samozrejme obete. Ženská armádna kapitánka je už len takou čerešničkou na torte vo vodopáde umelej politickej hyperkorektnosti, ktorá prebije celý detektívny príbeh. ()

hansel97

Oproti mrazivosti a překvapení se tento seriál opírá o snahu a potřebu sociálně komentovat, což v určitých částech funguje o něco méně či více. Nepopiratelně to táhne herecká smetánka britské televize a poměrně chytře napsaný scénář. (nejlepší epizoda - 1x01) ()

Morholt

Hlavně korektně! Tady se dá najít úplně všechno. Jsou tu chudáci imigranti, prelátka-lesba, kterou představený kritizuje za příliš otevřený vztah (s imigrantkou), na přetřes přejde i sexuální obtěžování na pracovišti a objeví se idealistický politik zmítaný osobními problémy a čelící nevraživosti vedení strany. K tomu všemu je hlavní hrdinka těhotná, ale to bylo spíš dáno momentálním stavem herečky, protože to těhotenství tady není nijak zdůrazňované. Ale jinak celkem záhul a dámy mi snad prominou, ale podle mě se pod tohle všechno podepsal fakt, že to točila ženská. No ale i tak to byla docela našláplá zábava míchající policajtskou práci s tou špionskou a to všechno je celkem šikovně vpleteno do výše zmíněných společenských nešvarů. Hodně pomohl i casting. Carey Mulligan vystřihla parádní policajtku a celkem snadno se vymanila z těch nasládlých rolí a druhou hvězdou večera byla Jeany Spark, která si s přehledem poradila s rolí nevyrovnané vojandy. Doufám, že Kip Glaspie ještě nějaký prostor dostane. 75% ()

RickyFitts

Tak koukám, že místní hodnocení sráží uživatelé, co se neuměj vyrovnat s tím, že v tom seriálu jsou uprchlíci a lesby vyobrazený jako lidi. Moc pěknej civilní kus se skvělou civilní těhotnou Mulligan - skvělá atmosféra, skvělá zručná režie, scénář "tak akorát". ()

warrenur

Nenapadna britska kratucka krimi so slusnym hereckym obsadenim, zapletkou a pomerne inteligentne posplietanymi ludskymi osudmi. Kvitujem, ze nie je cierno-biela. Dal som si po 5tich rokoch reprizu tohoto serialu a stale ho vnimam rovnako kladne. Slusny pocin. 75% Odporucam. ()

Forty-

Pochmurne britske krimi ilustrujuce kopec sucasnych problemov (hlavna hrdinka je silna a nezavisla zena tehotna v 6.om mesiaci, zavrazdeny je imigrant, protagonisti su mimo ineho lezbicka fararka a imigranti bez papierov). Do toho pekne primiesana politika a dvojiti agenti az sa z toho cloveku mota hlava. Po dopozerani serialu som asi pol hodinu len tak sedel a premyslal kym mi to vsetko doslo. Do 4 dielov totiz autori dokazali umiestnit pocet postav hodny tak styroch serii. Bohuzial prave extremne poprepletane vztahy a kopec slepych linii stiahli tento serial o ligu nizsie kam by normalne mohol patrit. Nebolo to zle, ale ... skoda. ()

B3n odpad!

Propaganda, ktorou kŕmia Angličanov, je neuveriteľná. S ničím si nezadá so severokórejskou, niečo otrasné... totálny rozklad spoločnosti. ()

zenit odpad!

Všichni víme, nebo bychom alespoň měli, že BBC je televize, která miluje kvóty, a která nezaměstnává lidi podle jejich schopností, ale podle jejich pohlavních orgánů a jejich barvy kůže. Takže předpokládám, že když slyšeli pitch na tenhle seriál, všichni si navzájem zatleskali, pochválili se, jak moc jsou progresivní, a šup s tím na obrazovku: "Těhotná hlavní vyšetřovatelka, pro kterou není těhotenství překážkou a její černošský sidekick vyšetřují vraždu na černo pracujícího syrského uprchlíka, kde jediným svědkem je zfetovaná nelegální imigrantka a lesbička asijského původu, která policii zalže, aby se vyhnula deportaci, hledajíc podporu ve své upjaté a emočně nestabilní lesbické přítelkyni farářce, která naprosto chápe, že chudák holčina, prostě jen chce žít v Anglii." Ze seriálu jde cítit, že politická korektnost nebyla jen jedním z mnoha vlivů či inspirací při jeho psaní, ale hrála hlavní roli. Do této šablony byl po zaškrtnutí všech potřebných rasových a genderových políček pak zasazen příběh... Odpad! ()

vobrn

Proper English - za to hvezdicka navic. Jinak super detektivka s uzasnou atmosferou jako totalni protiklad USA akcnakum a Marvel blbostem. ()

dalia

V kontextu britských krimi spíše průměr. Hodně dějových linií, z nichž některé slouží spíše k odvedení pozornosti (poslanec, farářka), ačkoliv jejich představitelé jako takoví jsou výborní. Zpočátku jsem nevěděla, co si myslet o hlavních vyšetřovatelích, až ke konci jsem jim trochu přišla na chuť. Čtyřdílná minisérie neposkytuje dostatek prostoru pro tolik poměrně komplikovaných postav a dílčích příběhů. Pokud se nepočítá s další sérií, nebyl ani závěr zcela uspokojivý. ()