Domácí hřiště - Série 1

(séria)
Nórsko, 2018, 8 h 41 min (Minutáž: 48–59 min)

Tvorcovia:

Johan Fasting

Ane Dahl Torp, Morten Svartveit, Rolf Kristian Larsen, Axel Gehrken Bøyum, Julia Bache-Wiig, Bjarte Hjelmeland, Svein Roger Karlsen, Even Vesterhus, John Carew, Eirik Risholm Velle (viac)

*CARNIFEX*

No, budem úprimný. Trvalo mi niekoľko epizód, kým som samotný námet vstrebal. Až neskôr mi došlo, že tu rozhodne nepôjde o futbal ako taký, no skôr o intrigy, podrazy, konflikty, vzťahy, či vnútorný boj so samým sebou, kedy si človek musí položiť zásadnú otázku - vzdať sa, alebo bojovať ďalej (?), pričom hlavnou myšlienkou tohto príbehu, sú rozhodne predsudky. Seriál ako taký nie je zlý, no akoby tlačil na pílu vo veciach, ktoré sú prakticky, či chceme alebo nie - nereálne. Druhou sériou zrejme nepohrdnem, no dám si odstup (asi). ()

Hanys_

John Carew si to tu herecky docela dává, ale stadiony, akce, tréninky a všechno kolem fotbalu působí jak z krajského přeboru (to myslím vážně). A dějově to zase zavání až moc "telenovelskou atmosférou", ale možná i díky tomu se z toho stalo fain GP. U s2 rozhodně budu, ikdyž zázraky nečekám. 5/10 ()