Komiksy a dnes už i filmy a seriály Marvel zná snad každé dítě na světě. Tento fenomén dnešní popkultury vznikl už v roce 1939, tehdy ještě pod značkou Timely Comics, a z jeho dílny pochází třeba legendární Kapitán Amerika. Ačkoli u zrodu společnosti stál výtvarník a scenárista Jack Kirby, je Marvel neodmyslitelně spjat ještě se jménem Stan Lee, který jako mladý autor přišel do tehdy maličké komiksové dílny. Než se z Marvelu stal celosvětový fenomén, stačili se dva jeho hlavní představitelé rozhádat. Jack Kirby se vedle dominantního Stana cítil nedoceněný a odešel proto ke konkurenční společnosti DC. Dnešní dokument, jímž nás provede známý komiksový autor Robert Kirkman, nás zavede do hluboké historie a oživí začátky dnes už legendárních postav a postaviček i příběhy jejich tvůrců. (Česká televize)

marhoul

Příjemná óda na Marvel. Nejsem zarytý fanda DC, ani Marvel, ráda se kouknu na práci obou studií a s chutí jsem si dala i tohle. Pro mě zajímavý dokument, ve kterém mi ale samotný Stan Lee maličko zhořkl. :) ()

Marze

Konečně jsem se o tomto fenoménu dozvěděl něco více. Nepřátelství ve firmě působí jako komedie, ale nechtěl bych to zažít v IRL (in real life). ()