Abbie (Gugu Mbatha-Raw) je živočišná. Co na srdci, to na jazyku. Takový čertík z krabičky. Naproti tomu Sam (Michiel Huisman) je zahloubán do své vědy. Introvert a tak trochu samotář. Tato tak rozdílná dvojice je spolu již od dětství. Milují se z celého srdce. Osud jim však do cesty postaví velkou překážku. Při kontrolní prohlídce v nemocnici lékařka sdělí čerstvým snoubencům, že Abbie není těhotná, ale že se s největší pravděpodobností jedná o nádor. Následně je potvrzena rakovina. Jak se s touto zprávou mladý pár vyrovná? A vydrží jejich na první pohled dokonalý vztah takovou tvrdou zkoušku? (Dlubal David)

eLeR

Téma, ktorú sme tu už mali miliónkrát, a aj tak po nej siahnem ... a čakám zázrak. Na niektorých miestach dojímavé a ústredná dvojica sympatická. Umierajúca Abbie, ktorá sa snaží naplánovať budúcnosť pre svojho Sama len preto, aby aspoň tak zostala jej súčasťou. Ďalej tu máme vtipného priateľa Benjiho a skvelého Myrona. Lenže celé sa to snaží byť strašne nad vecou a cool. Pekný vizuál a príjemná muzika. ()

Grimaldi

Po většinu doby má film nakročeno ke kvalitní a laskavé dramedy. Je to podpořeno sympatickým obsazením a jejich u srdce hřejivým uchopením hlavních i vedlejších postav. Nebo se tak film alespoň první hodinu prezentoval! Před koncem, jak je v takovýchto filmech zvykem, bohužel nastane jedno pro mě překvapivě velice nepříjemné zaškobrtnutí. Vadilo mi tak moc, že všechny emoce investované do zdejších postav prostě zmizeli. Závěr se samozřejmě snaží všechny díly zase spojit do toho správného finále, ale zkrátka už jsem odmítl „šťastný“ konec přijmout. Co mi tak z filmu zůstalo zaseklé v hlavě byla interakce hlavní herečky s Christopherem Walkenem. Ta jediná zůstala po celou délku stopáže originálně a vtipně radostiplná. ()

silentname

Za seba môžem povedať, že som si "Irreplaceable You" užil. Má celkom dobrú tému, má dobré herecké výkony, vie do seba vtiahnuť svojou atmosférou a nemám pocit, že by som tam videl moment, o ktorom by som povedal, že bol absolútne sprostý a nezmyselný. Hlavná herecká dvojka je veľmi dobrá a majú spolu dobrú chémiu. Film je príjemne odľahčený dobrým humorom a pekne ukazuje, že je ťažké sa s danou situáciou vyrovnať. Človek sa snaží, ale nie vždy sa to dá. A naša hlavná hrdinka má Abbie má strach, že jej životná láska Sam sa po jej smrti nebude schopný do sveta zaradiť, nájsť si niekoho iného, bude stále sám a chce ho pripraviť na život po jej smrti. Len to pojme štýlom, kde už to bude trošku zvláštne a nepríjemné. Človek ale rozumie obom stranám. Vďaka tomu odľahčenému tónu sa na film pozerá príjemne. A to napriek zložitej téme, ktorú má. A pravdou je, že veľmi dobre sa k jednotlivým problémom stavia. Je tu veľa malých postáv, ktoré sa mi veľmi páčia. A uvedomujeme si, že každému z nás sa môže stať presne to isté. Celé sa to nesie v duchu dvoch slov: "Too soon." A funguje to. Dokáže to človeka rozosmiať na správnom mieste, dokáže vyvolať slzy na správnom mieste a má to dobré posolstvo, dobrého ducha a príjemnú atmosféru. Ak máte záujem o romantický a silný dramatický film, myslím si, že toto môže splniť oboje. Zvážte si sami a pozrite sa na to. Hodnotenie: B ()

Renfield

Abbie a Sam jsou si protikladem, on introvert, ona spíše extrovert. V jejich vztahu se zbytečně netlačí na city a to ani přes postupný děj filmu, což dává smysl. Sam mi nepřišel jako někdo, kdo by měl potřebu je často vyjadřovat, proto mi to k jejich vztahu sedne. Abbie o něj však pečuje příliš, což Samovi zdá se tak úplně nevyhovuje, nemá prostor se posunout. Vrcholem je to, co mi přišlo zbytečně na sílu, hledání budoucí dokonalé náhradnice. Z pohledu a nastavení Abbie to vlastně dává smysl, přesto pokud se někdo rozhodne zůstat sám, proč mu to brát? Vůbec když má pocit, že to nejlepší už bylo. A tak to Myron musí Abbie vysvětlit. Hovory s ním, také Dominicem a celou skupinou, jsou naopak tím nejlepším. Velmi mi sedne humor, protože jak to brát jinak, než s nadhledem, když je to stejně nevyhnutelné. 65% ()

Dlubal David

Jestliže mě film ihned v prvních dvou minutách upoutá, tak zpravidla má spokojenost s celým dílem bývá více než průměrná. Nejinak je tomu i u Irreplaceable You. Ta pozitivní nálada, kterou film přináší, mi ihned dala vzpomenout na Všechno úplně všechno. Tematicky zase na Yu wo wakasuhodo no atsui ai. ■ Někdy mám pocit, že všichni umíráme jenom na raka. Od toho tady ale máme Doktora HOUSE, aby nám pokaždé ukázal druh onemocnění, o kterém jsme v životě neslyšeli a abychom zjistili, že je další z řady smrtících. Ale teď vážně. [SPOILER] Od chvíle, co se Abbie u lékařky dozví, že není těhotná, ale že má v dutině břišní těleso velikosti mandarinky, říkejme mu mu rakovina, a posléze, že tam má již vícero ovoce, tak započíná odhodlání Abbie, aby připravila vše pro svého milovaného Sama, aby jej připravila na to, že ona už tu nebude. Ve své posedlosti je někdy až tak urputná a zarputilá, že by občas potřebovala proplesknout...[SPOILER]Abbie a Sam se znají již od dětství. První jejich společná scéna, kterou má divák možnost vidět, je, když jsou v akvarijním komplexu, kde se Abbie zahryzne do Samova levého ramene a de facto tak zůstane až do konce svého života. Je to symbolismus, který se nese celým filmem. ■ Láska, přátelství, milenectví, partnerství, úcta, respekt, touha, smích, pláč, radost, smutek, slova, ticho, dotyky, pohledy, polibky, podpora, útěcha - to vše je zde mezi těmi dvěma. Ano, dojde tu ke škobrtnutí v jejich vztahu, ale tady aspoň vidíme, že nic není dokonalé, ba co víc, že vše, co bereme jako samozřejmost, můžeme během okamžiku ztratit a člověka, který je nám nejbližší, tak svou hloupostí či neomaleností ztratit a to doslova. ■ Film se mi hodně líbil, ale na plný počet to tentokrát není. Zkrátka tomu chybělo to málo, co by mě vnuklo: tady nemáš o čem přemýšlet... ■ Myron, kterého hraje Christopher WALKEN, je jen jedna z vedlejších rolí, ale do příběhu přináší to správné okořenění. Bylo fajn zase po delší době vidět tohoto herce. Mimochodem, roli Myron považuju za jednu z nejlepších vedlejších rolí, co jsem v poslední době viděl. ■ Přináší tento film něco nového? Ano i ne. Téma je to víc než profláknuté, ale jsou filmy, které vážné věci dokážou podat snesitelně a nenuceně. A to je právě tento případ. ■ Obě hlavní postavy mi padly do oka. Každý byl úplně jiný. On zahrabán ve svých vzorečcích a číslech a žijící okamžikem. Ona nohama na zemi a hledící do budoucnosti. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [85/100] ■ (V) [60/100] ■ (H) Gugulethu "Gugu" Sophia MBATHA-RAW [83/100] ● Michiel HUISMAN [79/100] ● Christopher WALKEN [83/100] ■ (♫) [75/100] ■ (E) Yu wo wakasuhodo no atsui ai (2016) ● Everything, Everything (2017) ● Seulpeumboda deo seulpeun iyagi (2009) ● P. S. I Love You (2007) ● Boku no hatsukoi wo kimi ni sasagu (2009) ● 50/50 (2011) ● Boku to tsuma no 1778 no monogatari (2011) ● Bokeh (2017) ● House M. D. (2004) ● Joze to tora to sakana tachi (2003) ● Sweet November (2001) ● Sekai no chûshin de, ai wo sakebu (2004) ● If I Stay (2014) ● Ima, ai ni yukimasu (2004) ● Dying Young (1991) ● Tada, kimi wo aishiteru (2006) ● One Week (2008) ● Two Night Stand (2014) ● Seven Pounds (2008) ● Never Let Me Go (2010) ● Mioka (2010) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 2-IV-2018; 20:50] [1080p] ϿϾ [PZ-sk] [77/100] ■ (CSFD) grizly007silentname(C) [77/100] () (menej) (viac)