Sloní královna

• Keňa The Elephant Queen
Veľká Británia / Keňa, 2018, 96 min

Athena je slonia matka, ktorá urobí všetko, čo je v jej silách, aby chránila svoje stádo. Keď je stádo nútené opustiť svoje napájadlo, vypraví sa na epickú cestu, ktorá prevádza diváka cez africkú savanu. Je to príbeh lásky, straty a návratu domov. (majo25)

swenyx

Takhle by měly dokumenty vypadat, nejen nádherný vizuál, ale i přiblížení daného zvířete s citem. Autoři nám ukazují, jak zvířata každý den bojují o život, zatímco my si žijeme jak prasata v žitě. Sloni jsou fakt zajímaví a já jsem rád, že jsem se o nich něco málo nového dozvěděl. Apple TV+ opět ukázal, že dokumenty prostě umí. ()

Aljak

Vizuál tohto dokumentu je rozhodne úžasný! Za tú hodinu a pol si snáď každý k týmto sloníkom vypracoval osobitý vzťah a ich strastiplné putovanie vyprahnutou divočinou prežíval spolu s nimi. Majstrovsky natočené zábery by sa občas dali prirovnať až k virtuálnej realite. Páčilo sa mi aj to, že hoci boli v hlavnej úlohe slony, tak sa tvorcovia okrajovo zamerali aj na iné zvieratá, ktoré so slonmi zdieľajú spoločné prostredie. Keď prišiel ten kŕdeľ snovačov a za pár sekúnd zmizlo napájadlo, ktoré využívali všetky zvieratá z celého okolia, to bola sila! Pri tom nekonečnom putovaní vyschnutou savanou mi až slzy do očí vháňalo (hlavne v jednom momente - kto videl dokument, určite vie, ktorý moment mám na mysli). Každopádne, výborná dokumentaristická práca! ()

luka4615

WOW! Snad ještě nikdy jsem v podobně laděném dokumentárním snímku neviděl tak úžasné záběry, jenž posouvají možnosti využití tohoto žánru o notný kus dále. Pokud stejně jako já budete tento počin sledovat ve 4K, doslova Vás ohromí všechny ty spektakulární detaily ze života slonů a jejich malých sousedů. Jestli jste tedy milovníky těchto úžasných zvířat, ostatní africké fauny a nádherné, ničím nedotčené přírody, The Elephant Queen je přesně tím pravým po čem Vaše srdce touží. Smekám před tvůrci! (Apple TV+) ()

Clark_Kent

Absolutně báječný dokument, který má obrovské srdce. Krásný pohled na úžasné jemné obry. Pro všechny milovníky zvířat, určitě povinnost. ()

Co nabízí služba Apple TV+?

Co nabízí služba Apple TV+?

04.11.2019

Společnost Apple učinila minulý týden význam krok, když spustila svoji zbrusu novou streamovací službu Apple TV+. Ta je dostupná i u nás, a tak by nebylo na škodu si ji trochu lépe představit. Cenově… (viac)