V troskách, jež zbyly z automobilu zničeného výbuchem, našel Ben novinové výstřižky, týkající se jisté firmy s velmi podivnou daňovou praxí. Obětí atentátu se stala pracovnice berního úřadu, a tak se závěr přímo nabízí. Detektiv ale při pátrání získává další zajímavé informace, které ho utvrdí v podezření, že ke smrti paní Roseové došlo pouze nešťastnou náhodou, cílem útoku měl být zřejmě někdo jiný. Ve zdánlivě jasném případu, jakým je krácení daní o miliony marek, se objevuje další, tentokrát milostný motiv. Vedla vrahovu ruku touha po penězích, nebo zhrzená láska? (oficiálny text distribútora)

Malarkey

V tomto díle zjistíme, jak si Ben umí poradit s berňákem. Jeho mámě přijde obsílka hnedka z kraje příběhu, aby zaplatila 40 tisíc marek na daních za svůj penzion za poslední rok. Jenže problém je, že ona za poslední rok měla tržbu 15 tisíc. Takže zřejmě chyba finančáku, což potvrdí i následující vražda, která potvrdí, jaký tam mají bordel. Benovi je dluh nicméně u prdele a nechává den co den stresovat svojí mámu, které každý den chodí obsílka na tisíc marek. Ben ale jako poctivý policajt má v tu chvíli v hlavě akorát tak to, jak ho jeden vlivný podnikatel, a jeho dřívější kamarád, pozval na večeři do nejdražší restaurace a ještě mu přinesl vzorový olivový olej lisovaný výběru z bobulí. V tomto díle se opravdu úplatky nešetřilo a zároveň je to velká legrace. K tomu ale počítejte i s poměrně zajímavou zápletkou a neméně zajímavým rozuzlením. Jeden z těch lepších dílů. ()

MikeCool

TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka. ()

retrix

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout. ()