Unmyeonggwa bunno

• Južná Kórea 운명과 분노 (viac)

Vavča

Standartní revenge drama, které trpí (byť při streamu to neplatí) rozdělenými díly, 20 standartních dílů by nic nezkazilo a bylo by to plynulejší. Krásná návrhářka obuvi a švec v jednom Goo Hae-Ra (Lee Min-Jung) musí náhle přerušit svoje italská studia a vrátit se zpět do Koreje, protože její sestra utrpěla nehodu a leží na přístrojích. Při pátrání po tom, kdo zranil její sestru musí sbalit "chudého synka" Tae In-Joon (Joo Sang-Wook), který perspektivní dědic a následovník skupiny Gold Shoes a dalších společností. V rozletu ji bude brzdit Cha Soo-Hyun (So E-Hyun), "chudá dcerka", která si chce polepšit a dohodnutý a rodinami potvrzený sňatek, který Tae In-Joon chce čistě z utilitárních důvodů, nebo spíše vůbec. Ano seriál klišovitý, neoriginální řeknete si, jenže on není vůbec špatně napsaný a nebýt posledních 5 slabších dílů není si na co stěžovat. Protože, catfight-on (souboj Lee Min-Jung i So E-Hyun fakt stojí za to), heat-on (Jo Sang-Wook má relativně omezený herecký resjtřík, ale hraje na co stačí, má společně s Lee Min-Jung fakt dramaticko-romantické pnutí, které se postupně vyvijí a působí přesvědčivě). Atmosféra prvních dílů je čím dál více strhující, i když začátek seriálu je spíše pomalý, Lee Ming-Jung urvala tenhle seriál pro sebe. Viděl bych to na 3,5 hvězdy, protože podobný typ seriálu mi v Koreji vyloženě chyběl a sledoval jsem díl po dílu. Sledovanost mezi 5-8% taky není vůbec špatná vizitka na sobotní večer. Takže podle mě slušná kvalita, navíc killer OST detected, korejská Adele https://www.youtube.com/watch?v=GuE_G9EMdV4 Ale hlavně musím mít instrumentální OST, perfektní práce (podezřívám podle rukopisu tvůrce Money Flower). Minimalistické motivy piana s vhodným doplněním kláves, industriálních ruchů, efektů, komorního orchestru (samozřejmě pouze samply). Přesto velice působivé a motivy vysoce návykové, velmi propracované a hračičkovské, za mě kandidát na OST roku (byť Memories of Alhambra má také velmi pěkný soundtrack). ()